Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:40 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Celeron sreshtu AMD???нови  
АвторCPU (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 16:07



Питам се кое е по-доброто решение за новото ми PC ??
Celeron на 2.52 GHz или AMD Semron 3000+.. Помогнете ми да реша , щото много се клебая.. Celeron в близкото "минало" не бяха много добри но сега .. знам ли ..



Тема Re: Celeron sreshtu AMD???нови [re: CPU]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано30.05.05 17:38



Celeron няма и да бъдат добри. Вземай AMD-то, но с някаква ИСТИНСКА дънна платка. Нещо, което ще работи, а не просто да показва картинка на екрана. Имам на поддръжка машини на по 1000 мегахерца, които едва едва пускат DIVX, но с някои уговорки. При AMD е много важно дъното. Също така цените винаги са били в полза на AMD и дъната за тях.


Щирлиц

Тема Re: Celeron sreshtu AMD???нови [re: Щиpлиц]  
Автор iwann (*******)
Публикувано31.05.05 01:40



Селерон не взимай дори да ти го подаряват. Производителност няма никаква - дори и новите. Ако намериш АМД Бартън - вземи от него, щото е с 512 L2 кеш и непременно качествено дъно - асус или епокс с нфорс2 чипсет като минимум.



Тема Re: Celeron sreshtu AMD???нови [re: iwann]  
АвторBenz (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 09:22



Най-добре направи си вземи семпорн 2800+ сокет 754 и дъно Асус K8N и ще имаш отлична машинка. А иначе Epox платките са отврат напоследък, те винаги са били много валшива фирма на нивото на Акорп само че с добавени възможности за клок. Дават чести дефекти, ползват калпави кондензатори, биосите им са бъгави и не се оправят, често има несъвместимости.....



Тема Re: Celeron sreshtu AMD???нови [re: CPU]  
Авторlntel (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 14:47



Категорично по-добре е Celeron - истински процесор на Intel, не грее зверски като котлоните на AMD, не забива така често и безпричинно, не трепериш че може всеки момент да изгори при спиране на вентилатора - има вградена защита срещу прегряване с много малко време на сработване (десетки ns), има качествени чипсети на Intel. Може и да е по-бавен в някои приложения от котлоните, но е много по-надежден и стабилен, по-евтин вариант е на Pentium 4 с по-ниска производителност и цена при същата надеждност и стабилност.Вземи Celeron, уверявам те, че няма да сбъркаш и ще избегнеш много проблеми и ядове в бъдеще. Intel rules! Intel Forever!



Тема Re: Celeron sreshtu AMD???нови [re: lntel]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано31.05.05 15:18



Ходи с тия бабини деветини в детската градина да ги разправяш - там може и да ти повярват

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Celeron sreshtu AMD???нови [re: kитaeцa]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано31.05.05 15:28



Някои хора си мислят, че още е 2000 година, когато дуроните печаха
Момчета от тогава минаха 5 години и сега не е така.
Прочетете малко и тогава се обаждайте



Тема Re: Celeron sreshtu AMD???нови [re: lntel]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано31.05.05 17:21



аааааайде пак старата песен.... батка земи си свери часовника или по-скоро календара...



Тема Re: Celeron sreshtu AMD??? [re: lntel]  
АвторПич (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 18:21



Смях в залата
Нищо от това което Интел каза не е вярно. Семпрона за сокет 754 не е горещ, а е ледено студен и е далеч по-икономичен от Селерон Д, който си е здрава печка. Оттам надеждността на Семпрона е много по-висока отколкото на Селерона. Виждал съм изгорели Пинтиум 4 процесори, само за последните 3 месеца имах 1 бр П4 3,06GHz Northwood изгорял от прегряване (ТОЧНО ТАКА, ПРЕГРЯВАНЕ. КЪДЕ Е ВЕЛИКАТА ТЕРМО ЗАЩИТА НА ИНТЕЛ, А?) и 2бр. 3GHz Prescott изгорели от самосебеси.
Никой процесор не забива ей така. Аз досега забиващ АМД процесор също не съм виждал, няма и да видя.
Аз лично ползвам Athlon 64 2800+ в къщи и се радвам на ИЗКЛЮЧИТЕЛНА стабилност, ИЗКЛЮЧИТЕЛНА тишина и ИЗКЛЮЧИТЕЛНА производителност!



Тема Re: Celeron sreshtu AMD??? [re: Пич]  
Авторlntel (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 18:47



Абе хора, вие не сте ли гледали теста на

, който доказва изключителната надеждност на Intel процесорите. При спиране на вентилатора AMD вдига облаци дим,а Pentium 4 постепенно се забавя и след известно време изключва, без повреди и даже без сериозни загуби на данни (времето от спирането на вентилатора до изключването е достатъчно за безаварийно приключване на работа. Всичко това ясно показва коя е по-добрата фирма за процесори - Intel. През живота си съм виждал 2 изгорели AMD котлона и нито един Intel . Intel forever! Intel rules ! Intel till the end of time! Кур за AMD




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.