Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Токов срив  
Авторнeoпитнa (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 19:15



Ще може ли някой да ми каже какво се получава при спиране на тока в компютъра и как да се избягват подобни проблеми? Днес спря тока за минути и сега не свети добре червената светлинка на компютъра ми- все едно ще се изключва. Иначе добре работи.
Благодаря предварително.



Тема Re: Токов сривнови [re: нeoпитнa]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 19:47



Червената лампичка е най-вероятно за индикация на активността на дисковото ти устройство(hard disk). Т.е. когато има обръщение към него и се налага четене или писане от/върху него. Сигурно не си обърнала внимание преди, но по пронцип тази "светлинка" премигва от време на време. Не се притеснявай, всичко си е нормално.
Рискове за повреда на компонентите в компютъра ти има по-скоро при "идването, и не толкова при спирането на тока. Ако искаш да избегнеш подобна вероятност от повреда може да си купиш UPS - Uninterrupted Power Supply, не знам как да го преведа подходящо на български. Ако погледнеш по ценовите листи на компютърните фирми със сигурно ще го видиш там под името именно UPS. Това устройство, освен че предпазва компютъра от повреда при пикове в електричеството, ти дава възможност при евентуално спиране на тока да продължиш да използваш компютъра си за известно време(обикновено 10-15 минути), достатъчно да запишеш работата си и да го изключиш безопасно.



Тема Re: Токов сривнови [re: S]  
Авторнeoпитнa (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 09:16



благодаря ти, S! Изясниха ми се нещата



Тема Re: Токов сривнови [re: S]  
Автор Joy_Boy (Изтрещял)
Публикувано30.03.05 10:13



UPS - Uninterrupted Power Supply = Непрекъсваем източник на енергия :) странно звучи :)



Тема Re: Токов сривнови [re: Joy_Boy]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 17:48







Тема По скоро...нови [re: Joy_Boy]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано31.03.05 12:44



е Непрекъснато Подаване на Електричество (Енергия)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.