Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Процесор с най-висока производителност?  
Автор checho (клюкар)
Публикувано16.10.04 01:32



Ако трябва да сглобявате компютър, който да стане възможно най-бърз без да прилагате overclock, какъв процесор бихте сложили?

Нека започнем от това: INTEL или AMD?
От лагера на АMD гледаме следните предложения:
AMD XP 3000+/FSB 333 /512K $165.00
AMD XP 3000+/FSB 400 /512K $172.00
AMD SEMPRON 2800+ BOX $127.00
AMD SEMPRON 3100+/S754 $147.00
AMD SEMPRON 3100+/S754/BOX $157.00

От страната на INTEL имаме няколко възможности:
CELERON-D 2.8G/533/256K BOX $123.00
CELERON-D 2.93G/533/256K BOX $137.00
P4 2.8G/FSB 533MHZ/512K CACHE $187.00
P4 2.8G/FSB 533MHZ/1M BOX $188.00
P4 2.8G/FSB 800MHZ/1M CACHE $199.00


Или вероятно процесорът, който ще осигури най-бърза работа е друг?
Дъно? Като марка какво препоръчвате - Asus / MSI?





Тема Re: Процесор с най-висока производителност?нови [re: checho]  
Автор Haчko (горскипехотинец)
Публикувано16.10.04 10:26



Еднозначно определен най-бърз процесор няма. Добре е да кажеш повече за приложението на машината.
От дъната - "Асус"





Тема Re: Процесор с най-висока производителност?нови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.10.04 11:37



Първо се започва от интегритета - и най-бързия процесор може да бъде спънат от у-вата с които комуникира.
Това ми напомня за мои познати навремето - почват да правят Hi-Fi уредба, купуват скъп и доста качествен касетен дек, после грамофон - последна дума на техниката, също усилвател и като стигнат до колоните - "Бах ма'а му, те по-скъпи от всичко дотук" И вземат евтинки, колкото да засвири уредбата. И после се чудят защо не се чува добре; ами не е лесно да накараш парче пластмаса и малко хартия да засвирят като симфоничен оркестър.




Тема Re: Процесор с най-висока производителност?нови [re: Cтepн™]  
Автор Entusiaziran (0o)
Публикувано16.10.04 14:29



AMD XP 3000+/FSB 400 /512K $172.00 - този се справя най-добре от всички попринцип(от тези които си изброил)
трябва ти подходящо дъно и подходяща памет.

иначе едно AMD64 3400+ , но е около 320-330$
а и дъното за него е скъпо.
или пък Pentium4 EE 3.40GHz

Аthlon 3000-3200+ си е екстра за всичко.

Редактирано от Entusiaziran на 16.10.04 14:46.



Тема Re: Процесор с най-висока производителност?нови [re: Entusiaziran]  
АвторMax (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 14:56



Ако ще е Athlon64 по-добре да изчакаш новите на 90nm . Там има и такъв на 3000+ който не е по-скъп от обикновените, обаче е socket 939, т.е. Dual Memory controller. А пък как се клоква.......



Тема Re: Процесор с най-висока производителност?нови [re: checho]  
АвторCPU (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 15:14



а какво ще "произвеждаш" с процесора - топлина или други работи ?
че то от там се почва ...
зимата наближава и не е зле да помислиш по въпроса за АМД ...
енергоспестяващи са !



Тема Re: Процесор с най-висока производителност?нови [re: CPU]  
Автор Entusiaziran (0o)
Публикувано16.10.04 16:11



Още един с праисторическо инфо.



Тема Re: Процесор с най-висока производителност?нови [re: CPU]  
Автор Haчko (горскипехотинец)
Публикувано16.10.04 17:03



Аз не знаех, че се започва от топлината, ама щом казваш...

Гледам, плямпащ, колкото да правиш движение на въздуха. Това с цел охлаждане на процесора ли...?

Я сега, момче, иди и поразгледай спецификациите на

и на и после пусни тук едно коментарче на видяното.

Аман от малоумници





Тема Процесор с най-висока производителност...нови [re: Haчko]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 22:56



AMD 3200+ 400 FSB

P.S. Начко не се дразни, този CPU сигурно
е бил в кома последните 2 години и си
мисли, че все още става дума за Duron



Тема Re: Процесор с най-висока производителност...нови [re: S]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.10.04 23:10



Че те и Дюроните напоследък са като хладилници; лично се дивих на един, работещ на 1600 МХц и беше затоплен до 37 град.; на 3д МАХ-а вдигна до 42.
Вероятно още е застинал на ниво Котлон 1100МХц




Тема Re: Процесор с най-висока производителност?нови [re: checho]  
Автор mitku (Smart Team Boss)
Публикувано18.10.04 09:58



От изброените в твоя списък, "най-добър" е Intel P4 2.8G/FSB 800MHZ/1M CACHE. Еднозначно. Всъщност Intel P4 2.8G/FSB 800MHZ/512K CACHE е по-добър, ама вече го нЕма в БГ, а AMD A64 3000+ (S939) е най-доброто в тоз' ценови диапазон, но него пък ОЩЕ го нЕма в БГ ... ако не можеш да чакаш избора е межди AMD A64 3000+/2G/512K CACHE и Intel P4 3.0G/FSB 800MHZ/512K CACHE и двата с цени около $200. И после следва избора на дъно и останалите компоненти, който е дори по-важен от самия процесор, 'щот' и най-добрия процесор на практика ше си загуби смисъла на дъно-пръчка с памет-летва, видеокарта-греда, захранване-дърво и т.н.



Тема Ето сравнения...нови [re: CPU]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано18.10.04 13:24



Аз бях на същото мнение като теб, но

показва, че нещата може би не стоят точно така (вече!). Проблемът с P4 (най-общо) и AMD 64 (най-общо) е, че не е много ясно какво с какво се сравнява.
За целта има един друг материал (от многото), ето - ама всичките му осем страници, - от който се вижда, че процесорите "Прескот" като че ли са по-производителни. А в комбинация с LGA-775 (и възможността да овърклокнеш безпроблемно до 4GHz) стават много съблазнителни за този, който може да си ги позволи.
Във връзка с разсейването на топлина има един друг проблем, който е не по-малко важен, но който се дискутира на малко места (има анализ в www.tomshardware.com) - как се справят различните процесори с прегряването, например в резултат на отлепяне на радиатора или повреда на вентилатора. Тун Intel има определено преимущество пред AMD, защото при него т.н. Thermal Monitor автоматично забавя процесора (докато не се охлади под критичната температура), докато AMD просто "изпушва" (на сайта, който съм дал, има интересно видео, запечатало този зрелищен момент - контролираното гръмване на процесор струващ маса пари).

Ambivalent? Well, yes and no.

Редактирано от ivz на 18.10.04 13:31.



Тема Re: Ето сравнения...нови [re: ivz]  
Автор Haчko (горскипехотинец)
Публикувано18.10.04 18:59



Пич,

Не.Вярвай.На.Том.

Прословутият видеоматериал, запечатал "изпушването"... Легендарният!!!





Тема Re: Ето сравнения...нови [re: Haчko]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано18.10.04 19:40



Значи аз не вярвам на Том, Дик или Хариет, а на онзи, който доказва твърденията си с някакви числа и факти, представени (когато става дума за сравнения) в пригледна таблична фирма.
И обратно, не вярвам, ама никак не вярвам, когато някой ми каже "това е най-доброто" или "това е най-лошото", без да се обоснове.
Между другото, не че съм голям фен на този сайт (и далеч не прекарвам времето си само там), но не си спомням да съм попадал на твърдения там, драстично (подчертавам думата) разминаващи се с тези на други, по-авторителни (на базата на какви критерии?) сайтове.
Опитах се да бъда полезен и толкова.

Ambivalent? Well, yes and no.


Тема Аминови [re: checho]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано18.10.04 20:00



Интел разбира се
що за въпрос?!




Тема Re: Аминови [re: !Пeнka]  
Автор Val ™ (kewl)
Публикувано18.10.04 20:29



Aма ти от две седмици се появи тука и стана "на всяко гърне мерудия"

powered by telerik fuel.


Тема Re: Ето сравнения...нови [re: ivz]  
Автор mn_t (разпрашен)
Публикувано18.10.04 20:32



Тун Intel има определено преимущество пред AMD, защото при него т.н. Thermal Monitor автоматично забавя процесора (докато не се охлади под критичната температура), докато AMD просто "изпушва" (на сайта, който съм дал, има интересно видео, запечатало този зрелищен момент - контролираното гръмване на процесор струващ маса пари).

Това коя година беше?



Тема Re: Аминови [re: !Пeнka]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.10.04 20:56



Някаква обосновка?
Или просто да се отчетеш с пост?




Тема Re: Ето сравнения...нови [re: ivz]  
Автор Haчko (горскипехотинец)
Публикувано18.10.04 23:49



ОК, уважавам мнението ти. Обаче как точно изпуши процесорът в онова филмче? Зрелищно?

Лично аз най-много вярвам на руснаците, макар че и там има поръчкови материали.

А "Том, Дик и Хариет" беше култов сериал, даааааа





Тема Re: Аминови [re: Val ™]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано19.10.04 12:01



ще ме прощаваш, ама ти май дойде след мен




Тема Re: Аминови [re: Cтepн™]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано19.10.04 12:03



обосновка ли????

ами ако не държиш на качество или нямаш пари си взимаш атлон
сиренето е с пари, драги.
кат искаш качество - взимаш интел
имам база за сравнение - това достатъчна обосновка ли е?




Тема Re: Ето сравнения...нови [re: mn_t]  
Автор wiz. (+)
Публикувано19.10.04 12:17



Това коя година беше?
Hot Spot: How Modern Processors Cope With Heat Emergencies
Created: September 17, 2001



Тема Re: Аминови [re: !Пeнka]  
Автор Val ™ (kewl)
Публикувано19.10.04 13:13



Втората част от заключението ми е важна в случая - за зеленчуците в съдовете...

powered by telerik fuel.


Тема Re: Аминови [re: Val ™]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано19.10.04 13:23



много си ми интересен
начи не мога да изказвам мнение така ли?
пък и да ти кажа - тук повече чета. смея се, радвам се на хорската глупост - без да визирам когото и да било. мноооого рядко пиша. нещо не си в час ми се чини




Тема Re: Аминови [re: !Пeнka]  
Автор Val ™ (kewl)
Публикувано19.10.04 13:49



Пуснах ти бележка, че стана много оф-топик. Мисля, че Стерн има същото предвид, но аз го написах подробно.

powered by telerik fuel.

Редактирано от Val ™ на 19.10.04 13:53.



Тема Re: Ето сравнения...нови [re: mn_t]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано19.10.04 14:45



Годината по-малко вярно ли ще го направи? Тогава е било така.
Днес може да е друго - докажи го.
Впрочем като опитам веднъж от вино, което е кисело, аз втори път не си вземам от него. Плащам повече и си пия от гарантираното.

Ambivalent? Well, yes and no.


Тема Re: Ето сравнения...нови [re: ivz]  
Автор Val ™ (kewl)
Публикувано19.10.04 16:06



До сега съм имал само един интелски процесор - Pentium 200MHz. Преди това съм имал AMD-386SX/40MHz, UMC-486SX/50MHz, AMD-K5/100MHz, Cyrix-P200+ (в една от предишните ми работи) а след него - AMD-Duron/750MHz, AMD-Athlon/1800+, AMD-Athlon/2600+ (последните два са ми на работа) никакви проблеми с никой от тях до сега, включително Pentium-a.

Като цяло не мисля че процесорите на едните или на другите са лоши. Обикновено проблемите идват от драйвери, от програми които се инсталират без да се знае какво се прави и т.н. И аз също искам да имам Р4, но... едва ли ще е скоро, защото не смятам повече да ъпгрейдвам, а и вероятно ако се случи, следващия у нас ще е AthlonFX - за нещата които правя са по-добри от Р4. Всички бенчмаркове в интернет го показват - "поръчкови" или не.

Да, имал съм проблеми - наскоро компютъра ми у нас забиваше много странно - и сега забива, но по-рядко - може би защото е по-студено. Не вярвам да е от процесора, защото не смятам че се е повредил от трите години употреба. Съмнявам се някой тук да мисли така. По-скоро е от дъното или захранването, както установихме с дружни усилия. Те МОГАТ да се "изхабят". Както и да е.

Като цяло избора на процесор е като избора на кола - който харесва Тойота не би си купил Фолксваген (примерно казано, макар че тук пак е трудно да се сравняват) и обратно. Затова е глупаво да се натрапва на хората собственото предпочитание по въпроса. Когато на един средно и повече интелигентен човек (като всички тук) се кажат голите факти той сам може да прецени какво да избере.

КОНКРЕТНО ПО ТЕМАТА:
mitku e АБСОЛЮТНО прав. Няма две мнения по въпроса "Кой е най-бързия процесор в горния списък?" От където и да го погледнеш.

powered by telerik fuel.

Редактирано от Val ™ на 19.10.04 16:47.



Тема Re: Аминови [re: !Пeнka]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.10.04 17:21



Мда, наистина сериозна обосновка, просто нямам какво да добавя.

Аз си мислех, че сериозната обосновка се придружава с цифри, с графики, ама явно не съм в час




Тема Re: Аминови [re: Cтepн™]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано19.10.04 17:52



ма чакай бе, аз да не съм справочник?
има си гугъл за тая работа... за кво трябва да копирам нещо, което някой друг вече го е написал?




Тема Re: Ето сравнения...нови [re: ivz]  
Автор mn_t (разпрашен)
Публикувано19.10.04 18:00



Виното в различни години е различно.
Intel също си имат дребни прегрешения - FDIV bug в Pentium, проблеми с първите бройки Pentium II... това не значи обаче, че никога няма да си купя Intel. Другото bbwolf го е казал добре в другата тема.

Редактирано от mn_t на 19.10.04 18:02.



Тема Re: Ето сравнения...нови [re: ivz]  
Автор Haчko (горскипехотинец)
Публикувано19.10.04 20:10



Технологиите в производството на процесори се развиват и променят много, много повече от тези в производството на вино. Освен това силицият си е силиции във всяка точка на земята, а гроздето е различно

Тогава е било така, сега не е. Да не забравяме, че е имало и по-тогава, и още по-тогава, а сега има и G5, който е убийствено по-мощен и от Intel, и от AMD





Тема Re:нови [re: !Пeнka]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.10.04 21:20



Ами където и да погледна виждам, че м/у съвременните Атлони и Р4 няма сериозни разлики; в отделни бенчове и параметри единия води с малко, в други - другия.
Затова не копирай, дай просто линк към място, където явно се вижда, че Р4 е чувствително по-добър от Атлона.
Иначе мнението виси, нещо като "Буля Пена каза на опашката за пипер, че...."




Тема Re: Ето сравнения...нови [re: Haчko]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано20.10.04 10:58



Силицият е еднакъв, вярно, но главите, които решават какво да правят с него, са много различни. И изобщо не е bon ton да се хващаш за едно образно сравнение и деа градиш теза "разгромявайки го".

Както и да е, всички (хайде, повечето) вие си служите с общи приказки. За загряването няма да говорим - ясно е, че сегашните "Прескот" загряват повече от "Атлоните" (има тенденция в т.н. later steppings, към "охлаждане") . Между другото, научавам, че AMD са променили начина, по който съобщават данните за power dissipation. По-рано (по времената на АтлонХР) правеха това за всеки нов модел. Сега (за Атлон64) дават максимална консумация за цялата гама/серия (в смисъл: "...ако системата ви отговаря на тези спесификации, можете да използвате всеки Атлон64, произведен по 130nm технология"). По този начин, "мършавият" Атлон64 2800+ се води със същата консумация като Атлон64 FX 55, което просто няма как да го бъде. Нека някой от спорещите тук да даде (с линкове) точни данни за консумацията на всеки модел на Атлон64-серията (ако намери такива) и тогава да говорим.

Да сравняваме G5 с друг тип процесори също не е много уместно, най-малкото защото работят под различна ОС и ползват различни ресурси по различен начин.

Да видим безпристрастно как стоят нещата.

Атлон64 бил по-добър за гейминг - аз не играя, нямам впечатления, приемам това заключение наготово от форумите (другите форуми). Ок, слагаме му червена точка. Важно друго (но временно) предимство е, че може да се използва със 64-битови Linux cores.

Р4 има hyperthreading, много добро video/audio кодиране (т.е. пестите време с Р4, когато създавате VCD-та, MP3-ки и DivX-ове), както и оптимизирано Internet content creating и като цяло има по-балансирано добро представяне в повече и по-разнообразни категории бенчмарк-тестове (дискутирайте, дявол да го вземе, бенчмарковете от 8-те страници сравнение на няколко AMD и Intel процесори с най-добрите за тях дъна, и нека тогава говорим). Истината е, че Атлон64 едва-едва се добира до перформанса на Р4ЕЕ и то само върху някои gaming engines).

Следващо съображение: Р4 се представя по-добре на graphics rendering apps, които са оптимизирани за SSE3 (доста на брой) - да, това донякъде повтаря части от горното.

И още (да забравим бенчмарковете, които подозрително се различават в зависимост от това коя компания ги прави): стабилността - общоприето се смята, че Р4 е по-стабилен от Атлон64 (за това няма тестове, но има субективни впечатления, които се признават дори от феновете на AMD).

Нататък: изборът. За онзи, който иска да има точно Атлон64, има по-малък брой mobos от реномирани доставчици за socket 754 и 739, ако искате по-новите чип-сетове от рода на NF3Ultra, NF3250, SIS755FX, SIS755 и кои още има там, че не ги знам и не ме интересуват всичките. Обратно, за 856 и 875 има мноооого платформи, които при това са по-евтини.

Най-сетне, за човек, който размишлява дали да купува Атлон64 или Прескот, икономията от $10-20-30 (не говоря за P4EE, който е все още безбожно скъп) е последното съображение, което му идва на ума. Но когато смятате сумата от процесор и качествено дъно, тогава разликата може да стане повод за замисляне (не говоря за OEM-вариантите - за скъпи системи няма такова нещо като OEM). Има и значение дали ще овърклоквате (аз не го правя) - ако е така, то няма смисъл да се купуват топ-представителеите, купуваш по-евтин и го овърклокваш. Някой ще каже, ама в България ги няма тези. Мен не ме интересува какво има или няма в БГ-то, защото така ще отплеснем дискусията в посока кой е най-добрия процесор за Добрич и най-доброто дъно за Малко Търново. Това което го няма днес, ще го има утре.

И общо взето, това е като въпроса "какъв компютър да си купя?". Ами зависи за какво ти трябва. Има сфери на приложение, където А64 ще се представи по-добре от Р4 (вероятно игрите). Има повече сфери на приложение, където е препоръчително да имаш Р4 (мултимедия).

Най-сетне, за какво говорим, все пак? Нали за Атлон64, а не за AMD64, което е съвсем различно и не може да се сравнява с Р4 (имаше отделна тема, в която писах за следващото поколение процесори на Intel, които според мен - е, поне за известно време, разбира се, - ще оставят AMD64 да им диша прахта). Но това е съвсем друга опера.

Що се отнася до технологичната страна (конкретно на Атлоните), ето тук още един

, който дава представа за чисто професионалната (не емоционална) страна на нещата.

Но като цяло, аз съм си фен на Р4 и ще си остана такъв. С извинение...

Ambivalent? Well, yes and no.

Редактирано от ivz на 20.10.04 12:53.



Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано20.10.04 12:07



темата мяза на Левски с/у ЦСКА не мислиш ли?
ако в гугъл напишеш AMD VS INTEL ще ти даде 731 000 резултата
сравнения колкот щеш. който го интересува - да чете. хората още не могат да разберат какво предимство е да имаш нет.
стана ОФФ вече




Тема Re: Ето сравнения...нови [re: ivz]  
Автор Val ™ (kewl)
Публикувано20.10.04 15:47



Ей ся стана боя

Предполагам си чел последните ревюта на FX55 и Athlon64-4000+ (който е все същото като FX53 ама с едноканален контролер за паметта - даже имат еднаква производителност почти). Направо издухват Р4 във всички бенчмаркове освен в 2-3 където се ползва изключително SSE3 - Photoshop и някои за рендиране и видео енкодинг. Пентиумите водят с много много малко.

Каквото и да си говорим, колкото и да ни се иска и да сме фенове на Интел може да се каже, че трябва да направят нещо наистина революционно за да вземат предимството в производителността отново. Сега си играят с FSB1066, но ще го слагат само в топ моделите от седма серия (сегашните Extreme Edition), увеличават кеша (което увеличава много разсейваната мощност заради огромния брой транзистори в него) и толкова. Честотите няма да ги вдигат скоро. Решиха да отложат P4-4GHz за догодина...

Наистина, когато Р4-2.8GHz беше много добър избор, нямаше Athlon който да го бие, но вече положението се промени - Аthlon64 рита гъзове, както казват някои англоезични. Във всички направления ;))

Единственото предимство на P4 беше платформата - имат PCI express и DDR2. Сега излезе NForce4 със всичките му там шашкънии, като SLI, файъруоли и всичко останало. И какво стана? Пак опираме до пърформънс, където Athlon rulez ;))

Ся ще кажа и малко добри думи ;)) Това горното се отнася за високия клас компоненти, където цените са от порядъка на стотици долари само за процесор. В средния и ниския клас като погледнем реално на нещата цените на еднакво производителните процесори от Интел и АМД са почти еднакви.

Разликите в производителността също са много малки - някакви си проценти. Реално ако си вземеш процесор с PR3000 е почти толкова бърз колкото такъв с PR3200 или PR2800 - 3-4% разлика.

Хубавото на това е, че ако някой е фен на едната марка не се чувства много преебан като си вземе компютър от нея, независимо коя. Стъпките в цените са много малки, така че ако имаш точно 53$, или 148$, или колкото там имаш все ще се намери процесор, дето да струва точно толкова (или +/- няколко долара), т.е. за всеки има по нещо.

powered by telerik fuel.


Тема Re: Ето сравнения...нови [re: Val ™]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано20.10.04 19:31



"Направо издухват Р4 във всички бенчмаркове" и "Атлон64 рита гъзове"...?
Моето впечатление е различно, в смисъл обратното. Би ли коментирал 8-те страници с бенчмаркове, които съм дал в първия ми постинг и ако не си съгласен би ли дал линкове с данни, които потвърждават, че Р4 бие само там, където има SSE3, както излиза от постинга ти.

Ambivalent? Well, yes and no.


Тема Re: Ето сравнения...нови [re: ivz]  
Автор Val ™ (kewl)
Публикувано20.10.04 19:34



http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2249

Прочети final words също.

powered by telerik fuel.


Тема Re: Ето сравнения...нови [re: ivz]  
Автор Val ™ (kewl)
Публикувано20.10.04 19:53



Коментара съм го дал без да искам в предния постинг (този, на който отговаряш :)) "Когато P4-2.8GHz..." - статията с 8 страници е от 9 февруари тази година - от тогава до сега АМД извадиха доста процесори (Интел също) и нещата се промениха. Статията в

e малко по-оптимистична за Интел, но като цяло тенденцията е такава.

В крайна сметка повечето време на всички ни не минава в чакане поредното ДВД да се кодира до DivX или да се приложи поредния тежък ефект във Photoshop, а в нещата, в които Athlon e по-добър - office applications и игри (за тези които играят). А компютъра прекарва повечето от времето си в чакане да му кажем какво да прави (изключение са игрите примерно).

Тези, които имат нужда от 2-5-10% повече бързодействие не се скъпят да дадат много пари за процесор или видеокарта. За останалите, общо взето по-добрата сделка е АМД, макар и с относително малко...

powered by telerik fuel.

Тема Re: Ето сравнения...нови [re: ivz]  
Автор Val ™ (kewl)
Публикувано20.10.04 19:57



Между другото ако някой фен на АМД иска да спорим, с готовност ще го направя - с удоволствие ще измислям предимства на процесорите на Интел ;)) Хихихи :))

powered by telerik fuel.


Тема Re: Ето сравнения...нови [re: ivz]  
Автор Haчko (горскипехотинец)
Публикувано20.10.04 20:48



Той Val ти е казал по-долу (за това какво всъщност "работят" повечето машини - джиткат игри и офис-приложения), аз какво да добавя... Много хубаво си го написал Но основният въпрос си остава: "За какво ще използвам машината?" В този клуб вече съм писал, че ако ми трябва компютър, с който ще обработвам аудио/видео/изображения, без колебание ще взема Intel За останалите дейности обаче AMD предлага същата (че и по-добра) производителност на по-ниска цена, а цената в България както знаеш, не е подробност, а сериозен фактор Нали не мислиш, че е уместно и удачно да вземеш дъно, процесор и видео Intel, за да джиткаш игрички или да направиш малко сървърче?
Факт е и че Intel наистина залагат повече на еволюцията, отколкото на революцията. Аз съм сигурен, че разполагат с много по-съвършени технологии от сегашните, които са на пазара, но маниерът им да правят мръсни маркетингови номера е отвратителен!

Иначе съм почитател на P!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.