Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблемна връзка с апарат  
АвторЯнkoв (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 15:50



Компютър работещ под DOS и измервателен уред, свързан към него, но със собствена платка. Това COM, LPT и други модернизми ги забравете. Данните от уреда се поемат от негова си програма, инсталирана на компа, за да ти ги запише във файл за последваща обработка. Но от няколко дена програмата дава съобщение "Illegal cytometer state" и зацикля с това съобщение. Подозирам, че от апарата не се получава сигнал. Опитах преинсталации на програмата, но никакъв резултат.
Някой има ли предложение какво и как да тествам, за да получа още информация за евентуалния обмен на данни. Компютърът си праща своите към апарата и той реагира, но обратния процес не е налице. Няма документация.



Тема Re: Проблемна връзка с апаратнови [re: Янkoв]  
Авторtux (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 15:58



да не се е преебал кабела?



Тема Re: Проблемна връзка с апаратнови [re: Янkoв]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано19.01.05 19:26



Я какжи какво е това "cytometer" - функция, (евентуално) устройство, принцип на работа... може пък нещо в апарата да се е прецакало и програмата коректно да те осведомява.





Тема Пълна мъгла...нови [re: Haчko]  
АвторЯнkoв (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 09:10



Кабелът е наред. Всъщност, те са точно две жички между апарата и компютъра. Cytometer е апарат за хормонални изследвания. Интересува ме, дали можете да ми подскажете DOS-овски номера за по-задълбочена диагностика (ДОС 6.22). Платката за апарата, която е в компа има повече интегрални схеми отколкото дъното. Поставена е на PCI 16 slot.
И да има тестващ софтуер, то си го притежава фирмата-производител. А тя няма сервиз у нас, понеже европейският й дял на инсталирана апаратура е около 2%.
Както виждате, работя в пълна мъгла.



Тема Re: Пълна мъгла...нови [re: Янkoв]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано20.01.05 09:28



Според мен проблемът е прекалено сложен, за да бъде давано решение "на сляпо". Техничари, специалисти по медицинска техника и компютърни специалисти би трябвало да погледнат...





Тема Re: Пълна мъгла...нови [re: Haчko]  
АвторЯнkoв (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 10:23



Идваха, но нищо не можаха да оправят. Затова тръгнах като китайците: "опора на собствените сили". Виждам, че без тестващи програми, осцилоскоп и друга прецизна техника няма да мога да се справя. Аз съм писал програми за снемане на данни от медицинска апаратура, но свързани по СОМ-порта. Като имаш протокола, проблемът е ясен и разрешим.
Все пак благодаря за отзивчивостта.



Тема Re: Пълна мъгла...нови [re: Янkoв]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано20.01.05 11:38



А като откачиш апарата, пак ли същото дава?
Да ограничим проблема то Платката ли е или в самия апарат.



Тема Откачване на..нови [re: AliBabach]  
АвторЯнkoв (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 12:34



Апаратът се пуска от компа с команда от промпта
>XLON
След което се стартира програмата. Тя просто не тръгва, ако апаратът не е включен. Компа изпраща сигнали към апарата, но не получава. И не знам как да установя, дали апаратът не праща, или платката в компа нещо не обработва получения сигнал.



Тема И аз да се пробвам ... :)нови [re: Янkoв]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано20.01.05 12:46



1. Щом е PCI, значи не е толкова стар и има шанс.
2. Две жици, двупосочна връзка - не са много протоколите - по приложното описание (за потребителя) може би ще се познае физическия протокол (разстояние на действие, скорост и т.н) - вариантите - от модем, 485, I2C подобните двужични протоколи и т.н.
3. Помисли още веднъж - не ми се вярва командите от PC към апарата да няма потвърждение. Дори и първоначалното разпознаване на интерфейса (дето програмата не се е стартирала като няма жица) не може да е еднопосочно (освен ако не е нещо апаратно, но ти пишеш, че в едната посока работи - това с апаратното разпознаване отпада:)
Какви хормони мери?



Тема Re: Пълна мъгла...нови [re: Янkoв]  
Автор Yanko (рекламен агент)
Публикувано20.01.05 13:33



Аз имам из архивите една досовска програма за диагностика, но не помня вече какво точно прави. CheckIt, към 350К, ако кажеш мейл, ще ти я пратя.
И сигурно си го пробвал, но да питам все пак: Пробва ли платката на друг слот (или на друг комп)

ползвайте GOOGLE, братя, там е истината...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.