Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема ХАРД ДИСК  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 23:41



Здравеите,

Нещо ми се прецака хард диска и не може да ми стартира уиндоуса . Има ли ниакакъв начин да си запазя информацията от хард диска?
Предварително ви благодария!!! Яни.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано28.05.05 23:56



Има начин. Тук и в "Софтуер" сме говорили за това десетки пъти, потърси темите



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 01:09



Има една програма "test disk " има я и в досовски вариант може да я подкараш и от дискета , мен ме спаси на 2 - пъти има я на датата тегли я и деистваи
Успех



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: az]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 22:27



А някой да знаеш от каде мога да си я сваля тази програма test disk?

Благодаря.

Яни



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
Автор kилиkaндзep (1 такъв зелен)
Публикувано29.05.05 22:35







Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 22:36



ми от датата пишеш тест диск и готово
ето ти линк за досовския вариант
http://store2.data.bg/avri/testdisk/
рзархивираш , боотваш ПЦ и гледаш какво има на диска ,възстановяваш партишаните и си готов
Междо другото ако беше описал по подробно проблема немаше да е лошо
трябва даимаш пред вид че може ида е някои MBR вирус сега вилнее некакъв много гаден



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: az]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 03:58



Ами проблема е следният: като сложа повреденият хард диск в PC-то и го включа и Windowsa започва да зарежда но след една две секунди се появява син екран и има нещо написано с бели букви но немога да го разчета защото изчезва много бързо и PC-to се рестартира и същото нещо става отново и отново. Междо другото нямам достъп до ДАТА.БГ защото съм в Англия.

Благодаря и се надявам че "Az", "Начко", "kилиkaндзep" или някои друг може да ми помогне!

Яни.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 05:11



Аха , е значи както разбрах имаш един дидк с които ПЦ си работи ,ама като сложиш въпросния стига до някъде и ПЦ дава някаква грешка и се рестартира :))
Ако е така хард диска си е напълно читав ,като сменяваш така хард диска нема да е лошо да влезеш и в биоса да поогледаш малко нещата , и да пуснеш скандиск.
Явно нямаш много опит при работа с ПЦ та
Та значи влезни в биоса и върни настроиките след това боотни машината със една системна дискета и даи скандиск , требва да се оправи.
Другия вариант е директно да преинсталираш Уиндоса .
а самият хард диск съм сигурен че си е абсолютно читав
Успех



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: az]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 13:47



Здравеи "Az". Несъм сменял хард диска а ползвам на баща ми PC-то за да пиша в този форум. А ако преинсталирам Windowsa ще ми се изгуби всичката информация а тя а много вайна. И си прав че нямам много опит с PC-тата.

Благодаря

Моля МОМОГНЕТЕ!!!

Яни.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 14:08



няма да загубиш нищо само че при преинсталацията гледаи какво те пита
и какво отговаряш ,самата инсталация щете пита , дали да изтрие вече съществуващите директории на стария Уин или не да форматира ли диска или не и т.н. четеш по два пъти за всеки случаи и тогава натискаш ОК

Успех



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Az]  
АвторЯни (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 15:18



Да но като стигна до определена стъпка при инсталацията на Windowsa и ми дава да избирам от дже възможности. Първата е "Format the partition using the NTFS file system", а втората е "Format the partition using the NTFS file system(Quick)". Няма такава възможност която да не форматира диска.
Извиняваите че толкаво много ви занимавам особено 'Az' но информацията на диска е наистина много важна.

Благодаря!

Яни.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Яни]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 16:06



zatova dannite ne trjabva da se slagat na sastija djal na kojto e operacionnata sistema. mozhesh da si siguren che windowsa ste ti se nalaga da go preinstalirash naj-malko edin put v godinata i pak ste imash sastia problem

kakto i da e, za tvoja problem naj lesno e da si izpechech edno CD s KNOPPIX linux, startirash go (bez da se instalira) i si kopirash fajlovete kadeto iskash

uspeh



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Яни]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 16:11



Да ама преди това те е питало нещо друго
а именно : изцяло нова инсталация ли ще правиш или repair на старата
питало те е и накои партишан да инсталира и също така в съществуващата директория на уиндоса ли да сложи или не
Значи първо пробваи с repair
ако не стане което е малко вероятно тогава с изцяло нова инсталация
като не е лошо тя да е на друг партишън от диска може даже да създадеш нов дял от свободното пространство и нанего да инсталираш чист Уин.
А междо другото защо първо не направиш една инсталация на УИН98 тя става много по-бързо и няма старшно за данните ти и от нея си деистваи вече



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ivan]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 16:14



А да с LIVE CD на някакъв линукс а има и на уин ,също е решението стига да имаш под ръка.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Az]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 16:34



'Az' може ли да ти дам е-маила ми и ти да ми дадеш номера си за да ти се обадя и да ми обясниш стъпка по стъпка как да инсталирам ХП без формат.
Емаил ми е Payne_bm@abv.bg

Благодаря.

Яни



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 17:38



Стъпка по стъпка
1. Постави диска в ЦД
2. Рестартираи компютъра
3. след рестарта започва процеруро по новата инстаация
4. Welcome to Setup page, press ENTER to continue – натисни Ентер
5. License Agreement – съгласяваш се
6. инсталационата програма почва да търси други инсталации на УИН – в твоя случаи ще намери ще ти я покаже
7. ще те пита накратко дали ще правиш изцяло нова инсталация или ще поправяш старата – pres R to repair , pres ESC do not repair – или нещо от сорта беше натискаш ESC
8. след това ще ти се появи лист с дяловете на хард диска ,избираш дял на които ще инсталираш – Внимание ако избереш дяла на съществуващия УИН се трие стария УИН по подразбиране т.е. директория disk\\windows , НО директориите на съответните акаунти а именно disk\\Documents and Settings остават , остават и всички други директории и фаилове .
На това място ще те пита и дали искаш да създадеш нов дял
Съвета ми е да не създаваш нов дял а да инсталираш на съществуващите
9. след това ще тисе появи нещо отсорта на това
Format the partition by using the NTFS file system (Quick)
Format the partition by using the FAT file system (Quick)
Format the partition by using the NTFS file system
Format the partition by using the FAT file system
Leave the current file system intact (no changes)
Избираш “ Leave the current file system intact (no changes) ”

И СИ ГОТОВ



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: az]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 18:34



Като стигна до листа с дяловете на хард диска и ми дава следните два:

C: Partition 1 [unknown] 78152MB (78152MB free)

Unpartitioned space 8MB


Като дам ентер на "C: Partition 1 [unknown] 78152MB (78152MB free)" и ми дава да избирам от следните "Format partition by using the NTFS file system (Quick)" i "Format partition by using the NTFS file system" но няма "Leave the current file system intact (no changes).

А като дам ентер на "Unpartitioned space 8MB" ми пише "The partition or the unpartitioned space you selected is too small for Windows XP. Select a partition or unpartitioned space of at least 972 megabytes (MB).

Наистина ще е по добре ако си дадеш телефона ако нямаш нищо против.

Благодаря много!!!

Яни.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 19:11



М да значи по нагоре ти написах за една програма "тест диск" ето ти линк
http://www.cgsecurity.org/index.html?testdisk.html
вземи досовския вариант и си възстанови партишъните , преди това обаче хубаво прочети как се деиства със нея и си възстанови дяловете и след това инсталираи.
Съобщението ,което ти дава значи че понякаква причина , разпознава ХДД като неформатиран , респективно въобще не вижда информацията на него ,спокоино ако не си сменявал фаиловата система междовремено ще си възстановиш информацията , по-всяка вероятност тя си е там , а хард диска си е здрав. Мдаа интересното че това го зсичам вече 4 път за по-малко от 10-на дни.
От чисто любопитство , последно когато ти работи ПЦ дали неиска да се рестартира по някаква необяснима за теб причина.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Az]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 19:24



Свалих си тази програма ТЕСТ ДИСК но си нямам и една идея как се работи с нея + тва няма никакъв инсталационен файл.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 19:37



не се инсталира разархивираш на дискета боотваш ПЦ и това е
досовска програма влизаш в директорията DOS и пишеш "test disk"



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Az]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 20:24



как да я разхивирам на дискета и какво да правя след това.

Яни.



Тема що ли си купих компютърнови [re: ЯHИ]  
Авторпoлyидиoт (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 21:01



:))
зами даи на некои 50 лв. да ти го оправи за половин час , стига си мъчил хората



Е то бива, то може ,ма чак па толкоз ???



Тема Re: що ли си купих компютърнови [re: пoлyидиoт]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 21:40



да но аз не съм в България а в Англия. Ако го дам да го поправят тук щте ми вземат 5 пъти повече.

Яни



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано30.05.05 22:15



Разархивирането е лесно: с десен бутон върху файла, който си свалил, там избираш "Extract to..." или нещо подобно (зависи от архиватора, който имаш). Като цъкнеш на това, излиза диалог, в който посочваш флопито (устройство А:) и ОК! Преди това разбира се слагаш празна дискета в същото флопи, иначе няма как



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 22:21



Бе ти верно си тежък случаи
ОК обяснявам всчко точка по точка
1.Приготви си 2 празни дискети
2. Постави първата във флопито на работещо ПЦ
3. Отиди в мой компютър и избери с десен бутон флопито , от падащото меню
избери форматиране на дискетата , впоявилия се прозорец избираш създаване на дос дикета - така правиш боот дискета
4. Постави другата дискета във флопито кликни два пъти на изтегления фаил "тест диск" , така отваряш архива :)) , след това избираш директорията ДОС с десен бутон и от менюто избираш екстарктване , появява се прозорец в него
браузваш и указваш флопито ОК
5. Постави първата дискета във флопито на проблемното ПЦ
6. рестартираш
7. чакаш да зареди от системната дискета
8. вадиш първата и слагаш втората дискета
9. пишеш - cd dos
testdisk
Сега вече си стартирал програмата остава само да избереш от менюто долу
сканиране За дялове и после да избереш възстановяване на съответните дялове
после рестартираш машината и отново боотваш с дикета
проверяваш в дос дали всичко е наред т.е. възстановенили са съответните дялове
това е
П.С.
вместо дикета може да ползваш и CD както за боотване така и за стартиране на "тест диск" стига да имаш под ръка записвачка
след това , ако не стартира нормално УИН-а инсталваш го наново , по погоре описаната процедура
А междо другото ,наистина ако ти е много важна информацията, не е лошо
това да се направи от специалист



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Haчko]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 22:32



"Haчko" това което ми каза го направих. Какво да направя след това.
Благодаря много и се извинявам че толкова много ви занимавам.
ЯНИ.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано30.05.05 22:56



Az ти е написал страхотно упътване "стъпка по стъпка" - следвай го!

Кажи какво е дъното на компютъра на баща ти - марка, модел...



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Haчko]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 23:32



зъжалявам но незнам какво е дъноко! защо ти трябва?

Яни



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Az]  
АвторЯни (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 23:50



'Az' отворих ТЕСТДИСК но сега незнам какво да избера. Дава ми да избирам от [Analyse], [Delete], [MBR Code], [Geomatry], [Options], [Advanced] ili [Quit]. Предположих че ще е Analyse и като дадох ентер на него ми даде следното:

TestDisk, Data Recovery Utility, May 2005 Christophe Grenier <grenier@cgsecurity.org> http://www.cgsecurity.org.

Disk 80 - CHS 9964 255 63 - 78167MB
Check current partition structure

Partition Star End Size in sectors
1*HPFS - NTFS 0 1 1 99625463 160055532


*=Primary bootable P=Primaty L=Logical E=Extended D=Delete

i nai otdolu mi dawa da izbiram ot [Quit] ili [Save].

какво да избера и в началото правилно ли съм избрал Analyse?


Благодаря много на всички и много се извинявам че толкоз ви занимавам особено "Az".

Яни.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Яни]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано31.05.05 00:41



виж са бате - не съм бачкал точно с тая програма ма е логично да избереш саве... намерило ти е партишъна споко:) за всеки случай земи иди тука и попрочети малко:

(то така се учат нещата с четене);) освен тва в архива който си изтеглил има като гледам предостатъчно документация - така че чети и действай - стига си питал за всяка стъпка.... а иначе като гледам имаш един партишън - мноооо глупаво - запомни след като си спасиш данните тоя път запиши ги на друг диск или ЦД или ДВД (на тва му се вика бакъп - много е полезно ша знайш - данните които са ти особено важни да ги имаш едновременно на 2 места - основно правило). затрий партишъна който имаш, създай 2 нови (нема да ти обяснявам как в нета си има прекалено много инфо с какво и как да го направиш - става и с инсталатора на вина) първия да речем кат ти гледам харда 20Г, а другия колкото остане, на първия слагаш виндовса а на другия си държиш данните. така ако се намаже пак вина делкаш първия партишън правиш го на ново и си мацаш чист вин и пей сърце. А най-добре като направиш тая цялата галимация да си направиш бакъп на системния партишън (тоя с вина) - например Norton Ghost или друг подобен софт - ще си потърсиш из нета - така ако се прецакат нещата само възстановяваш бакъпа и си обратно там където си бил в момента на бакъпването....

бе малко хаотично стана ма по тва време толкова



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Яни]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 00:41



Значи това което е намерило е един дял т.е. от 78167 мб , ти знаеш колко дялове и с какви размери са били , ако не е намерило правилно дяловете повтори наново в следната последователност
1. Analyse
2. трябва да излезе от долу някъде "Quit" ili "Save" избираш Quit
3. ще ти излезе отново Quit ili Search избери Search
4. ще ти излезе списък с дяловете и нещо от сорта
strukture:OK keys a: add partition
5. Избираш съответниятдял и му даваш add partitions
Виж това го пиша общо взето по памет , ако искаш отвори и страницата откъдето изтегли програмата ,и виж там някъде трябва да има упътване за работа с нея .
Указания за работа има и в архива които изтегли , мисля че беше в директория DOC
Успех



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Яни]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 00:50



Значи това което е намерило е един дял т.е. от 78167 мб , ти знаеш колко дялове и с какви размери са били , ако не е намерило правилно дяловете повтори наново в следната последователност
1. Analyse
2. трябва да излезе от долу някъде "Quit" ili "Save" избираш Quit
3. ще ти излезе отново Quit ili Search избери Search
4. ще ти излезе списък с дяловете и нещо от сорта
strukture:OK keys a: add partition
5. Избираш съответниятдял и му даваш add partitions
Виж това го пиша общо взето по памет , ако искаш отвори и страницата откъдето изтегли програмата ,и виж там някъде трябва да има упътване за работа с нея .
Указания за работа има и в архива които изтегли , мисля че беше в директория DOC
Успех



Тема Оправи ли се бре?нови [re: Яни]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано31.05.05 09:47



до гъде я докара?



Тема Re: Оправи ли се бренови [re: ethernall]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 15:38



Ами с ТЕСТДИСК не успях но сега в момента свалиам програмата която ме саветва "Ivan". Програмата е KNOPPIX linux. Ще пробвам с нея и ако не стане пак ще ви моля за помощ а ако стане ще ви кажа веднага. Засега чао.

ЯНИ.



Тема Re: Оправи ли се бренови [re: ethernall]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 15:38



Ами с ТЕСТДИСК не успях но сега в момента свалиам програмата която ме саветва "Ivan". Програмата е KNOPPIX linux. Ще пробвам с нея и ако не стане пак ще ви моля за помощ а ако стане ще ви кажа веднага. Засега чао.

ЯНИ.



Тема Re: KNOPPIX Linuxнови [re: ЯHИ]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 15:57



Сега свалих КНОППИХ Линух но е .iso фаил и незнам с каква програма да го отвория? Някои може ли да помоге?
Благодаря.
Яни



Тема Re: KNOPPIX Linuxнови [re: ЯHИ]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 16:10



Виж сега KNOPPIX е live линикс дистрибуция , т.е. записваш едно ЦД с нея рестартира ПЦ и се зарежда операционата система линукс от ЦД
Обаче това не значи че ще си възстановиш с нея даните от диска , а просто ще работиш в една по дружелюбна среда от дос например
Тази програма няма да ти възстанови информацията ОК
По добре вземи и кажи какво направи снощи ма разкажи така по подробно
да видим дали ще може да помогнем



Тема Re: KNOPPIX Linuxнови [re: Az]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 16:47



Ами нищо не става с тая програма ТЕСТДИСК. Като натиснах на Analyse ми дава нещо съвсем различно от това което ти ми каза. Много е сложно и незнам какво да правя.

Яни



Тема Re: KNOPPIX Linuxнови [re: ЯHИ]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 16:54



Хубаво след 30 минути свършвам работа и до 1 час се прибирам вкъщи и ще ти пиша на маила , всичко едно по едно
ти казваш какво пише аз казвам какво да правиш ОК



Тема Re: KNOPPIX Linuxнови [re: Az]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано31.05.05 17:15



батка железен си признавам - (от към нерви де);) айде после кажете кво е станало

ЯНИ - no offence

Редактирано от ethernall на 31.05.05 17:16.



Тема Re: KNOPPIX Linuxнови [re: Az]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 18:40



ОК



Тема Re: KNOPPIX Linuxнови [re: ЯHИ]  
Автор Kpъr ()
Публикувано31.05.05 20:29



Избери в Nero да запише диск (Burn Image) и тогава даваш .iso файла.
Под linux може да го запишеш с k3b (ако не го намираш в knoppix напиши в Run command просто k3b)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.