Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Лаптоп - коя е "по-добрата" марка?нови  
АвторJoBlack (Нерегистриран)
Публикувано01.06.04 02:12



Моля, дайте малко инфо относно производителите. Кой от следните производители прави по-добри лаптопи, ако може да се твърди въобще подобно нещо. Ето ги и тях: IBM, Dell, HP, Toshiba, Sony, Acer. Интересува ме и всичко относно Acer, при тях видях най-добрите конфигураций. Всяко мнение ще ми бъде от полза! Кой от тези производители има по добри батерий? За тези от вас, които имат повече време ето и няколко линка за някои от моделите на които съм се спрял:











Тема Re: Лаптоп - коя е "по-добрата" марка?нови [re: JoBlack]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано01.06.04 02:50



Колкото и странно да звучи, аз си избирам IBM-а. Най-лек е и най-много се покрива с термина laptop, според мен. По мое мнение, това е вечен компютър.

Иначе аз бих ги подредил така:
Portege серията на Toshiba
X серията на IBM
Всякакво Sony
Всякакви щайги от 3кг нагоре
....
Щайги на DELL
Недоразумението ACER Aspire 1703ESC с тегло от 7.1кг

Има не лоши неща и на Fujitsu-Siemens от серията Lifebook 6120BT или 7010.

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re: Лаптоп - коя е "по-добрата" марка?нови [re: Kиpил Дъpeв]  
АвторJoBlack (Нерегистриран)
Публикувано01.06.04 14:31



Хубаво за IBM-а, ама мен ме вълнува друго! Вярно е, че тежи ~1,6kg към 3,0kg за моделите на Acer, но е и доста по-беден откъм конфигурация и е с по-малък екран - 12,1" към 15". Между тези, които съм посочил, няма такова недоразумение за каквото Ти говориш. Tърси се функционален заместител на десктоп РС, който може бързо и лесно да бъде пренесен при смяна на квартирата (студент в чужбина). Става дума за оптимално решение марка/ цена/конфигурация, естествено и качество



Тема Ами уточнявай какво търсиш.нови [re: JoBlack]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано01.06.04 18:46



Ти си омешал категориите.
Има разлика между sub-notebook, които са с малък екран (12.1" или по-малък дори), много са леки и можеш да пътуваш всеки ден с тях в самолет и т.н., те тежат под два килограма, но често са орязани откъм функции, и т.н. desktop replacement машини, които са тежички, но стават за местене от стая в стая, имат си големи екрани (15.4" широк екран е такава благинка, че не е за вярване). В твоя случай явно вторият вариант е за предпочитане, макар че не те виждам как ще ходиш на лекции с такава машина.
Има и трети вариант - т.н. thin & light. Те са компромисен вариант между другите два - тегло между 2 и 3 кг., екран обикновено 14.1", добра батерия и наличие на DVD у-во. За мен това е оптималният вариант за студент - не е проблем да ходиш на лекции с него.
Що се отнася до марките - IBM е всепризнатият лидер по отношение на качеството, но (някои смятат, че) са консервативен дизайн. Toshiba също са качествени.
За качеството на поддръжката на Dell се говорят много добри думи (и аз лично съм се убедил в това), така че вземи и това предвид.

P. S. "Батерии" и "конфигурации" се пишат без "й" накрая. Иначе стават като имена на римски пълководци.



Тема Re: Лаптоп - коя е "по-добрата" марка?нови [re: JoBlack]  
Авторsys (Нерегистриран)
Публикувано02.06.04 15:10



В този случай Dell е добро решение като цена и конфигурация. Задължително обаче си купи 3-годишната гаранция.



Тема Re: Лаптоп - коя е "по-добрата" марка?нови [re: JoBlack]  
Автор 5OOse (пура)
Публикувано02.06.04 22:19



Az ot dve godini imam laptop IBM i sam mnogo dovolen, mnogo sa zdravi, izpuskal sam go na zemiata i nishto mu niama, dori dizaina mu mi haresva cheren i rabest, togava kato go kupuvah beshe posleden model, no IBM i sega ne sa promenili dizaina. Rabotil sam s nai razlichni marki i s nai loshi vpechatlenia sam ostanal ot toshiba. Nai vajnoto e da si kupish nov laptop s garancia.



Тема Re: Лаптоп - коя е "по-добрата" марка? [re: 5OOse]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано02.06.04 23:41



Между другото, IBM имат една технология, която предусеща, като си изтърваш лаптопа и паркира главите на харддиска. Мисля, че действа на принципа на жироскопа и не знам друга фирма да предлага такава технология... Напоследък чета за нея, така че не знам дали твоят е екипиран с такова чудо, но звучи добре...
За протокола, моят не съм го изтървал и се надявам да не го правя.



Тема Re: Лаптоп - коя е "по-добрата" марка? [re: sys]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано03.06.04 00:19



"Страхотна" препоръка .
Особено за гаранцията.

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re: Ами уточнявай какво търсиш. [re: ClD]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано03.06.04 00:22



P. S. "Батерии" и "конфигурации" се пишат без "й" накрая. Иначе стават като имена на римски пълководци.

Не се бях сетил, ама е много на място .

Ребята, давайте жить дружно!



Тема малко еретично, но... PowerBook? [re: ClD]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано03.06.04 12:20



защо да не е 12"? вертикална А4 се чете супер (предполагам студент ще чете, ще браузва, мейли...). е, не е с любимия на света мс уиндоус, но си има мс офис и всичко, което може да се пожелае (дори бг-ен речник)
а, забравих - май (почти) не се пишат вируси за мак и ако забавното чистене и псуване по тях ще липсват - сори
та... това е базовата цена - от

- $1,599.00

12.1-inch TFT Display 1024x768 resolution
1.33GHz PowerPC G4 512K L2 cache
256MB DDR333 SDRAM
60GB Ultra ATA/100
NVIDIA GeForce FX Go5200 (64MB DDR)
Full size keyboard
10/100BASE-T Ethernet
FireWire 400 and USB 2.0
AirPort Extreme and Bluetooth built-in
Mini-DVI out

а има и 15" и 17" (като 17" е 3.1 кг с все батерия)...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.