Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 04.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема съвет AsusPunditнови  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано24.09.04 16:31



трябва да си призная че съм такъв
затова вмето да питам на хиляда места какво да си взема се доверих на момчетата от ASUS и си взех AsusPundit http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=Pundit&langs=01 или http://www.asuscom.ru/products/desktop/pundit/specification.shtml за тези които им е по удобно на Руски
нямам кой знае какви изисквания за игри а пък и за друго така че реших че ще е това(и размера се оказа от значение)
но в такива случаи естествено такива като мене оставят другото на втори план за последващ ъпгрейд
както и да е системата е тази:
Celeron 2.0Mz.
RAM:256MB
HDD:Maxtor80GB/8MB
няква печка LG по точно
а звука и видеото са вградени на дънцето
та системата си е ОК но когато си прехвърлих наскоро снимки от 5 мегапикселов фотоапарат(едната е около 1МВ) забелязах че дост ги бави като ги отварям и зуумвам също и други там неща но да не се отплесваме(с две думи бави се)
знам че съм направил компромиси с цел по нататъчен ъбгрейд та сега искам да попитам от къде е най добре да започна
видеокартата ми е с 32МВ които "краде" от системата има възможност от BIOS да станат 64 но тогава със 192МВ какво?
та за това искам съвет първо RAM-a ли да увелича и как е по добре
да сложа още 256МВ на втората шина или да ръгна директно 512МВ
отразява ли се нещо от това че част от едната ще иде за видеото и изобщо как я разпределя системата ако рама е на две шини?
кой е по добрия вариант?
също и за процесора какво ще кажете за Celeron D или да скачам на Pentium?
ще усетя ли разлика имайте в предид че не играя мощни игри и едва ли има с какво да го "издуя" чак толкова(компа като цяло)
какви съвети ще ми дадете машинката си ми харесва просто искам да го подобря още малко

10х на всички предварително и извинете ако ви занимавам с глупости



Тема Re: съвет AsusPunditнови [re: лaиk]  
Автор Kpъr ()
Публикувано24.09.04 20:21



Celeron D е добър вариант, защото е на /533 външна честота, което значи че е като по-старите Pentium4

Повече Рам може да се добави всякак, стига да е модул съвместим с дъното - ако се вземе маркова памет вероятно ще стане, докато с по-евтините може да трябва да се уцели такава която тръгва.

За аудио-то - в dxdiag / audio изключи acceleration до положение no acceleration



Тема Re: съвет AsusPunditнови [re: Kpъr]  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано25.09.04 09:23



това за аудиото за какво да го правя?



Тема Re: съвет AsusPunditнови [re: лaиk]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано25.09.04 16:05



Нова видеокарта, и вградената я зарязваш!!!!! Нищо друго не ти трябва.



Тема Re: съвет AsusPundit [re: S]  
Авторлaиk (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 14:53



а дали става?
щот ми казаха че не може
този компир на позволявал много "своеволия"




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.