Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пак за прегряванетонови  
Авторзмeй (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 17:43



Видях, че има подобна тема вече, но моя проблем е малко по-различен. Имам комп. с процесор AMD Duron 1300MHz и дъно N-force. Вентилатора на процесора е Titan. Вентилатора си бачка, обаче въпреки това много бързо, дори при почти никакво натоварване температурата се вдига и се включва пищялката.
Към момента не мога да си слагам водно охлаждане, та въпроса е с какъв по-мощен вентилатор да сменя Титана?



Тема Re: Пак за прегряванетонови [re: змeй]  
Автор Aлekc® (крокодил)
Публикувано23.06.04 21:10



Момче мислих да не обръщам внимание но доста се посмях на постинга ти!Така първо нямаш никакъв проблем поне аз не виждам .Не е задължително да си слагаш водно,парно или там както искаш го казвай охлаждане.Накарай някой ,който малко повече разбира от теб да ти погледне БИОС-а на каква температура е направено да писка!
Нека да те питам нещо?Как така си загрява сам процесора ?Следиш му процесите [ може би ти работят хиляди малки програмки които за теб не са нищо!Я се поразгледай и стига ръси бисери

животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни


Тема Re: Пак за прегряването [re: змeй]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано24.06.04 00:30



По времето на тия 1200-1300 AMD имаше едни кутии без отвори отстрани и само с една малка дупка отзад. махни си левия капак на кутията, сложи едно отрязано парче от минерална вода, за да смуче вентилатора от 20 см извън кутията и получаваш 9 градуса надолу.



Тема Re: Пак за прегряването [re: змeй]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано24.06.04 00:58



Водно охлаждане за Дюрон 1300 е малко пресилено, наистина.
Но може да се хванеш и да погледнеш дали вентилаторът ти е поставен както трябва.
Ако не ти иде отръки, помоли някой приятел, дето разбира, да хвърли едно око - да не е обърнат радиатора наобратно или пък как е пастата.
Иначе при мен подобен Дюрон (1200), вече трета година ще подкара с Титан Д5ТБ.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става, RTFM!


Тема Re: Пак за прегряването [re: Aлekc®]  
Авторзмeй (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 14:38



Първо недей да ми държиш такъв тон. ако можеш да поможнеш направи го, ако не - поне не ми цапай темата, а ако имш проблем с нервите отиди на един мач - псувай 90 минути и може би ще се почувстваш по добре.
Следвящия момент - да, наистина не съм погледнал в биоса на каква температура е настроена да се включва алармата (в крайна сметка, кой за каквото е учил това разбира или поне би трябвало), но е факт, че на мястото, където е процесора отвън кутията е много гореща.
Не съм сигурен до каква степен се натоварва рс-то от теглене на филм примерно от евронет, но след пет минути работа по тегленето на филма алармата почва да пищи. това е по въпроса за какво натоварване става въпрос



Тема Re: Пак за прегряването [re: NikB]  
Авторзмeй (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 14:42



това с шишето е хитро, но за съжаление не може да стане, защото (това е трудно за обяснение) точно пред процесора е сложено захранването и просто няма място.
Като стои без капаци пак загрява и пищи.
Въпроса трябваше да го реша като го занеса в мултиелектроникс да си го оправят докато беше в гаранция (допреди1-2 месеца), но за съжаление му скъсах лепенката отзад още в наалото за да си сложа писачка...



Тема Re: Пак за прегряването [re: змeй]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано25.06.04 13:27



Това с тея лепенки е много тъпо! Все едно да си купиш кола и да са ти запечатани капака и багажника Добре, че моя не е така, защото 3 пъти ми гърмя LAN, а и как щях да си прехвърля инфото от харда на стария компютър на новия. А могат и да те излъжат с марката на RАМ-а напр. или вентилаторчето...
По твоя проблем - наистина е най-добре да поразгледаш БИОС-а си! В крайна сметка ако не си сигурен в промените които си направил, рестартираш компа си с Alt+Ctrl+Del и си спокоен!
Успех



Тема Re: Пак за прегряването [re: Cremate]  
Авторзмeй (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 15:09



Мерси.
Значи някои хора (алекс) все пак освен обиди са изказали и едно добро предположение, което май се оказва правилно. (въпроса е трябваше ли да се подиграват толкова грозно).
В биоса алармата е настроена да се включва на 66 С или 109 F. Това дори аз дето не разбирам се сещам, че е доста нисък праг.
От тук следва новия въпрос - на колко градуса да го сложа?



Тема Re: Пак за прегряванетонови [re: змeй]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано25.06.04 21:07



66 C хич не е нисък праг. Пак ти казвам - провери правилно ли е поставен радиатора.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става, RTFM!


Тема Re: Пак за прегряванетонови [re: kитaeцa]  
Автор Haчko (главобол - бол)
Публикувано25.06.04 21:49



Съгласен. Според мен също е много вероятно контактът между радиатора и процесора да не е добър.

Змей, пипни радиатора при включен компютър. Ако е горещ, значи контактът му с процесора е добър и следва да помислиш за ново охлаждане. Ако е топъл или направо хладен - откачи го, почисти пастата, сложи нова (тънък слой!) и монтирай отново. 66 градуса не е нисък праг за писък, не се заблуждавай.

Аз в момента съм със Spire Falcon Rock II и съм много доволен.

Ето ти

нещо за четене






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.