Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 2 лан карти 2 интернета.. на едно пснови  
Автор Joy_Boy (Изтрещял)
Публикувано26.03.05 14:01



Здравейте,
Имам един много объркващ въпрос...
Значи следната ситуация - 2 ланкарти, едната е вътрешна мрежа, през която после си вземам и интернета, а другата е (или поне искам да бъде:) към мрежа от локални фрее сървъри с филми и други такива.. въпроса ми е как да направя така че хем да си ползвам нета (на лан 1 да го наречем), хем всички заявки към съответната фрее мрежа (недостъпна за други освен за нейните клиенти - в това число и аз) да минават през (да го наречем) лан 2... Ползвам WinXPPro като операционна система, и не мога да ползвам друга поради ред причини, така че "сложи си линукс" няма да ми помогне :)
п.с.
приемам всякакви предложения за всякакъв допълнителен софтуеар.. с winroute не можах да го издокарам, давайте идеи за настройки
п.с. мислех си и дали може да си пусна прокси през лан 2, и така като искам да тегля филми ще трябва просто да задам на броузера проксито.. ама как.. ?


===
а междо другото току що забелязах и "route" командата, която би следвало да манипулира "упътването" на адресите:) .. май май там се крие отговора..

Редактирано от Joy_Boy на 26.03.05 14:50.



Тема Re: 2 лан карти 2 интернета.. на едно пснови [re: Joy_Boy]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано27.03.05 23:08



Точно в командата route се крие решението на загадката! Трябва да зададеш необходимите пътища. Не съм много сигурен, но като сложиш на всяка мр. карта съответния IP-адрес пътищата би трябвало да се добавят автоматично.



Тема Re: 2 лан карти 2 интернета.. на едно пснови [re: lvan]  
Автор Joy_Boy (Изтрещял)
Публикувано28.03.05 10:33



да бе те пътища се добавят, лошото е се оказва според автоматично добавените че има два пътя към 0.0.0.0, единия през едната карта другия през другата.. и то наистина си ги има, ама явно пакета не знае от каде да хване и резултата е няма нет изобщо :).. като махна единия от тея пътища за едната карта, и нета си тръгва нормално (все едно съм спрял направо едната карта). после пробвах да добавя път който указва, че за определена мрежа (дето са фрее сървърите) пакетите трябва да минават през втория интерфейс.. ама не стана.. каза ми че явно адреса ми не лежал в една мрежа с посочения гейтуей за него (и тва май е вярно, едното е ???.???.77.??? другото е ???.???.76.???) и все не мога да го доизкосоря..



Тема Re: 2 лан карти 2 интернета.. на едно пснови [re: Joy_Boy]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано28.03.05 10:36



тва със 0.0.0.0 ти е дефолтния гейтуей - натам тръгват пакетите които не могат да си намерят съвпадение по руут таблицата
тва е станало защото си сложил дефолт гейт и на двете карти
треа дефолт гейт да е само на тая към интернет
за другите треа да добавяш роуте адд няк.ва.мре.жа ма.с.к.а ге.йт.уе.й метрик интерфейс

Life is a bitch. And then you die!


Тема Re: 2 лан карти 2 интернета.. на едно пснови [re: bbwolf]  
Автор Joy_Boy (Изтрещял)
Публикувано28.03.05 12:04



тъй де - 0.0.0.0 е един вид "целия интернет"
и знам какво трябва да добавя , ама дава някаква грешка, че не били в една мрежа адреса на интерфейса и гейтуейа за него..



Тема Re: 2 лан карти 2 интернета.. на едно пснови [re: Joy_Boy]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано28.03.05 12:17



"и знам какво трябва да добавя, ама дава някаква грешка"
Значи не знаеш какво трябва да добавиш. По принцип темата не е за този клуб, щото няма нищо общо с хардуера. А конкретно - смени си мрежовата маска с такава, че втория (не подразбиращия се) гейт и IP адреса на съответната мрежова платка да са в една мрежа (но най-вероятно не знаеш как се изчислява и какво точно значи).

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re: 2 лан карти 2 интернета.. на едно пснови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор Joy_Boy (Изтрещял)
Публикувано28.03.05 15:17



Прав си не е точно за тоя клуб, въпреки, че 2те мрежови карти са харуер.. все пак проблема е софтуерен(или задклавиатурен;).. Прав си и че не знам как точно се изчислява мрежовата маска според броя заделени адреси за мрежата.. от друга страна пък ако знаех нямаше да питам. и вместо "най-вероятно не знаеш как се изчислява и какво точно значи", можеше да обясниш. ако пък не ти се обяснява - не коментирай. и все пак благодаря за помоща



Тема Re: 2 лан карти 2 интернета.. на едно пснови [re: Joy_Boy]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано28.03.05 15:21



ми имаш два варианта
1. да дадеш детайлите на мрежите които искаш да опишеш
2. да си четеш сам във гуугъл
на мен ми е по-лесен 2-ри вариант
така че дерзай

Life is a bitch. And then you die!


Тема Re: 2 лан карти 2 интернета.. на едно пс [re: Joy_Boy]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано28.03.05 15:32



Неща, които ги пише в една камара RFC-та, Google-то и поне 200 книги (печатни или не), на хора, на които ще им трябват веднъж в годината не обяснявам. Ако си беше постнал IP-адресите, щеше да получиш готово решение, което пак неодобрявам, щото кат' ръчкаш по неща дет' не трябва да се случват (клиентът на два различни доставчика в една машина да си настройва рутирането сам и без двата доставчика да знаят един за друг), току виж си побъркал на другите работата.
Това, че мрежовите платки са хардуер е всезивестно. Но клубът е за проблеми с хардуера, а ти нямаш такъв.
Вероятността да получиш точен отговор за състоянието на гръбнака си (след като си паднал по гръб от втория етаж) при интернет доставчика е доста малка, да не кажа нищожна. А доставичкът ти със сигурност може да каже какво е състоянието на неговия "гръбнак".


п.п. Темата започва да става флейм, затова спирам да пиша, докато тук не се опише проблем, а не хипотетична ситуация.

п.п.п. Между другото в нет-а (вж.

) има и не малко готови калкулатори за мрежови маски, мрежи и подмрежи.

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: 2 лан карти 2 интернета.. на едно пснови [re: bbwolf]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано28.03.05 15:34



"....
2. да си четеш сам във гуугъл
на мен ми е по-лесен 2-ри вариант
..."

А е и по-полезният вариант , само дето наготово е по-лесно.

Ребята, давайте жить дружно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.