Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 20-pin PSU vs. 24-pin MBнови  
Автор Дидko (сър)
Публикувано31.03.05 01:07



Някой захранвал ли е дъно с 24-пинов захранващ куплунг с 20-пиново захранване? Проблема е, че кутията, която си купих Foxconn TH-02 ми дойде с 20-pin захранване FSP 350-GTF, а в същото време дъното, което съм си харесъл Asus P5P800 (LGA775) е с 24-pin куплунг. Варианта е да сменя или захранващия блок, или дъното с Asus P4P800-SE (s.478)...

Приятел обаче, ме посъветва, че нямало проблем да захраня LGA775-дъното с 20-пиновото захранване. Така ли е наистина? Някой може ли да съпортне? Предварително благодаря!



Тема Re: 20-pin PSU vs. 24-pin MBнови [re: Дидko]  
Автор mn_t (разпрашен)
Публикувано31.03.05 08:35



Зависи от дъното. Слагал съм на Intel 915PGN. Освен двата обичайни куплунга има и един като за хард диск, който се използва в този случай.



Тема Re: 20-pin PSU vs. 24-pin MBнови [re: Дидko]  
Автор mitku (Smart Team Boss)
Публикувано31.03.05 09:20



Мда... не може предварително да се каже и теоретично зависи от дъното... погледни на сайта на Асус дали пише нещо по въпроса. Трябва да се пробва по принцип... НО, ако говорим за факти - до сега не съм имал случай някое от тез новите дъна с 24-пинови конектори да не тръгне с 20-пиново захранване, но пък и съм пробвал само 2... все пак никога не е късно за "първия път" , така че провери на сайта и се уговори с фирмата, че дъното ти трябва за 20-пиново захранване и да имаш възможност за друго. Иначе захранването си ти е много добро и няма сми' да го сменяш.

Редактирано от mitku на 31.03.05 09:21.



Тема Re: 20-pin PSU vs. 24-pin MBнови [re: Дидko]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано31.03.05 12:26



Имам Intel915GAV с 24-пинов конектор. Захранването ми е с 20-пинов. Отделно си има куплунг за процесора, който е 4-пинов. При мен всичко си работи нормално, но това не е гарантирано за абсолютно всички дъна - трябва да пробваш.

Mixy


Тема Re: 20-pin PSU vs. 24-pin MBнови [re: mitku]  
Автор mn_t (разпрашен)
Публикувано31.03.05 22:23



То и това 915PGN ми го дадоха без да е включен допълнителния кабел и си работеше нормално, докато не натоварих малко повече видео картата. Тогава красиво се рестартира. После прочетох в книжката и го мушнах.



Тема Re: 20-pin PSU vs. 24-pin MB [re: mn_t]  
Автор Дидko (сър)
Публикувано02.04.05 17:34



Под този "като за хард диск" да нямаш предвид куплунга, който прилича на старите АТ-захранвания? При мен е маркиран като P2 (или R2), а 20-pin куплунга като P1. И ако "да", то по какъв начин си го вързал?



Тема Re: 20-pin PSU vs. 24-pin MBнови [re: mitku]  
Автор Дидko (сър)
Публикувано02.04.05 17:36



Мисля да пробвам с преходен куплунг 20/24-пин, ако намеря такъв... Пушенето и цвърченето предпочитам да оставя за наденички на скара



Тема Re: 20-pin PSU vs. 24-pin MBнови [re: Mixy]  
Автор Дидko (сър)
Публикувано02.04.05 17:37



"Риск пИчели, риск губи"



Тема Re: 20-pin PSU vs. 24-pin MBнови [re: Дидko]  
Автор mn_t (разпрашен)
Публикувано02.04.05 19:42



Не, имам предвид точно куплунг на хард диск.

буква О.
Най-добре погледни в manual-a.



Тема Re: 20-pin PSU vs. 24-pin MBнови [re: mn_t]  
Автор Дидko (сър)
Публикувано03.04.05 00:42



На този линк не е ясно въобще как да си реша проблема. Искаш да кажеш да "вържа" захранващите кабели за хард на останалите 4 пина?? Но в един форум четох, че това са +3 (3.3?), +5, +12 и "маса", а доколкото си спомням кабелите за които ми говориш са +5, +12 и 2 "маси"... Не ми се рискува!

Най-лесното решение обаче, ми се струва това:



Редактирано от Дидko на 03.04.05 01:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.