Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:39 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема избор на комп за филминови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 17:47



Здравейте.
Трябва да избирам тия дни комп.Четох по форума има подобна тема нещо не ми стана ясно .И така продадох си старя комп имах 2 диска и единия ми остана,имам и мишка и клавиатура и монитор .Сега трябва да избера нешо за филми и интернет и разбира се да е евтино.
Та въпроса ми е казвате да не се взема от http://www.jarcomputers.com/ защо ,други казват никога от most а от кой тогава.
и 2 ро можете ли да ми посочите някаква комбинация за процесор дъно рам което да се държи добре с филмите.
За процесора се колебая между K7 2200+ Sempron 333 MHz, 256K - 60 $ и K7 1800 Duron - 43 но май ще е първото .
Моля да ми помогнете за избора на помет и дъно
Пишете Soltek а това Soltek 848P-L, i848P, 800Mhz, DDR400, SB5.1, Lan, ATA100, SerialATA, AGP8x, USB2.0 - 64# добре ли е ?
Процесора е на 333 MHz а дъното 800Mhz съвместими ли са ?
Рам 256MB DDR 400MHZ, Kingmax, 5Year Warranty -26 $
до тук 150 $
Ще вървят ли филмите добре ?
Моля споделете ,благодаря предварително.
Бургас
аз




Тема Re: избор на комп за филминови [re: aз]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 18:05



И по идея на MITKU
ASROCK P4I45D+/845D/FSB800/LAN - $40
CELERON-D 2.4G/533/256K BOX - $81
sound&LAN on-board
256MB DDR400 - $35
GEFORCE4 MX440/64 DDR/8X/TVOUT - $34
Общо 190 $
Това не е ли по - добър вариант ?



Тема Re: избор на комп за филминови [re: aз]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано23.04.05 19:06



Това дъно дето си го сложил ми се чини интелско, требе ти за АМД щом искаш да сложиш Семпрон, примерно Soltek 75FRN3-GR, NFORCE2, DDR400/Dual/, SB5.1, Lan1000, ATA133, SerialATA Raid, AGP8x, USB2.0 - 70$ (аз съм с такова).



Тема Re: избор на комп за филминови [re: MichaelLeRoi]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 09:49



За първия или втория вариант говориш.Дурона не грее ли много?Препоръчай ми дяла конфигурация да ства за филми ,че утре рябва да я поръчвам и от коя фирма да я взема.
Поздрави.
аз



Тема Ами...нови [re: aз]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано24.04.05 10:54



... ще се опитам да ти помогна, но имай предвид, че не съм толкова навътре в нещата. А бе една конфигурация все ще измисля.
K7 2400+ Sempron 333 MHz, 256K - 63$
256MB DDR 400MHZ -24$
Soltek 75FRN3-GR, NFORCE2, DDR400/Dual/, SB5.1, Lan1000, ATA133, SerialATA Raid, AGP8x, USB2.0 - 70$
GF FX5200, 64MB 64bit AGP8x TV Out - 37$
LG 52x32x52x, GCE-8526B - 28$
ATX 350W, JNC RJA 8867 - 19$
Това според конфигуратора на Jar e 239$. Може да не ти трябва записвачка... и взимай кутия с по серизоно захранване 350-400 W), ако нямат такава да го сменят. Не знам с какви пари разполагаш (забелязах, че в постингите пишеш около 150 -190$), но бих те посъветвал ако имаш повечеко дай ги, че да не си викаш после за 2-3 $ що не взех това по хубавото. Ако ти е скъпа все може да избереш някакъв по евтин вариант, примерно дъното на Asrock K7S41GX SiS741, DDR333, SVGA&AGP 8x, SB5.1, Lan USB2.0, mATX е 43$ и е с вградена видеокарта и съответно по горе изписана отпада, компито става по евтино. Парите ги даваш ти, затова, че решавай.
Моя съм го взимал от Smart System - Пловдив (малко са мундари според мен)... Тук не знам какво да те посъветвам.
Дано съм помогнал. Успех.



Тема хм...JNC RJA 8867нови [re: MichaelLeRoi]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 11:19



за първи път някой препоръчва JNC за захранване. звучи смело. доста фирми - ако предлагат само кутии JNC - съветват допълнително да се смени захранването с друго. аз лично за 130 долара бих си взел стар марков пентиумIII. само му добавяш рам до 512 и ако останат пари - нов хард сийгейт баракуда. щом няма да се товари с нови игри - перфектен за години напред. според мен де.
успех



Тема Re: хм...JNC RJA 8867 [re: fan]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано25.04.05 12:24



Не препоръчвам такова захранване, цените са от JAR и за това може би си мислиш че го предлагам. То зависи и от каде ще иде да си го вземе.



Тема Re: Ами...нови [re: MichaelLeRoi]  
Автор tbl (непознат )
Публикувано26.04.05 19:07



Абе MichaelLeRoi, не четеш ли заглавието на темата. За какво му е този ASRock с вграденото видео, все пак един S-video изход няма да му е излишен. И си вземи едно ATi, зарежи тия майтапи за FX5200



Тема Re: Ами...нови [re: tbl]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 07:24



Az ot komputri nishto ne razbram, no sam vidial baia...ta she kaja

-ne znam kakav OS shte polzvash, no Windows s po-malko ot 512MB e maka
-ako kupuvash nov, kupuvai nai-iakoto i novoto - PCIxpess, SATA, 64bit i t.n. Ako ne mojesh da si go pozvolish, tarsi neshto zdravo i evtino na staro
-pri blizki parametri vsiaka nVidia e po-dobra ot ATI
-Stabilnoto dano i iakoto zahranvane e po-vajno ot procesora. Ot procesor pesti, ot dano i zahravane ne

Uspeh

Sorry za shlokaviciata, triite ako iskate. Taka sam sviknal.



Тема Re: Ами...нови [re: tbl]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано27.04.05 08:09



Добре де, сега ти не видя ли какво дъно съм сложил първо, а картата е най-евтината с TV OUT. AsRock-а съм го сложил като някакъв вариант за да излезе по евтино. Верно е че компа ще за филми ама нека да има избор, също не е казано дали ще пуска сигнал на телевизора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.