Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Canon ip 1000нови  
Автор nutty bastard ()
Публикувано13.12.04 19:02



Печатам по 20-30 листа в месеца ей-тъй за спорта и понеже не върша никаква съществена работа си взех за 100 лв. eдин Canon ip100. щото продавача ме убеди че консуматива им е евтин.Два дена се чудих къде е уловката,щото то хем евтино ,хем хубаво-такова нещо няма.Минути след като го донесох у дома започнах да разбирам.
1.Това животно няма тава или нещо подобно което да събира листите.След отпечатването си те се реят свободно в пространството.
2.Дюзите са нещо отделно от главата и засъхнат ли-фърляш принтера а не както при уж по-калпавите им събратя при които дюзите са на главата и хвърляш само нея.

А сега въпросът ми.Какво става ако изобщо не ползвам цветната глава?Само нейните дюзи ли ще засъхнат или ще се прецакат всички и няма да мога да печатам и черно?

Искам да сляза!


Тема Re: Canon ip 1000нови [re: nutty bastard]  
Автор Nenkov ()
Публикувано16.12.04 22:38



Аз имам i250, мисля че при твоя няма съществена разлика - принтера сам си почиства главата, ако го изключваш постоянно на всяко включване чисти и хаби мастило, така че няма шанс от засъхване.



Тема Re: Canon ip 1000нови [re: Nenkov]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.12.04 09:57



Айде бе, няма...
а ако не го пуснеш 2 месеца кво става?
(отговор: засъхва главата)...

Аз имам от около 4 години Епсън принтер (пак са така, отделно резервоар, отделно дюзи) - последния път като го включих, му работеха само 1-2 дюзи, и след 10-тина "продухвания" (сигурно половин глава отиде за тях) почнаха да работят половината... така че принтера вече се чувства уволнен в един кашон :)))

Just a genius



Тема Re: Canon ip 1000нови [re: Blake]  
Автор Nenkov ()
Публикувано17.12.04 12:07



Значи канона ако не го изключваш няма да имаш проблеми - на определен период сам си чисти дюзите.



Тема Re: Canon ip 1000нови [re: nutty bastard]  
АвторCмeшko (Нерегистриран)
Публикувано28.12.04 16:02



Значи те такова животно - дюзите да не са на главата - няма ! То именно това е главата - дюзите и управлението им. Просто патроните с мастило са отделни и се сменят без да се сменя главата. Иначе главите могат да се сменят, ама излиза почти колкото нов. Второ - няма такова животно евтин принтер и евтин консуматив - колкото е по-евтин принтера, консуматива е по-скъп - фирмена политика. Нещо се те излъгали за евтините котсумативи. Трето - даже и да не печаташ с цветния патрон, той пак ще свърши - обясниха ти преди мен, че при включване на принтера си прави почистване. Четвърто - засъхват най-често дюзите, на които няма мастило, т.ч. няма връзка дали печаташ черно или цветно, а дали има мастило и дали работи принтера.



Тема Re: Canon ip 1000нови [re: Cмeшko]  
Авторizk (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 14:46



ima evtini konsumativi razbira se - nalivno 4erno mastilo za po 2-3 leva cvetno za po 7-8 palnish si patronite i griji niamash, ka4estvoto na mastiloto e zadovolitelno i ne "izhabiava" glavata.



Тема Re: Canon ip 1000 [re: izk]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 17:49



Аха, ама повечето евтини "принтери" са с чипове в мастилниците.. и няма пълнене, или поне не е толкова просто и евтино.



Тема Re: Canon ip 1000нови [re: .]  
Авторizk (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 13:15



човека си пише модела който го интересува, идеален е за целта и грижи няма да има, пълненето е съвсем елементарно



Тема Re: Canon ip 1000нови [re: nutty bastard]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано19.02.05 14:19



ХАХАХА Абе не прочетох отговорите на тази тема, ама ти що вадиш патроните от касетата, не мога да разбера? Нека Китаеца да ти го каже: "RTFM" Инструкцията не е дадена да си бършете сълзите, когато не можете да се правите с нещо.
На въпроса ти за запушването на дюзите - мастилено струен принтер НЕ се изключва, дори от копчето, ако има такова (моя няма) за да може да се "продухва" главата от време на време. Туй нещо принтера сам си го прави.

Редактирано от Cremate на 19.02.05 14:35.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.