Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 09.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Правилата!!!  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано08.07.04 13:00



Културния човек пише на кирилица. За останалите - е задължително!


А ето и Правилата:

1. В клуба ще се пише на кирилица. Ако темата не е написана на кирилица - то най-вероятно ще бъде изтрита.
а) препоръчително е английски думи и термини да се пишат на латиница;
б) допуска се в случай на техническа невъзможност да се пише на кирилица, потребителят да използва латиница с изрично упоменаване на този проблем (но да не става много често, все пак има Kredor);
в) за потребители, които по една или друга причина пишат само на латиница, и им е неудобна кирилицата - могат да ползват FlexConvert - програма за конвертиране на латиница към кирилица. Може да се настройва индивидуално.

2. За заглавията на темите е препоръчително да съдържат описателно и кратко въпроса на темата. Заглавия от рода на "моля, помогнете", "heeelp", "да ви питам..." и т.н. не се толерират, и има вероятност да бъдат изтрити.

3. Не се допускат спам, лични обиди и безсмислени спорове в клуба. За целта можете да използвате възможността "Лични бележки" на клубовете на Dir.bg.
а) препоръчвам на загорелите за някоя и друга псувня - да посетят "Клуб за попържни", където могат да оставят своите бисери за следващото поколение.

4. Обяви за продажба и/или покупка на стока и/или услуга можете да публикувате в темата "Купува <--> Продава", сложена най-отгоре.
а) тема със заглавие "колко струва това?" (и подобни) ще се приема като обява за продажба, и ако не е в "Купува <--> Продава" - има вероятност да бъде изтрита.


Препоръчва се: Налагането на лично мнение да става само със съответните доводи по темата, и културно провеждане на дискусия до изглаждане на различията в мненията.


Благодаря за вниманието.

Щирлиц

Редактирано от Щиpлиц на 08.08.05 16:10.



Тема Re: "Защо ми изтриха темата?" <-- прочети!нови [re: Щиpлиц]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано20.03.05 04:03



Поради зачестилите постинги по адрес на модератора с обвинения за несправедливо отношение, и за да не обяснявам на всеки персонално защо и как:

Правилото да се пише на кирилица бе наложено след предложение от участник в клуба, и провеждането на анкета по предложението. С мнозинство бе прието предложението да се пише на кирилица, и въз основа на резултатите от гласуването бе наложено това Правило в клуба.

Право да даде предложение за промяна на Правилата има всеки участник. Въз основа на такива предложения може да бъде пусната анкета, и съответно според резултатите от гласуването - да бъдат добавени нови, променени стари, или отменени изцяло Правилата. Докато няма смислени предложения - моля участниците в клуба да не занимават останалите с необосновани мнения, обиди, закани, клевети, обещания и други подобни.


Щирлиц

Тема Имам предложение..нови [re: Щиpлиц]  
АвторWSG (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 22:18



Предложение 1:
Предлагам всеки да си пише на кирилица или на латиница според това как е свикнал. Колкото и да ни е тъжно нашата родна азбука не се разбира много с компютрите. Един нямал кирилица, друг пък нямал шрифтове.... Какъв е смисъла?

Предложение 2:
Предлагам обявите от типа купува продава да не се пишът задължително в раздела а да се поместват при общите теми. За да не съм голословен обяснявам.... На някои си му трябва нещо и е написал обява там. аз имам съответното нещо и съм забравил изобщо за съществуването му, а и да не съм си мисля че едва ли някои се интересува от подобно нещо, или не съм го обявил за продан тъй като човек неможе да обиави за продан всички боклуци които му се таркалят из къщи все пак..... След като нямам обява в съответният раздел аз даже и не го отварям тоя раздел копува - продава. Следователно няма и да видя че мистър X търсел обекта Y. От друга страна ако има постинг в главня форум от рода на "търся... едиси кво" аз ще го видя, ще се сетя че имам такова нещо и работата е опечена.

Предложение 3:
Предлагам да сменим сегащният модератор (или както там се нарича) Щиpлиц
с някои в по-добро психическо здраве, тъи като на това момче явно са му поразклатени нервите съдейки от постинга "Защо ми изтриха темата?" в който той малко се е позабравил със налагането на правила, забрани и думи от рода "ще бъде изтрит" "не се толерира" и т.н.... все пак това е просто форум. Щиpлиц брато не съчиняваш конституция. Отпусни се малко и остави хората да си живеят живота както си искат. Кеф им кирилица кеф им латиница.. ти нема да оправиш света вярвай ми.... Те и комунистите на времето не бяха измислили толкова много правила колкото ти за тоз форум и пак си даржаха държавата изкъсо...

P.S. не си прави труда да ми отговаряш. Използваи времето за психоанализа при специалист.



Тема Re: Имам предложение..нови [re: WSG]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано01.08.05 22:34



Няма да отговарям, а питам:
Ще пускаш ли анкета за тези три предложения, или просто си пробваш клавиатурата? Като гледам, има нужда от ремонт. Умни неща искаш да пишеш, пък сякаш си още в първи клас... Но ако пускаш анкета - да я сложа "най-отгоре" за определено време, за да броим гласовете...


Щирлиц

Тема Re: Имам предложение..нови [re: Щиpлиц]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано01.08.05 23:04



Не му се връзвай, той е нерегистриран трол (нищо общи с Трола!).



Тема Re: Имам предложение..нови [re: ClD]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано01.08.05 23:45



По статистически данни - на всеки 4-5 месеца се появява по един такъв. Досегашните анкети, опити за издевателства над модератора и т.н. неща - останаха в небитието. ;о))) Не се сърди, че им обръщам полагаемото им се минимално внимание. Всеки участник в клуба има право на мнение, и аз няма да наруша правото на който и да е. Знаеш защо. ;о)))


Щирлиц

Тема Re: Имам предложение..нови [re: WSG]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.08.05 19:48



Уау...

"Колкото и да ни е тъжно нашата родна азбука не се разбира много с компютрите."

Тази глупост сам ли я измисли, или ти помогнаха?!?

Ами аз примерно, без да съм кой знае колко разбиращ, ползвам няколко машини, на различни места, с Win98SE, WinXP и Linux SUSE 9.3, и на никоя от тях нямам проблеми с кирилицата. Нито с четене, нито с писане. Та - при тия, дето имат проблеми - 99% проблема е задклавиатурен. Ами - да си сменят задкалвиатурния хардуер, и готово...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Имам предложение..нови [re: walkman™]  
АвторWSG (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 20:16



Да ти сменят на тебе главата с друга дето мисли а не дето я използваш само да си качиш шапката на нея. Скъпи ми walkman™ вземи например някой "Full text search and index" софтуер (за тези които незнаят това е тип софт който претърсва всички файлове по харда индексира думите и създава база данни в която може после да търсиш, абе нещо като гугъл за лична употреба) и виж какъв точно процент от тях да речем индексират думи на кирилица. Знаеш ли колко години минаха докато почнат да правят OCR програмите да разпознават кирилица? Не е ли достатъчен факта че в синволните таблици на графичните карти има всякакви маимунки и кратунки но няма кирилица? та в доброто старо време под дос използвахме кирилизатори за да преобразуват част от маимунките в кирилица. Не си ли забелязал че понякога е доста трудно да изтриеш фаил с име на кирилица? Не те знам колко си разбиращ и за какво точно използваш компютрите но ако се позаровиш навътре в матеряла ще видиш колко допълнителни грижи създава кирилицата. Размисли над горенаписаното и пак ще говорим.



Тема Re: Имам предложение..нови [re: WSG]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано04.08.05 21:08



Ще отговоря вместо Walkman.

Господине, щом понякога сте имал проблем да изтриете файл с име на кирилица - това недвусмислено означава, че сте ползвал FlexType, или друг "кирилизатор" за Windows. Нещо, заради което много хора все още имат работа.

DOS и така наречената ASCII таблица - не ползваме много отдавна, и е съвсем не на място да го споменаваш през 21-ви век. Но въпреки това ще те попитам, щом си толкова запознат с DOS, освен латиница - каква друга азбука има в ASCII таблицата (оригинално)? Може би виетнамски? Или арабски???

Руските OCR програми ВИНАГИ са поддържали кирилица. Не знам защо на някой би му хрумнало да ползва монголска OCR програма, за да OCR-ва Български език!?!?

Google Desktop работи нормално както с кирилица, така и с френските ударени букви - смесени в една дума дори.

...

И накрая - но може би най-важното... Отиди в клуб "Windows", прочети закованите най-отгоре теми "FAQ", "Кирилизатори", прочети страницата на инжИнера, и се научи, че бате Били ни е направил идеална кирилица, която е наравно с латиницата когато си ползваш Windows-а, та дори и да е изпиратстван. Това, което се иска от теб като потребител е - да не си омазваш системата с ФлексТъп или друго подобно <цензура>, да настройш регионалните си настройки на "Bulgarian", и да спреш да плюеш по неща, които не разбираш.


Щирлиц

Тема Re: Имам предложение.. [re: Щиpлиц]  
АвторWSG (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 22:43



Ам флекстайп ще ползвам естествено. Няма да ползвам тъпата кирилизация на windows я.
колкото до дос това че ти се занимаваш с компютри от близките 5 години си е лично твой проблем. Това че в ASCII таблицата няма знаци на кирилица си е доста голям недостатък и ако имаше доста проблеми щяха да се спестят. Текстовият режим е доста удобен за различни цели които сега няма да тръгна да ти обяснявам. Явно си нещастник който познава компютрите едва от ерата на бъгавият уиндоус. Колкото до руските OCR програми ако имаш предвид нещо от рода на кунеи форм или кво беше на времето не помниа точно си бяха пълна скръб.
Като казвах за за index програмите изобщо не слагах Google Desktop в списъка.
Той си създава някъква база от данни без да можеш да му кажеш кои точно фаилове да индексира или пък да си правиш каталог на дисковете например.
Знам че те е яд на мен понеже съм един от малкото които ти казват че си глупав смятайки форумът за нещо кой знае колко значимо че и правила му измисляш. Абе що не ги поизмислиш правилата още малко и да ги издадеш в книга? Конституцията на "www.clubs.Dir.bg>КОМПЮТРИ И ИНТЕРНЕТ>харуер" пета глуха на бабами в бухчата. Смешен си. Страшилището Щирлиц човека който коли и беси в клуба... Е, вярно е че ако те нямаше нямаше да има на кого да се смеят хората... :)

Като за накрая да ти обясня че последня постинг не го адресирах към теб и се чудя кой те духа че се клатиш? ти да не си му адвокат на тва другото момче? той като иска да ми каже нещо ще го направи. А ти бегаи да си модерейтваш постингите на хората че случайно некои може да наруши великите ти закони.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.