Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:24 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Смяна на видео карта - заслужава ли си?  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано28.12.04 13:24



Здрасти, след като пописах умни и не до там умни неща по вашите теми реших и аз да попитам нещо. Имам следната проблема:

ПЦ-то ми е много архивно:
ABIT BH6 v1.2, Intel Celeron Tualatin 256k 1400 @ 1587 with Slotket, 640MB SD RAM, AGP v1 - 2X max transfer, Maxtor 40G 7200 2MB, GeForce 2 Ti 64MB 200/333 @ 230/400.

Както виждате всичко е изстискано до дупка.
Та мисълта ми е има ли смисъл да ъпгрейдвам видео картата при тва старо дъно и по-специално 2х трансфера на AGP-то? и при този вече доста слаичък процесор? И ако мислите че ще има полза какъв е оптималниа ъпгрейд според вас? То аз знам че ще има полза де ма далии ще си заслужава инвестицията?



Тема Re: Смяна на видео карта - заслужава ли си?нови [re: ethernall]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано28.12.04 13:30



Поне аз не виждам никакъв смисъл от по-яко видео. Виж, ако ги подкараш наред, е друга работа... :)

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Смяна на видео карта - заслужава ли си?нови [re: kитaeцa]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано28.12.04 15:30



Бе то и аз така мисля ма се таях некви надежди. Особено ме притеснява скоростта на АГП-то и бавната системна памет... Чисто теоретично ми е интересно дали ако взема няква DX9 карта ще мога да играя сносно някоя по-нова игрица? кво мислите?



Тема Re: Смяна на видео карта - заслужава ли си?нови [re: ethernall]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано28.12.04 16:49



Аз пък съм ЗА смяна на видеокартата. Дори и при сравнителното стари други компоненти, мисля че ще има чувствително подобрение при играенето на игри. А след време, като събереш достатъчно пари за пълен upgrade ще смениш и останалите компоненети. Все пак, най-добре би било, ако можеш да помолиш някой познат, да ти даде на заем за 1 ден, някоя по-нова видеокарта от твоята, и да я пробваш на твоя компютър. Така ще си напълно сигурен заслужава ли си подобен upgrade.



Тема Re: Смяна на видео карта - заслужава ли си?нови [re: ethernall]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано28.12.04 21:39



Сносно - едва ли. Криво-ляво - може би :)
От друга страна, ти тъй или иначе ще сменяш все някога машината, така че може да започнеш все отнякъде. Но, имаш предвид, че не видеото ти е тясното място. Ти си преценяваш според възможностите в момента, в края на краищата :)

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Смяна на видео карта - заслужава ли си?нови [re: ethernall]  
Автор Kpъr ()
Публикувано28.12.04 22:52



Че защо трансфера ти е 2x ?

Nvidia TI се пуска на 4x , всичко от TNT2 Vanta нагоре е проектирано за работа на 4x, явно това е изключено от Биос-а?



Тема Re: Смяна на видео карта - заслужава ли си?нови [re: Kpъr]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано28.12.04 23:55



Добре че ме подсещаш - то това дъно имаше само 2х и новите карти (4х, 8х) изобщо няма да тръгнат.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Смяна на видео карта - заслужава ли си?нови [re: kитaeцa]  
Автор Kpъr ()
Публикувано29.12.04 00:45



гледам тук спецификацията



но не пише да има 4х! Ама че дъно, да е BX, и пак да няма 4x Agp... малшанс



Тема Re: Смяна на видео карта - заслужава ли си?нови [re: Kpъr]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано29.12.04 01:00



Мисля, че само ВН7 и нататък имат 4х. Иначе за нормалното ВН6 -


Все пак, да не забравяме, че това е дъно от времето, когато само върховите карти бяха 2х, а пък е с АГП лок!!!

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Редактирано от kитaeцa на 29.12.04 01:09.



Тема Re: Смяна на видео карта - заслужава ли си?нови [re: ethernall]  
Автор mitku (Smart Team Boss)
Публикувано29.12.04 11:27



Зависи от 2 неща главно:
1) колко пари мислиш да вложиш;
2) за какво се ползва главно компира.
Ако се ползва за игри, е добре да се смени видеокартата... а ако е за работа, зависи от работата, но по принцип става "дебело", че трябва да се смени процесора, туй води до необходимост от смяна на дъното, а туй и до смяна на паметта.
Та кат' Фърлих малко боП к'во точно искаш и излиза, че ако е главно за игри и си заделил максимум $100, то най-удачната инвестиция е един Radeon9550, който да се клокне до около 9600Pro, като трябва да провериш предварително дали ше работи на твоето дъно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.