Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 23.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема 2- HDD, system => zavisva HELPPP!PLZнови  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 19:19



HI again! Vurzani sa 2-e HDD na edin kanal, i installiran XP na primari / master.
No pri rabota , transfer i dr. mejdu 2-ta HDD, kakto i samostojatelni 4eteniq i pisaniq na 2- ta po - otdelno, sistemata zavisva ( prosto imam nabludenie kak be s edin HDD i sega, i 2-ta sa ATA 100 ). Ta ot kakvo moje da e tozi problem, totzi, soft ili .......kak da si re6a problema!?PLZ
Yhanks!
SEE!YAA



Тема Re: 2- HDD, system => zavisva HELPPP!PLZнови [re: cpm]  
Автор Aлekc® (крокодил)
Публикувано23.06.04 21:20



хаха ами как се инсталира Уйндовс на мастер??Щот аз не знам! А и ако имаш закъчалка сложи си я да не висят!


П.С.Опитай още веднъж с въпроса!!

животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни


Тема Re: 2- HDD, system => zavisva HELPPP!PLZнови [re: Aлekc®]  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 00:05



Ууууууууууупппссссссс! Много се извинявам за неграмотността! :-(((((
Проба 2 за вапросчето ми, проблема който ме занимава:
Има на дънната платка 2-а IDE канала, на които мога да закача по-две устройства.Така и съм направил, но!Имам 2-е HDD, които са вързани на един кабел / съответно на 1-ви и 2-ри конектор на кабела нато Мастер и Слейв.Така, на 1-ви Хард съм качил Виндоус ЕксПи, заедно с всичките програми които са ми необходими.Втория хард-диск го ползвам за файлове и за архив.При стартиране на комп. , зареждането е с пъти по-бавно /за съпоставка когато бе само единия хард - го нямаше този проблем/.Другата грижа е това че при заявка към някоя програма/и или фаил/, има доста продължителна латенсия , докато се изпълни заявката.При копиране : HDD<=>HDD, HDD=>CDROM, има същия проблем - "зависва"системата.Всичко е инсталирано на "чисто", и въпреки това проблема съществува.Идеята бе да се подобри бързодействието на системата, но уви стана точно обратното.Съмненията ми са по отношение на захранването, но това не е проверено.Моля, за вашето компетентно мнение по този въпрос.Как бих могъл да отстраня това.
Инфо: Хартдисковете са 20 и 80 ГБ - АТА 100, с по 2МБ кеш памет.
Е, това беше.Съжалявам че топика стана толк дълъг, но какво да се прави.Ако наистина трябва коректно!? да си задаваме въпросите, то би трябвало да изглежда горе-долу така. НАЛИ!?
E i ne se draznete na razni 4 q 6 6t i tqm podobni, tova ne trqbva da vi ubijda - neka budem PO DOBRI, vupreki si4ko!
E tva e pi4ove, razbira4i pisa4i, .........AKO Nqkoi Mu Se Pi6e I Ne e 4ovek deto e zabravil za tva 4e i toi ima poblemi za koito da pita neka drasne 2-a reda=6te sum mnoooo blagodaren, pk to na ednoto mqsto si4ki sme ravni BE HORA NE SE PRAVETE....................6toto jivi nema da se oturveme ot toq jivot.ISKAH DA KAJA ne se zemaite na serioznooo.Iaide 4ao Vi!



Тема Re: 2- HDD, system => zavisva HELPPP!PLZнови [re: cpm]  
Авторposeydon (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 11:05



Добре бе пич що не пробваш да вържеш всеки ХДД на различен канал.
IDE1-----HDD1--master, CD1--slave
IDE2-----HDD2--master, CD2--slave
И не забравяй джъмперите по самите устройства. Трябва да ги конфигурираш
Айде Успех



Тема Re: 2- HDD, system => zavisva HELPPP!PLZнови [re: cpm]  
Автор revit_fan ()
Публикувано24.06.04 11:10



CD, CD/RW или DVD има ли?



Тема Re: 2- HDD, system => zavisva HELPPP!PLZнови [re: cpm]  
Автор Yanko (минаващ)
Публикувано24.06.04 12:48



Аз бих пробвал следното:
1.Махаш ако има Цд,ДВД-та и пробваш само 2-та диска на 2 отделни канала
2.За да си сигурен че 2-рия диск който си добавил е читав и не ти прави проблеми пусни някоя програма от сорта Sandra. Провери какъв е реалния трансфер и на двата диска и дали наистина работят в режим ата100.
Провери дали IDE каналите са в режим ата100 (control panel/system/hardware/device manager/IDE controlers/primary IDE/channel/properties/advanced setings/current transfer mode - би трябвало да е ULTRA DMA mode 5 (ako ne gresha)
3. Сканирай за лоши сектори



Тема 2- HDD i CD-ROM`sнови [re: revit_fan]  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 22:38



Привет на всички!Има СД-та, но те са на ИДЕ-2 и са вързани последователно - като Масър и Слейв.До колкото си спомням, не е много редно да се връзват ЦД и Хард на един кабел - щото 90% от ЦД-та са ПИО-мод 4 - точно не си спомням колко като трансфер беше но е доста под АТА 5.Ще пробвам с взаимно изключване, като махна ЦД-та.
Благодаря Ви! Ще пиша какво е станало.
SEE!YAA



Тема Re: 2- HDD i CD-ROM`sнови [re: cpm]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 21:43



Tova AMD ili Intel sistema e? Kakvo e danoto?
Naprimer za Intel sistema trjabva da slozhish IAA za da raboti vsichko kakto trjbva. Imam sashtija setup i raboti bez problemi.



Тема Re: 2- HDD i CD-ROM`s [re: cpm]  
Автор Aлekc® (крокодил)
Публикувано26.06.04 10:01



Виж какво ти е писал ЯНКО и го пробвай !Другото което е нали не пробаш да подкарваш под 98-ца диск с ХП-е :))

животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни


Тема Re: 2- HDD, system => zavisva HELPPP!PLZнови [re: cpm]  
Автор Kpъr ()
Публикувано28.06.04 11:14



не всички харддискове са съвместими един с друг когато са свързани на общ кабел - особено ако са от различни марки.
за да работи по-бавно xp , явно му липсва драйвер за UltraATA IDE, ако е intel може да се изтегли от сайта на intel, ако е Via от тяхния и т.н.

няма искам... има може и трябва.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.