Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кабел комп-апарат-моля,ВАЖНО Енови  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано18.08.04 13:51



Хора,взех назаем един цифров апарат,но изгубих кабела,а той е доста стар-на 6 години и няма място за разни външни памети,т.е. без кабела е неизползваем.Сега търся такъв кабел,но не знам точно за какво трябва да питам.Фотоапарата е jenoptik JD11 , но дори в официалния сайт го няма.Намерих снимки на буксата към компа и ми казаха, че е com2.Ето й нейна снимка:


Другата букса си спомням, че приличаше на такава като за слушалки, но не съм сигурен.Смятате ли, че ако намеря com2 кабел щя успея да го променя,така че да работи?Някой ми каза, че мога да изгоря комппа и/или апарата.Моля,ако намерите някакво инфо помогнете,че е много неудобно положението-как да кажа на собственика, че вече не може да го ползва заради мен



Тема Гладай дупкатанови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано18.08.04 14:23



The JD11 comes with a serial cable with a DB9 connector on the computerside and a small klinkenstecker at the camera end. So just 2 lines (RX, TX) and GND.


Няма как да изгориш нещо


Три сигнала са, значи има 6 възможности (3!). Най-вероятно масата си е маса - външното на жака - остават две възможности - носи го в първия сервиза за компютри, предложи им 15 лева (работата е за 5 лв) и си ОК



Тема Re: Гладай дупкатанови [re: NikB]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано18.08.04 15:32



Благодаря!!!!Значи да търся кабел с DB9 букса от едната страна(съмнявам се в моя град да са достатъчно компетентни по каквито и да е било въпроси,но..)а от другата?Какъв е този накрайник?Може ли да се намери някъде?Или трябва да се отваря апарата за да се свързват?



Тема Re: Гладай дупката [re: [Matrix]Ghost]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано18.08.04 16:01



Гладай дупката
и отиди в някой магазин и пробвай различни жакове.
А може някой от този форум с опит в областта да те насочи повече. Аз също съм виждал такива жакове по камери и фотоапарати, но не съм чувал за такъв стандарт за последователен интерфейс.



Тема Re: Гладай дупкатанови [re: NikB]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано18.08.04 19:57



Благодаря,така май ще направя



Тема Re: Гладай дупкатанови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано18.08.04 20:51



Питай и в клуб "Фотография"

Ако това ще ти е от полза:

"Output connections RS232 cable, AC adapter" --> RS232 е "твоят човек"

- ето тук пише.

Надолу следват връзки с информация за RS232:











Редактирано от Haчko на 18.08.04 21:10.



Тема Re: Гладай дупкатанови [re: Haчko]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано18.08.04 23:06



Как да ти се реванширам?
Ставам малко нахален,но знаеш ли от къде в БГ мога да си го поръчам?



Тема Re: Гладай дупкатанови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано18.08.04 23:19



Хммм... трябва да потърсиш по компютърните магазини и фирми. При добро желание могат да ти го намерят и доставят.
Утре съм в София, ще пазарувам преносим компютър с едни приятели, та нищо не ми пречи да питам Само кажи точно кой вид е - посочи ми картинката

Интересното е, че моят UPS е с RS232, само че конфигурацията е "деветки" и от двете страни - мъжка и женска





Тема Пич ако си още в Американови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Dilithium (total overlord)
Публикувано19.08.04 02:01



ОТиди в радиошак
или си поръчай онлайн от



\{1,5\}[nN]\{1\}[aeiouAEIOU]\{1\}[xX]


Тема Re: Гладай дупкатанови [re: Haчko]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано19.08.04 14:55



Значи той от страната към компа е точно DB9 кабел,като май се нарича женски-има дупки, а не иглички.ето това е


от другата страна както казах, е с букса подобна на такава за слушалки за уолмен например.явно си е някаква модификация на фирмата за апарати.Ще съм ти благодарен,ако питаш някъде




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.