Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Батерията за сверяваненови  
Автор aiara (ezeroto)
Публикувано12.03.05 12:57



на датата и часа на компа ми се е скапала, може ли някой да ми каже каква точно батерийка ми трябва и дали мога да я сменя сама- къде точно из компютърната кутия се намира?Благодаря!

Ти какво си?...Чудовище от приказките- ето какво е!


Тема Re: Батерията за сверяваненови [re: aiara]  
Автор kилиkaндзep (таласъм)
Публикувано12.03.05 13:07



Ами погледни, на дъното е. Прилича на батерея за часовник, само, че е по-голяма. Една такава кръгла. Вадиш я, носиш я в първия магазин, показваш я и те ще ти дадат каквото ти трябва. Сменяш и си готова.

П.п. Внимавай при ваденето, че на някои дъна е по-неудобно, да не счупеш или изкривиш притискателната пластина(ака има такава)

П.п.2 След смяната насттройките на БИОС-а са тези по подразбиране(оригиналните), така че ако си правила други настройки преди влез и ги направи отново.

ЮРОДИ НЕРАЗУМНИ, ПОРАДИ ЩО СЕ СРАМИТЕ ДА ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА?!


Тема Re: Батерията за сверяваненови [re: aiara]  
Автор ludaguba (непознат )
Публикувано12.03.05 13:10



Ами намира се на дъното и прилича на батерия от часовник само че в по големи размери няма как да я объркаш а там от където я взимаш трябва да знаят каква да ти дадат



Тема Re: Батерията за сверяваненови [re: aiara]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано12.03.05 14:22



Ако не намериш батерия потърси врътка за навиване на часовника
След като смениш батерията може да се наложи да си понастроиш и БИОС-а (ако имаш някакви специални изисквания или ако ти прави проблеми)



Тема Re: Батерията за сверяване [re: aiara]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано12.03.05 14:47



мдам, приблизително е с големина на 20 или на 50 стотинки, не помня...
май се казва CR2032 (ако е по-дебела) или CR2016 (по-тънка)

Just a genius



Тема Re: Батерията за сверяваненови [re: aiara]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано12.03.05 16:52



Я! Кого виждам!

Ако си пазиш ръководството за експлоатация на дъното, виж там - обозначено и е къде се намира батерийката, и какъв модел е

За сверяване на датата и часа... хитро!



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: Батерията за сверяваненови [re: Cremate]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано12.03.05 16:54



Мисля, че ако направи смяната до 15 секунди, няма да и се налага да настройва наново. Повечето дъна имаха някаква такава възможност...



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: Батерията за сверяваненови [re: Haчko]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано12.03.05 17:05



Ами ако за 13 сек. смогне да иде до магазина и да се върне...
Абе то и на най-старото ми дъно (ZIDA не знам си ква си) пишеше същото, но за 15 сек. дори не успях да извадя старата батерия, пък камо ли да сложа и нова. Оная се зачекна посредата и ни напред, ни назад. 1 минута я чоплих. После за слагането на другата...

Редактирано от Cremate на 12.03.05 17:07.



Тема Re: Батерията за сверяваненови [re: Cremate]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано12.03.05 17:19



Еуементарно бе, Cremateson! Батерията ти е била заzidaна! А 15-те секунди започват да текат едва след прекъсването на контакта между старата батерия и дъното и ако за толкова време не можеш да сложиш новата на нейно място, значи си еб@ти квадратните пръсти!



Щом сме двама, страшно няма.

Тема Re: Батерията за сверяваненови [re: Haчko]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано12.03.05 17:36



Ами явно не е била добре зазидана
Кво да ти обяснявам Много добре знам откога текат 15сек., но батерията запря посредата, така че да не прави контакт с платката. Като я измъкнах, оная пластина дето притиска батерията опря на платката и Ела ти завирай батерия под нея за оставащото време




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.