Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Батерия за лаптоп - рециклиране ?  
Автор The One (избраният)
Публикувано20.06.05 17:32



Правят ли го някъде в София ?
Колко струва процедура и изобщо струва ли си цената ?

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Батерия за лаптоп - рециклиране ?нови [re: The One]  
Автор Yanko (рекламен агент)
Публикувано20.06.05 21:09



Виж



ползвайте GOOGLE, братя, там е истината...

Тема каква е???нови [re: The One]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано20.06.05 22:25



Преди време да кажем повече от година тази тема се бистреше в клуб "електроника" та в общи линии при батерии от типа LI-ion (май така се пишеха) контролера който по принцип следи заряда и т.н. има функцията да "помни" колко цикъла са прекарали и след определен брой цикли да изключи батерията - това се прави със защитна функция да не би случайно да почне да свършва без време и да почне да ти рестартира лап-топа а това би довело до куп неприятности. Та ако в случая батерията ти е от този тип.... някой беше казал че е намерил цаката на еепрома и може да го лъже ама... я се обърни към човека от горния линк и той директно ще ти каже дали ще стане твоята работа. Все пак имай това в предвид де че батерията ти евентуално няма да може да се рециклира или ще ти кажат че ще се опитат ама не отговарят а ако не стане все пак ще дължиш някакви пари - (за последното не съм сигурен то си е фирмена политика). Иначе ако е от стария тип никел-кадмиеви не е проблем да си купиш елеенти и да си ги смениш сам - ама не ти го препоръчвам понякога елементите които се продават в магазините са "отлежали" по складове и щандове доста време или не са предназначени за този ток и след 1-2 заряда свършват тотално.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: каква е???нови [re: Диaн]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 00:49



Де да беше толкова лесно. Просто батерията се сменя с друга, рециклирана а старата се праща на производителя да смени електрохимичните елементи вътре.
Просто старата батерия е изхабена химически и вращане назад няма. Може бе има места, където сменят елементите на място.
Ако батерията е рециклирана както трябва тя ще има същото качество и заряд като новата- просто по-стар корпус и може би контактни елементи



Тема аз бях писалнови [re: Диaн]  
Автор Milenn (Кантинфла)
Публикувано21.06.05 07:58



и се отказахме от некои модели.
compaq Armada M300, M700 - Ужас - не намерихме начин. сега ги пращаме в Китай, и като идват - ПИК-а им е сменян. но за 40$ рециклиранито им е ужасно, ползват стари клетки понякога, дори само 4 , вместо 8 , и отварят батерията като дърводелци . Явно си има начин, ама никой не казва, а и шефа не отпуска бюджет за решение. Ако на некой му се занимава - веднага му пращам 5-10 контролера - хубави, блокирани, и рециклирани, от всеки вид.

Делл - С-серията - и те не стават, блокират се, ама са ефтини, и не си струва да се оправят

Компак Армада Е500 - няма проблем, не блокират, или поне не съм видял досега. но понякога горят контролери, и много често - предпазителите им.
Същото и за ИБМ Тинкпад 600 600х 600е, Т-серията , Гейтуеи неколко ,

това са които продаваме и имам пряк опит. Р4-ките засега немаме скапани батерии , и не съм оправял

Ли-Йон клетки спаднаха доста - последно 18650 -ките, които са най ползваните кръгли, ги купихме на $1.2 май.



Тема Re: аз бях писалнови [re: Milenn]  
Авторuzver (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 10:00



Колко взимате за рециклиране. Дай контакт, плс.



Тема Лаптопа е thinkpad....нови [re: Milenn]  
Автор The One (избраният)
Публикувано21.06.05 16:46



.... ама е доста дърт.
процесора е някакъв пентиум на 266 или подобно, паметта е 96 Мб
Батерията незнам каква е точно.
Как мислите ? Ще може ли да се оправи ?

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Лаптопа е thinkpad....нови [re: The One]  
Автор Milenn (Кантинфла)
Публикувано23.06.05 06:54



зависи от модела. а и какви са клетките. малките и квадратните се намират трудно

ако е тинкпад 600 серията, нема проблеми, за други не знам, не съм се занимавал ..

ние не рециклираме батерии за клиенти. правия го само за наше ползване, и то само в случай на крайна необходимост, ако няма от каде да се купи на поносима цена, или трябва спешно батерия. иначе не се занимавам, че не си струва, и много друга работа има.. много гадно е отварянето и затварянето.
последния път на един клиент от Гана му показах как става, дадохме му 200 клетки, и му казахме да се оправя сам - купува компютрите по 100$, а ако аз му сложа клетките и загубя по един час на компютър, заплатата ми изчжда печалбата :)



Тема Re: Лаптопа е thinkpad.... [re: The One]  
Автор Yanko (рекламен агент)
Публикувано23.06.05 10:56



"...Батерията незнам каква е точно..."

ами извади я тая батерия и виж не пише ли нещо по нея. Има ли смисъл да разискваме Li-ion-ните батерии, а да се окаже че твойта е NiCd или NiMH

ползвайте GOOGLE, братя, там е истината...


Тема Батерията [re: Yanko]  
Автор The One (избраният)
Публикувано23.06.05 14:44



Извинявам се, не се доутичних.
Батерията е ЛитиевоЙонна. Казах, че незнаех каква, тий като не и знам модела точно. Лаптопа е ThinkPad 600.
Винаги съм мислил, че батериите за Лаптопи са само с ЛитиевоЙонни елементи.

Е моля Ви, ако някой може да ми я рециклира или знае кой може да го направи - нека ми даде адрес/телефон за връзка.

And the death shall not have dominion!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.