Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема счупи ми се USB flash memory???  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 09:55



Искам да ви питам:
Чували ли сте или да ви се е случвало да ви се развали USB flash памет.

Аз имам 128МВ Apacer. Днес на две РС-та пробвах и windows-a не я разпознава. И от двете РС-та до скоро я ЧЕТЯХ без проблеми. Този път не е причината в windows-a :)

Според вас каква може да е причината - механичен дефект или нещо друго.
Направо ми идва да я строша и да не се занимавам с нея.
Не мога да отида и до търговеца, защото тази памет ми е подарък и този, който ми я подари не искам да го занимавам.



Тема Re: счупи ми се USB flash memory???нови [re: nik]  
Авторpcman (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 21:07



Тези апачи ще излязат голям буклук.В службата се налага често да се разнася информация .До сега ползвахме CD но за 100-200 Мб шефовете решиха че с флаш ще е по-добре, купиха 30 бр 250Мб само за 1 седмица останаха 12.
Другите ги върнаха ( и ще ги заменят) но явно са буклук.
Те са в полупрозрачен корпус и се вижда как вътре са почернели.
Но фирмата продавач не може да обвини комповете защото и те са тяхна доставка



Тема Re: счупи ми се USB flash memory???нови [re: nik]  
Автор montesuma (лаик)
Публикувано12.01.05 01:06



Купи си на Delkin Devices.



Тема Re: счупи ми се USB flash memory???нови [re: nik]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 09:31



И с останалите марки флаш памети е така - гърмят като пуканки . Не знам защо е разпространено схващането, че електронните устройства не се повреждат или поне ако в началото не са били дефектни то и през следващите 10 години ще си бачкат. Да ама НЕ. Вече всичко дефектира. Онзи ден един човек ме пита:
- Как така е дефектирала тая памет TwinMOS ? Та тя бачкаше през първия месец без проблем, а сега се е скапала. Възможно ли е това?
Моя отговор: - ДА! Възможно е!



Тема Ами една от причините е електростатичното напреж..нови [re: +]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано12.01.05 09:44



Вярно, че производителите вземат мерки, но вече всеки бърка навсякъде по компютрите, без и да подозира за статично електричество.



Тема Re: счупи ми се USB flash memory???нови [re: +]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано12.01.05 10:00



Естествено че е възможно. Само че изключително рядко може чип да изгори сам. Най-често го "удря гръм" от някого, който например току що си е съблякъл пуловера, и е запретнал ръкави над компютъра... Или достатъчно е да се предаде от ръка на ръка.
Човека вярно каза - 90% от народа няма и понятие какво прави статичното електричество с електрониката.

Колкото до темата за флаш паметите - там вече е въпрос на изработка. Те се включват и изключват десетки пъти дневно, калпавите марки сигурно горят много.



Тема Re: счупи ми се USB flash memory???нови [re: +]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано12.01.05 10:10



Ами аз вече няколко години си ползвам щастливо 3 MMC карти като дискети и досега не съм имал проблеми. Най-старата ми е на 5 години. Но винаги, когато са извън устройствата си ги държа в кутийките им, които са електростатично обезопасени (или поне така пишеше в упътването).



Mixy


Тема Re: счупи ми се USB flash memory???нови [re: nik]  
Авторkoльo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 10:25



веднъж опитах да мушна усб флаш памет 128 мб на чужд компютър на гърба без да виждам добре усб порта. Намерих с опипване усб порта, мушкайки докоснах с металната предна част на паметта задния панел на компа, изпука нещо - викам си, отидоха 80 лв. (преди една година толкова струваше паметта). Резултатът - на компа му гръмна захранването, паметта си я ползвам и до днес.



Тема Обратната крайност:нови [re: nik]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано12.01.05 23:04



Пускам си дрехите в пералнята, на висока температура, с перилен препарат.
След това ги слагам в сушилнята, където се събира стат. електричество като за износ!
Въртя дрехите два пъти, защото не изсъхват на първо сушене.
Вадя ги и нещо изтраква - гледам, моята USB памет. :)
Реших, че си е отишла. Пъхам в компа и тя си работи като слънце!
Само я позалепих с тиксо, защото пластмасовата обвивка се беше поразлепила и хлопаше. Това беше преди 4-5 месеца. Все още я ползвам ЯКО!!!
128 Mb, USB 1.1, розовичка (нямаше други навремето) PQI Travelling Disk



Редактирано от ClD на 12.01.05 23:05.



Тема Re: И аз съм прал MMC картанови [re: ClD]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано13.01.05 11:55



Моята, обаче, се изпра за два часа на 60 градуса, с прах, омекотител и 1200 оборота центрофуга, абе както си му е реда . Накрая само беше паднал етикета на Sandisk, който преди това бях опитал да махна с разтворител, че не можеше да се пише по него, но не успях .

А картата в момента си бачка като слънце.

Mixy



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.