Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 20.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема GSM Modem+GPRS?  
Автор r4ndOm (случаен)
Публикувано06.06.05 14:43



Имам GSM Modem Siemens 35i и активиран GPRS. Какво трябва да подам на серийният порт за да направя една заявка? Например да отворя google? Предполагам, че има някакви AT команди с които да направя това. Ако може дайте някой примерче.



Тема Re: GSM Modem+GPRS?нови [re: r4ndOm]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано06.06.05 15:44



ъъъъъ я пак... къф е тоя модем? телефона 35и ли е тва? или енеква специална джаджа? щото ако е телефона нема ГПРС



Тема GSM Modemнови [re: ethernall]  
Автор r4ndOm (случаен)
Публикувано06.06.05 15:55



GSM Modem не телефон



Тема Re: GSM Modemнови [re: r4ndOm]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано06.06.05 16:01



аха ми не съм специалист по тия неща ма не трябва ли вина да ти го разпознае като модем и да си го ползваш, не би трябвало да има значение какъв е носителя на сигнала - жица или кабел



Тема Re: GSM Modemнови [re: ethernall]  
Автор r4ndOm (случаен)
Публикувано06.06.05 16:20



То няма какво да се разпознава... или не мога да разбера какво значение влагаш под "разпознае"... Използвам си го с една data карта на м-тел правя data call за пренос на данни, но сега ми се налага да използвам GPRS от който нямам никаква представа, само предполагам, че работи с AT команди. Стори ми се, че в manual-a не видях всичко което ми трябва (в смисъл, че даже и да го има като не разбирам няма да го намеря). Също така намерих примерни команди на други колеги в които се оказваше адрес и порт, но за съжаление такива команди в моя ман не видях.



Тема Re: GSM Modemнови [re: r4ndOm]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано06.06.05 17:11



сори не ги чаткам тия неща:( дано се появи някой дето разбира



Тема Re: GSM Modem+GPRS?нови [re: r4ndOm]  
Автор ¤ Cтeфaн ¤ (мълчалив)
Публикувано06.06.05 20:10



Значи, накратко:

За GPRS връзка трябва да набереш *99***1, но преди това трябва да подадеш apn-а със следната команда:

AT+CGDCONT=1,"ip","internet.globul.bg" - за Глобул
AT+CGDCONT=1,"ip","inet-gprs.mtel.bg" - за Мтел

При това се изгражда GPRS връзката, модема ще ти каже connect, ако всичко е ОК и оттам нататък е ред някой да ти изгради PPP връзката и TCP/IP стека върху нея. Това най-лесно ще стане с dial-up конекция в windows-a.

И не забравяй - Мтел не искат user и password за PPP връзката, а Глобул искат user globul без парола.

Ако има още нещо неясно, питай!




Тема Re: GSM Modem+GPRS?нови [re: r4ndOm]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано07.06.05 00:16



Пробвай да зададеш въпроса си в този

.



Тема Re: GSM Modem+GPRS?нови [re: r4ndOm]  
АвторCтapeц (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 08:46



Нещо не ми стана ясно.Ти искаш може би да ползваш GSM за модем към комп.Трябва да настроиш апарата.Настройките ги има в сайта на М-тел,но те трябва да ти активират услугата.Справки на *88.Имай предвид,че за връзка с компа ти трябва кабел или инфраред.Освен това за GPRS ти трябва софтуер за апарата.S 35i е доста стар модел и не помня дали имаше инфраред и софтуер.Аз съм с S65 и за него както и за S55 има.
Колкото до по бавната връзка (9600 kbps) няма проблем.Правиш си дайл ъп на компа с номер 0881000.
Също така имай предвид ,че GPRS е скъпа услуга.Цената на MB е доста висока.
Но най добро инфо ще ти дадат от М-тел на *88.



Тема PSнови [re: Cтapeц]  
АвторCтapeц (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 08:50



*88 е безплатен за абонати на М-тел.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.