Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 02.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Лаптоп за 1199 от Метро?нови  
АвторAurin (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 18:43



Fudjitsu-Siemens Amilo Pro V2010

Характеристиките са такива:

Celeron M 1.5 Ghz
15 TFT XGA 1074x768
256 DDR
40 UDMA HDD
COMBO CD-RW
Video - Integrated VIA PN800
Sound VT8235C
LAN
Wireless LAN
Modem
4x USB
S-Vidео
Батерия 4 cells 2150 mAh

OS Linux

Да купувам ли?



Тема Re: Лаптоп за 1199 от Метро?нови [re: Aurin]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано14.01.05 18:50



Аз бих казал - не!
100 на 100 има аналози с Pentium-M, а не със Celeron-М.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Лаптоп за 1199 от Метро?нови [re: kитaeцa]  
АвторAurin (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 19:20



Казваш не, но за такива характеристики в други магазини цените са 1700+ (изключение е само един модел на acer) Pentium M е прекрасно, но надхвърля 2000.



Тема Re: Лаптоп за 1199 от Метро?нови [re: Aurin]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано14.01.05 20:13



Ако те устройва - ще купиш, ако не - няма. Понеже съм бачкал в "Метро", ще ти кажа, че това всъщност е преди всичко магазин, който не продава собствена стока, а предоставя площ на други търговци, за да продават тяхната си. Няма да развивам теории защо е така, мисълта ми е, че някоя външна фирма продава този компютър. И си мисля, че е по-добре да научиш коя е тя и да си го напазаруваш директно от тях, а не през посредник.

Не забравяй да се поинтересуваш от гаранцията.





Тема Re: Лаптоп за 1199 от Метро?нови [re: Aurin]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано14.01.05 21:52



Да бе, чак сега и аз се загледах, че и "Метро" присъства в цялата работа. Мноооого внимателно с техниката от там!!!
Иначе Пентиум-М на 1500-1800 ще изкърти всеки Селерон-М, както и повечето от десктоп вариантите. Всъщност кво говоря, повечето Р4 без/със НТ клякат пред него, АМД ХР и Семпрон ХР - също.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Анархия в магазинанови [re: Haчko]  
АвторAurin (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 01:05



Да се оплача....
Ходих до Метро, от където инак купувам понякога храна...
Лаптопа въпреки че е в промоция, го нямаше и ми казаха, че изобщо не е бил доставян, докато по-скъпите модели от каталога си бяха изложени. Разбира се момичето (което не ме очуди изобщо) незнаеше дори, че е излязаъл новият им каталог, камо ли да ми даде информация за стоките в него. Вярно е сякаш твърдението, че хората работещи там не са продавач-консултанти, а хамали. Такава незаинтересованост към изложената стока и такова безобразно незнание го има само в Метро! (става въпрос за бургаският магазин)
Накрая ми предложиха да им звъня по телефона, за да се информирам за "пристигането", вместо да идвам всеки ден. Разбира се, оставих им визитка и им казах те да ме намерят, като ще им заплатя двойно направените телефонни разходи.
Но това не е всичко.
В промоция има някакъв Семмрон, който в каталога и на етикета е написано че се продава със KTC монитор. Познайте обаче какъв е монитора?! И аз непомня, 'щото беше световно неизвестен. Момчето каза: Знам, ама какво да направя, така ги донесоха, здраве да е!?!?! Приятелката ми го попита "За чие здраве - ваше като продавач, или мое като купувач?"
Дали е възможно такива безобразия да стават и с марковите мобилни компютри?



Тема Re: Анархия в магазинанови [re: Aurin]  
Автор montesuma (лаик)
Публикувано16.01.05 01:37



Тези работи в метро наистина ги има. Неразбориите де. Но когато стоката е в промоция винаги бие по-цена доставчика. Не е логично, но е така. Пример Лятото Канон А80 на метро беше, не помня точно, но около 760лв. В същото време Кантек, като официален вносител на Канон го продаваха за около 860. В Българските интернет магазини 911, ГЕТ.бг варираше около 920-930. Някой ако може да го обясни.
Иначе в крайните магазини е така. Всичко най-напред за Софето,а след това за простосмъртните.
А и за гаранцията. Метро е рекламен магазин и гаранцията обикновено не е негова, а на доставчика. Така че това е важно, как той се отнася към стоката си.

Редактирано от montesuma на 16.01.05 01:39.



Тема Re: Анархия в магазинанови [re: Aurin]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано16.01.05 02:15



"Welcome to the real world", както казват по холивудските филми.
Метро си е магазин, от който да си напазаруваш за цяла седмица продукти. Иначе казано - голям гастроном (предполагам, помниш времето, когато имаше само гастрономи).
Техника - доста мои познати са се парили от такива покупки от Метро, подлъгани от ниски цени. И Начко го спомена по-горе - гледай гаранцията. В днешно време това е един от най-важните параметри при закупуване на стоки, които не са еднодневки (разбирай техника). И никога от гастроном! По-добре остави покупката за след месец-два, на малко по-висока цена, но със сигурност ще си спестиш нервите и разправиите.
montesuma, не си прав за "Софето и простосмъртните" - навсякъде ще те "врътнат", ако им дадеш възможност.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Анархия в магазинанови [re: montesuma]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано16.01.05 13:55



Става така батка щото Метро не ги купува от БГ доставчика а например има глобален договор за доставка с фирмата производител и цената им е мнооого-мноого тънка. Имам един приател у Практикер та той ми ги обясни тиа неща. Има разбирасе и други врътки.



Тема Re: Лаптоп за 1199 от Метро?нови [re: kитaeцa]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано16.01.05 13:58



Ееее посмали малко:) аз съм с П-М 1600 със старото ядро с 1МБ кеш и ми Сандрата ми дава производителност като на П-4 2,2-2,4. По-интересното обаче е че десктопа у дома дето е с Целерон Туалатин 256Л2 кеш на 1587 МХз дава същата почти производителност.... странно но факт




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.