Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 21.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Шерване на Samsung ML 1710P  
Авторprinter (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 14:05



Здравейте!
Не успявам да "шерна" лазерния си принтер Samsung ML-1710P за да мога да печатам и от лаптопа....Като щтракна на "Share this printer" и после "Apply" ми дава грешка:"Printre settings could not be saved. Operation could not be completed". ... Някой да има идеи къде сбърках?



Тема Re: Шерване на Samsung ML 1710Pнови [re: printer]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано18.01.05 14:21



Значи, в клуб "Хардуер" можем да ти отговорим само със стандартните отговори на супервайзора:

"Това същото при мен си работи"

"Рестартирай компютъра, и опитай отново"

"Сървъра показва, че не сте се опитвали въобще да се кънектнете, значи сте щтракали нещо друго..."

...

Та значи провери си кабелите, нета, IP-адреса, маската, същото и за лаптопа, дали няма конфликт в мрежата с IP адресите...

Нищо не си споменал за това каква операционна система ползваш. Дали имаш сървиз-паци инсталирани, защитни стени, антивирусни, дали в пропъртито на мрежарката си сложил "File and Printer sharing" и т.н. настройки. Изобщо разкажи степ-бай-степ какво си правил, какви настройки имаш в момента (в който това не работи де), и да не забравиш да кажеш и колко мрежови карти имаш де. ;о)


Щирлиц

Тема Re: Шерване на Samsung ML 1710Pнови [re: printer]  
Автор keit (непознат )
Публикувано18.01.05 14:23



Пробвай да го деинсталираш и инсталираш пак.



Тема Re: Шерване на Samsung ML 1710Pнови [re: Щиpлиц]  
Авторprinter (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 19:29



Прав си, не дадох много инфо и сега поправям грешката си:ОС е ХР, SP2, мрежата е ок, не са ми излизали никакви съобщения за конфликт- РС, хъб и лаптопа, принтера е вързан на принтерския порт на РС-то,в пропъртито на мрежата си има "File and Printer sharing", и с един мастилен Epson вързан на USB na РС-то няма проблеми-лаптопа печата и от него, но s Samsunga не става....Деинсталирах го 3 пъти вече, не мога да го шерна и това е .....



Тема Re: Шерване на Samsung ML 1710Pнови [re: printer]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано19.01.05 00:09



Ауууу, братче, ти имаш в компютъра си Полтър-Гейтс. ;о)))

Сега сериозно. Тук е момента да се откажа от празните съвети. Просто, за да се даде някакъв отговор - трябва да се види на място.

И както пише в сигнатурата на един фен тук от клубовете: "Когато си пробвал всичко възможно, и пак не става - RTFM".

П.П. Провери в настройките на драйвъра на самия принтер дали няма някъде някоя тъпа отметка за шерване. Всеки производител си има собствено мнение, което лично мен много ме дразни, но .... ;о) просто не съм пускал какъвто и да е Самсунг много отдавна, и нямам много спомени.


Щирлиц

Тема Re: Шерване на Samsung ML 1710Pнови [re: printer]  
Автор Yanko (рекламен агент)
Публикувано19.01.05 01:38



Провери си service-те които имат нещо общо с принтирането и най вече Spooler service. Ако е на ауто, провери дали се включва когато трябва, ако трябва го спри и пусни отново.
Срещнах подобен проблем в друг форум, но там беше след "посещение" от вирус.

PS. Виж това



ползвайте GOOGLE, братя, там е истината...

Редактирано от Yanko на 19.01.05 01:49.



Тема Re: Шерване на Samsung ML 1710Pнови [re: Щиpлиц]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано19.01.05 11:15



хехехе "Полтър-Гейтс" - кефи ме



Тема Re: Шерване на Samsung ML 1710Pнови [re: Yanko]  
Авторprinter (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 19:48



Благодаря ти за отговора, проверих всичко което ми каза, но положението не се променя....пусках го, спирах го printer spooler- нищо, изобщо каквато и настройка да променя в пропъртито на принтера и да дам apply, ми дава тази грешка:"Printre settings could not be saved.Operation could not be completted."
Деинсталирах го и го инсталирах безброи пъти - нищо. Вече почвам да си мисля че принтера не е "мрежов" - възможно ли е това?
Омръзна ми ако трябва да разпечатам нещо от лаптопа да го отварям от РС-то....



Тема Re: Шерване на Samsung ML 1710Pнови [re: printer]  
Автор Poджъp (Батето)
Публикувано21.01.05 21:41



Като е мрежов настрой го като такъв, задай му IP и той става част от мрежата и тогава не е нужно до ти е включен дескттоп компютъра - има ли изобщо вход за мрежови кабел?



Тема Re: Шерване на Samsung ML 1710Pнови [re: Poджъp]  
Авторprinter (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 21:53



Към рс-то има вързани два принтера - мастиленоструен Epson C82 на USB и лазерен Samsung ML-1710P на принтерския порт. РС-то е вързано към хъб (по който идва и нета), към хъба е вързан и лаптопа. Мастиларния е "шернат" и мога да печатам и от лаптопа, но с лазерния това не се получава, той не е истински мрежов принтер, няма вход за мрежов кабел......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.