Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема "За" или "Против" кирилицата - анкета...  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано07.07.04 09:48



Дефлепард засегна темата, изписаха се доста неща по въпроса, но слагам тази анкета, за да се съберат мненията на повече участници тук в клуба.

Примери много. Руски форуми, Български форуми, и т.н. в които се пише на кирилица. Във форума на Data.bg дори в полето за отговор пише нещо такова: "Ако мнението Ви не е на кирилица - то най-вероятно ще бъде изтрито...". Въпрос на принципи е да се спазва елементарно възпитание, и да се пише на родния ни език с КИРИЛИЦА! Както една нощ в "Нощен хоризонт" слушах един слушател, дето питаше по телефона в ефир: "Защо не пускате сръбска музика?", а водещия го му отговори: "Защото не съм чувал Сърбите да са пускали Българска музика...".

Сега анкетата е за следното: Искате ли да се наложи правило за писане на кирилица в клуба?


Искате ли да се пише само на кирилица в клуба?
Да
Не
За мен няма значение
Какво е кирилица?



Можете и да изкажете мнение в тази тема, ще е интересно...



Тема Re: "За" или "Против" кирилицата - анкета...нови [re: Щиpлиц]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано07.07.04 11:30



Твърдо "ДА"... но "ТВЪРДО" - с триене на "маймуницата".
Разбира се когато успееш де, не че си задължен да висиш постоянно из форума и да триеш 'сяка дума на шльокавица... но пак ше се забележи като изтриваш по няколко мнения тук там с предупреждение за кирилица и накрая съответните хора "ше влязат в коловоза"



Тема Re: "За" или "Против" кирилицата - анкета...нови [re: Щиpлиц]  
Автор Haчko (главобол - бол)
Публикувано07.07.04 12:50



Тук съм и размахвам знамето!





Тема Re: "За" или "Против" кирилицата - анкета...нови [re: Haчko]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано07.07.04 13:14



За 3 часа и половина резултата е 9:0 в полза на "За".

Ще оставя темата за срок от 24 часа, за да имат възможност всички редовни да си кажат мненията.

Да видим сега как ще започне второто полувреме... Еееех, ако и националите ни играеха така... ;о)



Тема Re: "За" или "Против" кирилицата - анкета...нови [re: Щиpлиц]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано07.07.04 15:46



Според мен не трябва да е ТВЪРДО.

Трябва да е ЕДИНСТВЕНО възможният начин за публикуване на мнения и съобщения. Не само в този форум, а във всички клубове.
Когато пиша в английски (и американски) форуми, пиша на английски с тяхната азбука.
Когато пиша в немски форуми, пиша на немски с тяхната азбука.
Когато пиша в руски форуми, пиша на руски с тяхната азбука.

Какво ли става със съобщенията в англоговорещи клубове писани на испански или френски? Ами нищо. Като не знаеш езика не можеш да отговориш. И тук трябва да е така - на мнения, написани на език различен от българския и с кирилица, да не се отговаря. Така те ще изчезнат сами (и мненията и писачите им).

За чий ХУЙ/КУР/ЧЕП на някой, когато пише в български форум ще му се позволява да измисля нов правопис, нова лексика и нов език?
Който иска да пише ще намери начин. Проблемът е, че сме мноооо ларж винаги, когато трябва да си защитаваме и отстояваме желанията, принципите и предимствата си.

Аз съм за тотална забрана на всичко, което не е написано на български и с кирилица. В този и в другите клубове.

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re: "За" или "Против" кирилицата - анкета...нови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор mitku (Smart Team Boss)
Публикувано07.07.04 16:51



То аз туй отдавна го прилагам по принцип и го предлагам на хората - да не отговарят на писания на "маймуница"... ама явно не е достатъчно и си требе "твърдо"



Тема Re: "За" или "Против" кирилицата - анкета...нови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано07.07.04 18:37



Абе хлапе, много твърд си станал.
Нека всеки си пише както си иска, а които чете да си избира.
Не съм виждал форум, където да се ограничава езика.
Във форум за MySQL (да не ме изтриете - МайЕсКуЕл ли да пиша, или Моя език за заявки?) с един от разработчиците - русначе - сме си писали на руски с латиница, преди да направят и рускоезичен превод.



Тема Нека всеки си пише както си исканови [re: Щиpлиц]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано07.07.04 18:40



Нека всеки си пише както си иска, а които чете да си избира.
поне за форум нарече Хардуер не върви да махате CyrLat-а.
Разбирам да бяхте кръстили форума Железа, че да се кефите

Предпочитам английските думи на латиница, а българските - на кирилица.
И как ще се отрази гласуването - аз вече гласувах с моето "вето" - като има един против и не се приема, нали?




Тема Re: "За" или "Против" кирилицата - анкета...нови [re: Щиpлиц]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано07.07.04 18:44



Впрочем смятам, че г-н Кирил трябва да го забраниш абсолютно, защото на всеки пост пише на руски и има RX-8.
А ако го хванеш може и друго да го направиш :)
(Имам предвид да го питаш защо прави така :)



Тема Ако си мислиш, ченови [re: NikB]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано07.07.04 18:50



си много интересен, лъжеш се. Не си.
И май не важи правилото на ветото, а на мнозинството. Та ако е 15:14, пак печели по-голямата група.
Демокрацията е лошо нещо, но по-добро няма измислено за сега. (Чърчил май за капитализма го беше казал това, но в случая мисля, че е уместно перефразирането). Никой не те кара да пишеш MySQL на кирилица, за термините никой не е отварял и дума.

Редактирано от ClD на 07.07.04 18:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.