Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Създаване на мрежа за нет м/у 2 компанови  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано08.12.04 15:34



Новите оферти на БТК за интернет са доста примамливи и с братовчед ми искаме да направим една мрежа между нас и двамата да ползваме един акаунт-тоест само един да плаща 36 лв за неограничен достъп,но връзката да се разпределя и на двамата.Възможно ли е това и как би могло да стане?



Тема Re: Създаване на мрежа за нет м/у 2 компанови [re: [Matrix]Ghost]  
Авторethernall (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 16:36



Единия се абонира и си пуска нета. Другиа комп се закача към първия с кабел или вирелес. Та на първото ПЦ муказваш да шерне Инет връзката, на мрежовия интерфейс му ковеш твърдо IP (напр. 192.168.0.1 :) ) а на интерфацето на второто му даваш IP от същата мрежа (напр. 192.186.02 :) ) и му казваш default gateway да е 192.168.0.1 и тва е общо взето.... ааа и първата машина требе да е ХР за да ти е най-лесно. Може да се наложи на втората машина може да се наложи да й напишесх и DNS серверите от Инет интерфейса на първата, аре със здраве и ако искаш по-подробно: ethernall@yahoo.com



Тема Re: Създаване на мрежа за нет м/у 2 компанови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано08.12.04 18:41



и ако тея от БТК малко разбират, ще ти изловят веднага по МАк адреса на картите
само маскарадинг би те спасил

The One You Love To Hate


Тема Re: Създаване на мрежа за нет м/у 2 компа [re: ethernall]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано08.12.04 20:07



Аз съм на XP pro и до колкото съм чувал това е най-лесната операционна система за настройка на мрежи и т.н. Туко що ми дадоха оферта от един доставчик на лан на по-ниска цена и се чудя дали е същото.ОСвен това ако единия комп шерва,то нетрябва ли той да е винаги включен за да има връзка втория?



Тема Re: Създаване на мрежа за нет м/у 2 компанови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано09.12.04 12:31



а ако искаш да гледаш телевизия дали тряба да е включен разклонителят в контакта

The One You Love To Hate


Тема Re: Създаване на мрежа за нет м/у 2 компанови [re: the_dude_78™]  
Авторethernall (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 12:48



Факт:) ма зависи дали е забранено, в края на крайщата ти сис ограничен в скоростта, аз лично така съм вързал лаптопа към ПЦ-то и за са немам ядове;)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.