Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 27.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какво точно да гледам като купувам 17 CRT  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано12.10.04 14:31



какви характеристики?
иначе аз си харесвам syncmaster на Samsung дето са Flat
но там нали се гледат некакви стандарти, глупости
за цени до към 150-160 долара (без ДДС)?

The One You Love To Hate


Тема Май не си на ниво на цената, позволяващо гледаненови [re: the_dude_78™]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано12.10.04 17:56





Както и да е - аз съм много доволен от SyncMaster 757dfx (но май отдавна не съм ползвал USB интерфейса му за настройка на картината - вече ми се струва излишен:).

Би трябвали да провериш (ако имаш възможност):
А) От книжката:
1. Режими и честоти на синхронизиране - трябва да са високи :)
2. Ширина на лентата на видеоусилвателите
3. Гаранционен срок (и надеждност на доставчика)
Б) От картинката на монитора:
1. Работи ли добре на над 70Hz кадрово в режима, в който мислиш да го ползваш
2. Когато едини прозорец го местиш по екрана, има ли разлика във фокусировката в горния ляв ъгъл, сравнен с другите места (с текста на кепшъните на прозореца се въжда доста добре)
3. Когато отвориш/затвориш един голям прозорец със светъл фон (напр. екплорера) размерът на видимата засветена част на екрана дали се променя
4. Добре ще е да се опиташ в любимия си режим да настроиш геометрията на екрана (напр. 1280х1024х85Хц-това е моя любим режим) - така ще видиш дали са удобни настройките.



Тема Re: Май не си на ниво на цената, позволяващо гледаненови [re: NikB]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано13.10.04 00:23



В отговор на:

2. Когато едини прозорец го местиш по екрана, има ли разлика във фокусировката в горния ляв ъгъл, сравнен с другите места (с текста на кепшъните на прозореца се въжда доста добре)
3. Когато отвориш/затвориш един голям прозорец със светъл фон (напр. екплорера) размерът на видимата засветена част на екрана дали се променя



Ако на горните две отговаряме с "да", това какво означава?



Тема Че ще е досада да гледаш ...нови [re: checho]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано13.10.04 09:12



... такъв монитор
и че производителят му не се е постарал:
(за 2.) да подсигури надеждна кадрова синхронизация и съгласуване с редовата
(за 3.) че усилвателите на отклонителните системи се влияят от нивото на видеосигнала (понякога през захранващото напрежение)
Ама тва не те интересува, ако не си конструктор на монитори - важно е субективното усещане



Тема Re: Май не си на ниво на цената, позволяващо гледанови [re: NikB]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано13.10.04 10:10



чета из нета LG Flatron F700B 17 inch има доста проблеми
мъгливи петна в крайщата на екрана и размазан образ в горните 10 % на екрана
некакви такива
определено ще го отсвиря а и е 0.24
syncmaster 793 DF е 0.20 май е по-читав,

The One You Love To Hate


Тема Re: Май не си на ниво на цената, позволяващо гледанови [re: the_dude_78™]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано13.10.04 10:23



задължително нов монитор ли трябва да е:)




Тема Re: Май не си на ниво на цената, позволяващо гледанови [re: !Пeнka]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано13.10.04 14:48



, на старо не ми се занимава

The One You Love To Hate


Тема Re: Май не си на ниво на цената, позволяващо гледанови [re: the_dude_78™]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано13.10.04 15:00



че кво му се занимаваш:))))
в Лиана дават 1 година гаранция




Тема Re: Май не си на ниво на цената, позволяващо гледанови [re: !Пeнka]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано13.10.04 15:32



абе всичко хубаво, ма ебаси никъде не може без ДДС вече

The One You Love To Hate


Тема Re: Май не си на ниво на цената, позволяващо гледанови [re: the_dude_78™]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано13.10.04 15:47



е да
ДДС щи земат




Тема Re: Май не си на ниво на цената, позволяващо гледанови [re: the_dude_78™]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано13.10.04 23:20



Аз имам такъв F700B и го ползвах досега една година точно без никакви проблеми. В момента имам малко грижи с него, които са описани в една от темите ми наскоро в този клуб, но вероятността аз да съм виновен е сериозна (слагане на магнитно незащитени тонколони в негова близост и т.н.). Също така, пропуснах да спомена, че има няколко курса с колата (общо към 1000км) между Варна и Велико Търново и обратно и е възможно нещо да се е прецакал (проблемите се появиха съвсем скоро след като го връщах във Варна преди 4 месеца, така че май аз съм си виновен).

Иначе това, което мога да ти кажа за мониторчето е, че до този момент не съм намирал изобщо никакви проблеми. Лятото обиколих доста клиенти и успях да сравня образът на много монитори. С чиста съвест ти казвам, че трудно видях по-качествена картина от на моя.

За да не стане много дълго това мнение, ще ти кажа една препоръка. Не се ориентирай към F700B, а виж F700P, F710P, F900P моделите. F700P има много по-добри характеристики за достижими херци и високи резолюции. Аз, например, в момента 1024 резолюцията не мога да я опъна на повече от 85 херца, а 100-те, които прави F700P са изкушение, за което си струва да изръсиш някой-друг лев в повече.



Тема Re: Кинескопанови [re: the_dude_78™]  
Авторtomtom (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 11:55



Ако държиш на качество и удобство на работа - вземи си монитор с гладък кинескоп - Trinitron, Dimondtron, или Flatron. Всяка стотинка за тези кинескопи си струва. Всичко друго е ала-бала.

Sony с Trinitron вече почти не се намират. Iiyama имат модели с Dimondtron, някои други фирми също. Flatron слагат основно LG (то си е тяхна разработка).

Гледай хоризонталната развивка да е до над 90KHz.

От два мсесеца съм със LG F700P (с Flatron) и съм много доволен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.