Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Az]  
АвторЯни (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 15:18



Да но като стигна до определена стъпка при инсталацията на Windowsa и ми дава да избирам от дже възможности. Първата е "Format the partition using the NTFS file system", а втората е "Format the partition using the NTFS file system(Quick)". Няма такава възможност която да не форматира диска.
Извиняваите че толкаво много ви занимавам особено 'Az' но информацията на диска е наистина много важна.

Благодаря!

Яни.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Яни]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 16:06



zatova dannite ne trjabva da se slagat na sastija djal na kojto e operacionnata sistema. mozhesh da si siguren che windowsa ste ti se nalaga da go preinstalirash naj-malko edin put v godinata i pak ste imash sastia problem

kakto i da e, za tvoja problem naj lesno e da si izpechech edno CD s KNOPPIX linux, startirash go (bez da se instalira) i si kopirash fajlovete kadeto iskash

uspeh



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Яни]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 16:11



Да ама преди това те е питало нещо друго
а именно : изцяло нова инсталация ли ще правиш или repair на старата
питало те е и накои партишан да инсталира и също така в съществуващата директория на уиндоса ли да сложи или не
Значи първо пробваи с repair
ако не стане което е малко вероятно тогава с изцяло нова инсталация
като не е лошо тя да е на друг партишън от диска може даже да създадеш нов дял от свободното пространство и нанего да инсталираш чист Уин.
А междо другото защо първо не направиш една инсталация на УИН98 тя става много по-бързо и няма старшно за данните ти и от нея си деистваи вече



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ivan]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 16:14



А да с LIVE CD на някакъв линукс а има и на уин ,също е решението стига да имаш под ръка.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Az]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 16:34



'Az' може ли да ти дам е-маила ми и ти да ми дадеш номера си за да ти се обадя и да ми обясниш стъпка по стъпка как да инсталирам ХП без формат.
Емаил ми е Payne_bm@abv.bg

Благодаря.

Яни



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 17:38



Стъпка по стъпка
1. Постави диска в ЦД
2. Рестартираи компютъра
3. след рестарта започва процеруро по новата инстаация
4. Welcome to Setup page, press ENTER to continue – натисни Ентер
5. License Agreement – съгласяваш се
6. инсталационата програма почва да търси други инсталации на УИН – в твоя случаи ще намери ще ти я покаже
7. ще те пита накратко дали ще правиш изцяло нова инсталация или ще поправяш старата – pres R to repair , pres ESC do not repair – или нещо от сорта беше натискаш ESC
8. след това ще ти се появи лист с дяловете на хард диска ,избираш дял на които ще инсталираш – Внимание ако избереш дяла на съществуващия УИН се трие стария УИН по подразбиране т.е. директория disk\\windows , НО директориите на съответните акаунти а именно disk\\Documents and Settings остават , остават и всички други директории и фаилове .
На това място ще те пита и дали искаш да създадеш нов дял
Съвета ми е да не създаваш нов дял а да инсталираш на съществуващите
9. след това ще тисе появи нещо отсорта на това
Format the partition by using the NTFS file system (Quick)
Format the partition by using the FAT file system (Quick)
Format the partition by using the NTFS file system
Format the partition by using the FAT file system
Leave the current file system intact (no changes)
Избираш “ Leave the current file system intact (no changes) ”

И СИ ГОТОВ



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: az]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 18:34



Като стигна до листа с дяловете на хард диска и ми дава следните два:

C: Partition 1 [unknown] 78152MB (78152MB free)

Unpartitioned space 8MB


Като дам ентер на "C: Partition 1 [unknown] 78152MB (78152MB free)" и ми дава да избирам от следните "Format partition by using the NTFS file system (Quick)" i "Format partition by using the NTFS file system" но няма "Leave the current file system intact (no changes).

А като дам ентер на "Unpartitioned space 8MB" ми пише "The partition or the unpartitioned space you selected is too small for Windows XP. Select a partition or unpartitioned space of at least 972 megabytes (MB).

Наистина ще е по добре ако си дадеш телефона ако нямаш нищо против.

Благодаря много!!!

Яни.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 19:11



М да значи по нагоре ти написах за една програма "тест диск" ето ти линк
http://www.cgsecurity.org/index.html?testdisk.html
вземи досовския вариант и си възстанови партишъните , преди това обаче хубаво прочети как се деиства със нея и си възстанови дяловете и след това инсталираи.
Съобщението ,което ти дава значи че понякаква причина , разпознава ХДД като неформатиран , респективно въобще не вижда информацията на него ,спокоино ако не си сменявал фаиловата система междовремено ще си възстановиш информацията , по-всяка вероятност тя си е там , а хард диска си е здрав. Мдаа интересното че това го зсичам вече 4 път за по-малко от 10-на дни.
От чисто любопитство , последно когато ти работи ПЦ дали неиска да се рестартира по някаква необяснима за теб причина.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: Az]  
АвторЯHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 19:24



Свалих си тази програма ТЕСТ ДИСК но си нямам и една идея как се работи с нея + тва няма никакъв инсталационен файл.



Тема Re: ХАРД ДИСКнови [re: ЯHИ]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 19:37



не се инсталира разархивираш на дискета боотваш ПЦ и това е
досовска програма влизаш в директорията DOS и пишеш "test disk"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.