Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Моля за съветнови  
Автор NikolaBCN (избягал)
Публикувано18.07.04 20:00



Здравейте, бих искал да ви помоля да ми дадете някакви насоки. Проблемът е следния: имам нужда от примерна конфигурация, която ще служи за усилена обработка на изображения (големи), работа с текст, интензивен интернет, графичен дизайн, обработка на видео, изпращане на големи пакети информация. По принцип питането ми е за хардуера, но ако имате съвет какъв точно софтуер да се използва , може да споделите. Цената е почти без значение, изискването е системата да е с Win . Ако ме открехнете и към конкретна фирма за машината - супер. Ако фирмата предлага отстъпки при закупуване на повече конфигурации , ще е още по-добре. Всякакви волности по темата (ако са креативни) са добре дошли.


http://bulgaria.start.bg - за българите в чужбина


Тема Re: Моля за съветнови [re: NikolaBCN]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано18.07.04 20:33



Откъде си избягал ти бе, хаймана?

Ето ти

по темата... наскоро го обсъждахме, така че информацията е актуална. А ти можеше да погледнеш на втора страница

В случая интернетът, колкото и интензивен да е, не е меродавен (освен за избора на модем/мрежов адаптер), работата с текст - също (това го може и компютър с Pentium II), остават изображенията и видеото. В темата са споменати няколко програми за дизайн, мисля, че могат да бъдат добавени Photoshop, CorelDraw (изображения) и Adobe Premierre (видео)

За фирма - проучи сам, задълбочено и пространно. Започни от големите - ProSoft, Most, ACTSoft (за софтуера). Според мен там би могъл да получиш някакви прилични отстъпки. Но не вярвай 100 % на това, което ти кажат търговците за тяхната стока!!!





Тема Re: Моля за съветнови [re: Haчko]  
Автор NikolaBCN (избягал)
Публикувано18.07.04 20:49



ааабе аз към актсофт съм се ориентирал, ама гледам,че такъв постинг съм избарал, дето равен няма... идеята е за предпечатна подготовка и пренос на всичките тея "предпечатни данни" по нета. Май в случая би било по-добре да се избере "маркова" машина с гаранцийка, че офис-гараж-мазе(а)-мейд пц-та не биха били подходящи за сериозна и отговорна работа. Не ,че при другите е изключено да се скапе нещо в сюблимния момент, но...
мерси за линка, истината е,че постнах без да огледам темите. ще се поправя занапред.

п.п. избягал от "земния рай"..както се пее в оная песен (саундтрак към НР Бългерия...или вече не се води "народна"...)


http://bulgaria.start.bg - за българите в чужбина

Редактирано от NikolaBCN на 18.07.04 20:55.



Тема Re: Моля за съветнови [re: NikolaBCN]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано18.07.04 21:13



Всичко на тоя свят се поврежда - както "жълтите" машини, така и марковите. Изхождайки от този факт, би могъл да потърсиш фирма, която да ти сглоби компютър, но да го направи като хората - балансирана конфигурация (то това си зависи повече от теб, де - каквото ти им кажеш), съвестно изпълнен монтаж, поддръжка и сервиз на ниво. Тогава можеш да получиш машина, равностойна по качество, стабилност и бързодействие с марковите, но на значително по-изгодна цена.
А за прехвърлянето на данни по мрежата... широколентова връзка, съответен хардуер и най-вече - читав доставчик! БТК отскоро рекламират ADSL... ако е така, както го пишат по рекламите, и ако парите не са проблем за теб, мисля, че това е добър вариант





Тема Re: Моля за съветнови [re: Haчko]  
Автор NikolaBCN (избягал)
Публикувано18.07.04 21:28



мерси за акълите. ама в мен дреме един такъв анти-бетекарски дух...ще мислим алтернативи.




http://bulgaria.start.bg - за българите в чужбина


Тема Re: Моля за съветнови [re: NikolaBCN]  
Автор mitku (Smart Team Boss)
Публикувано19.07.04 09:47



Аз при 'сички положения бих предпочел "сглобена" система... а ако имаш приятел, който ги "чатка" тез неща - най-добре му се обади на него:
За софтуера вече са ти казали... за нета - също...
По хардуера ('сичко туй го има в Most):
1) Abit IC7-MAX3
2) P4C (Northwood) 2.8G/FSB 800MHZ/512K BOX или евентуално на 3.0 или 3.2GHz, но пак P4C Northwood... не Prescott...
* евентуално може за по-добро охлаждане - Zalman CNPS 7000Cu с не-боксов процесор, но Zalman-а го нЕма в Мост - може от JAR например.
3) 2 x 512MB DDR500 A-Data Vitesa... задължително е да има поне 1GB памет...
4) 160GB HITACHI 7K250/SATA/8M
5) FDD
6) R9800Pro... но може и "по-тънко" да се мине тук...
7) PSU Sirtec 420W или евентуално 360W
8) Case: по твой избор... просто отиваш и гледаш коя най-ти харесва на външен вид например и без туй ще е със сменено захранване (т. 7)
9) DVD-RW: Teac DV-W58E 8X/+RW/Dual Layer
10) Monitor: 19" Phillips 109P... тоз монитор го нЕма в Мост - може от Технополис.
----
'Сичко туй ше "дойде" към $1500 без ДДС... и ще е далеч по-"жИлезнУ" от подобна "маркова" машина, ако се сглоби както си му е редът.

Редактирано от mitku на 19.07.04 09:50.



Тема Re: Моля за съветнови [re: NikolaBCN]  
АвторDeSiMiL (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 11:24



Пиши на кирилица, моля.

Редактирано от Щиpлиц на 10.08.04 19:48.



Тема Re: Моля за съветнови [re: DeSiMiL]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано10.08.04 11:31



кво праиш ти бе??? ровиш из супер стари теми!!! та човека отдавна си е купил компютър най-вероятно!!! гледаш ли датите? и таа шльокавица:( Щирлиц, къде си?

Теодора

Тема Re: Пенанови [re: Пeнka]  
Автор DeSiMiL (непознат )
Публикувано10.08.04 15:05



Ти чувал ли си лафа "Пено слез от купата........"
Някои хора въпреки това се сещат от време на време да отварят и да си четат отговорите на въпросите дори и след като вече не са актуални. Дали си е купил компер или не си е негова работа, дали ще чете също. А ти на мене можеш да ми правиш оценка само след като си ми направил гъзоветрие от упор на третото коляно.



Тема Re: Пена [re: DeSiMiL]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано10.08.04 16:23



За два месеца ако не си е купил компутър си е негов проблем.
Ама на мен не ми са чете дърта тема, ясно?

В отговор на:

ти на мене можеш да ми правиш оценка само след като си ми направил гъзоветрие от упор на третото коляно.



Първо - съм 101% жена
Второ - тва с гъзоветрието що си го не напраиш сам?!

Теодора


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.