Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Предимства/недостътъци на second hand monitor?нови  
АвторMoon (Нерегистриран)
Публикувано20.11.04 02:37



Трябва да купувам 17" монитор и много се колебая да го взема на старо. Бихте ли споделили вашето мнение дали си заслужава такава покупка? Ако да, какъв да търся (Trinitron, Daimondtron, ...)?



Тема Re: Предимства/недостътъци на second hand monitor?нови [re: Moon]  
Автор Val ™ (kewl)
Публикувано20.11.04 11:11



Предимства:
1. Цена - може да се намери на 1/2-1/3 от цената за модел от същия клас, но нов.
2. Възможност да избереш конкретен екземпляр измежду много - така има шанс да откриеш монитор, който е с почти същите характеристики като нов. Ако знаеш какво да гледаш и как. Понякога дори и новите монитори идват с малки дефекти, но нищо не може да се направи, защото обикновено за такива неща не ги заменят, а са досадни. За съжаление в БГ все още не можеш да отидеш в магазина, да ти извадят монитор и да си поиграеш с него 15-20мин...

Недостатъци:
1. Малка гаранция - обикновено са с 3 месеца, някои може да се намерят и с 1 година, но те са на почти същите цени като новите.
2. Стари модели - примерно поне на 1-2 години, ако искаш нещо по-евтино ще е на 3-4 минимум. Това не означава че са лоши, но CRT мониторите се "изхабяват" с времето...

powered by telerik fuel.


Тема Re: Предимства/недостътъци на second hand monitor?нови [re: Val ™]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано20.11.04 11:38



Малка гаранция - обикновено са с 3 месеца, някои може да се намерят и с 1 година, но те са на почти същите цени като новите.

В Лиана всички компютри и монитори са с една година гаранция, освен LCD-тата. И цените ама никак не са като на нови



Тема Re: Предимства/недостътъци на second hand monitor?нови [re: Moon]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано20.11.04 12:42



Аз така се чудих миналата година. Първо взех един Сони Тринитрон -> 1999. Цветовете бяха добри, но картината бе изкривена и не можеше да се оправи (малко бе, но дразнещо). После взех един Самсунг Вю Соник, тоя пък бе с одраскан киноскоп и пак дразнеше. Цените им бяха около 150 лева, но имаше дразнещи неща в тях а пък и самия факт, че някой им се бе радвал преди и то доста време не ми харесваше. а в краен случай взех Филипс 107Т5 за около 270 лева, поне се знае че е нов.
Иначе оня ден гледах в един магазин за втора ръка монитори по 150 лева, бяха Нек и май плоски до колкото помня. Това в Пловдив.

Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!


Тема Re: Предимства/недостътъци на second hand monitor?нови [re: MichaelLeRoi]  
АвторKlLlKANDZER (Нерегистриран)
Публикувано20.11.04 13:19



Много зависи за кво главна ще го използваш. Горещо ти препоръчвам да не взимаш втора ръка. Ако не разбираш много, много кво точно търсиш, има голяма вероятност да ти пробутат щайга(дори на пръв поглед да ти изглежда добър). Недостатъците другите са ги казали. Предимството е единствено в цената. Един съвет- ако не се нуждаеш от някакви по специални качества на монитора, по- добре си купи някакъв нов китайски монитор. Примерно KTC 17" Flat. Мисля, че може да се намери за около 180 лв, гаранцията е доста дългичка(май 3 годинибеше), а и качеството е повече от задоволително. Аз лично съм с Филипс, но имам познат който е с такъв монитор вече 3-та година, експлоатира го зверски и досега не е съэдал никви проблеми.



Тема Re: Предимства/недостътъци на second hand monitor?нови [re: KlLlKANDZER]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано20.11.04 13:24



оф
ма кви са тия измислени монитори? с какъв кинескоп е това чудо?
монитора ми вкъщи е даймъндтрон, флат, 17 инчов на втора ръка. и съм предоволна от качеството.



Тема of...просто си предубеденанови [re: !Пeнka]  
АвторKlLlKANDZER (Нерегистриран)
Публикувано20.11.04 14:17



Нямам идея с кви кинескопи са, обаче по- нищо не отстъпват на другите. Може да звучи парадоксално, обаче по- ниската цена не винаги означава по- лошо качество. Аз също бях предубеден, че щом е китайски значи не струва, обаче ето на- вече 3-та година си работи като пушка и дори намек за проблем не е направил. Тъй че продължавам да си държа на мнението



Тема Re: Предимства/недостътъци на second hand monitor?нови [re: Moon]  
АвторKoцe Hинoв (Нерегистриран)
Публикувано20.11.04 17:52



Кажи ми какъв ти е монитора ,за да ти кажа колко обичаш очите си.
KTC , пусни търсене в :
http://www.comexgroup.com за KTC .Мое мнение , по-дървено дърво от KTC сигурно са ултра мега измислените Compal , NAC и т.н.
Ако ще е втора употреба : Hitachi , Eizo , Mitsibishi ,IIyama , CTX.
Да покрива TCO '99 ,17',1024x768 @ 100 Hz !
Имам два подарени 15' монитора Panasonic '95 год производство.Светат като прожектори.Работили са денонощно в банка.Но ако постоиш повече от 2 часа пред тях се облъчваш като електроженист.Ниска 75 Hz честота на опресняване.Липса на оловна маска срещу рентгеново лъчене.Голяма точка-0,28.
Всяка тръба е разчетена поне за 6 години.При избора на монитор пусни яркост и констраст на мах.Стартирай текст на бял фон и се вгледай в буквите.Търси нюанси,размазвания,цветни петна.В последният Everest има опция монитор тест.Това е любителско,но поне не е субективно.



Тема Re: Предимства/недостътъци на second hand monitor?нови [re: Koцe Hинoв]  
АвторMoon (Нерегистриран)
Публикувано20.11.04 21:16



Ами монитора ми в момента е Belinea 104010 14", който го ползвам вече седма година! Според теб, обичам ли очите си (това много силно ме вълнува)?

"Липса на оловна маска срещу рентгеново лъчене."
Откъде знаеш това и как един не много разбиращ усер може да разбере дали има или не? Конкретно за сегашния ми монитор-има ли? Дано отговориш да, че иначе съм станал цял Чернобил



Тема Re: Предимства/недостътъци на second hand monitor?нови [re: Moon]  
Автор PuckMan ()
Публикувано20.11.04 21:27



Гледай хубаво преди да решиш, а след това взимай смело! И докато гледаш всичко на макс!

Често новите са доста по-лоши от втората ръка! Да не говорим за жълтите!
А парите не растят по ливадите!

Редактирано от PuckMan на 20.11.04 21:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.