Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с рестартиране и син екран  
Авторkocтxp (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 15:56



PC-то ми е:
Процесор - Barton 2500+
Дъно - Gigabyte GA-7VT880
Памет - 512 Мb
Видео карта - Ati Radeon 9200 128 Mb
При включване на компютъра парво се рестартира преди да зареди Windows-а. Това става няколко пъти. След това когато трагне Windows по някое време се появава син екран и блокира. Каде мойе да баде причината?



Тема Re: Проблем с рестартиране и син екраннови [re: kocтxp]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 16:48



Ами с коя версия на Windows си? Базикал ли си нещо в BIOS-а?? RAM-а ти 512 MB на един чип ли е или на два? Отговори на тези въпроси и ще се опитам да ти дам идеи.



Тема Re: Проблем с рестартиране и син екраннови [re: S]  
Авторkocтxp (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 19:22



С Windows XP съм. Рама е на е 1 чип. Захранването е 300W, кутия CODEGEN. Процесора работи на около 45-53 градуса. По
BIOS-ите не съм пипал, но може да ме посаветвате как да установя дали при тях всичко е наред.



Тема Re: Проблем с рестартиране и син екраннови [re: kocтxp]  
АвторStohi (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 23:42



Като чета,че си с кутия CODEGEN сигурно и захранването ти е такова,а те са големи боклуци-особено 300W.Опитай да пробваш с друго захранване.



Тема Re: Проблем с рестартиране и син екраннови [re: kocтxp]  
Автор McFly ()
Публикувано15.08.04 00:10



Ако проблема не е софтуерен (т.е. не се оправя с преинсталиране на Windows) провери ли за подути кондензатори по дънната платка?

Programmers don't die, they just GOSUB without RETURN


Тема Re: Проблем с рестартиране и син екраннови [re: McFly]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано15.08.04 08:30



Хм, не, и според мен проблемът му е хардуерен и се дължи на ужасното захранване.

Освен това не може ли първо да погледне кондензаторите и чак след това да преинсталира?



Редактирано от Haчko на 15.08.04 08:31.



Тема Re: Проблем с рестартиране и син екраннови [re: Haчko]  
Автор McFly ()
Публикувано15.08.04 08:56



Ммммдамм... може, но предполагам, че вече е пробвал да преинсталира. Наистина и захранването може да е проблем, макар, че това страшно ми намирисва на подути кондензатори по дъното

BTW: Много ме изкефи "подписа" ти Начко, а именно BG | не разбирам шльокавица! Заслужаваш черпене

Programmers don't die, they just GOSUB without RETURN


Тема Re: Проблем с рестартиране и син екраннови [re: kocтxp]  
Автор Poмфeя (Ех-Карък)
Публикувано15.08.04 11:01



Укажи първо да бутва през флопито. Сложи дискета с ДОС. Ако всичко е ОК и РС работи значи проблемът не ти е хардуерен.



Тема Re: Проблем с рестартиране и син екраннови [re: Poмфeя]  
Автор McFly ()
Публикувано15.08.04 13:15



Не разчитай на това. Под DOS трудно ще натовариш каквото и да е, че чак да забие компютъра

Programmers don't die, they just GOSUB without RETURN


Тема Re: Проблем с рестартиране и син екраннови [re: McFly]  
Авторkosthr (Нерегистриран)
Публикувано15.08.04 13:25



Я кажете как точно мога да локализирам проблема, дали е от BIOS-ите или захранването или нещто друго. Сега тествах рама с memtest и там всичко беше наред. А появяването на син екран, когато стартирам някоя програма, от какво се поражда? Интерсното е, че сега когато стартирах PC-то нямаше такива проблеми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.