Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Конфигурация за лаборатория.....нови  
Автор cactuss (текилата)
Публикувано28.05.04 20:01



Искам да попитам каква конфигурация ми е необходима при следните изисквания:
1. Продължителна непрекъсната работа;
2. Надеждност;
3. Наличие на 10 прибора/ , които са включени към този комп. с интерфеиса си и се обслужват от него на всеки 15 секунди/ четат се общо около 20 параметъра, като параметрите са от вида:хххх,ххх/- да могат да се записват и съхрахяват данните за период от 1 седмица-а след това да се запишат на ЦД.
4. Нещо като резервиране ако се скапе твърдия диск.....;
5. UPS с каква мощност за такова не6то;
6. Разумна цена и съвременно решение.

Наистина моля отнесете се сериозно

Редактирано от cactuss на 28.05.04 20:04.



Тема Re: Конфигурация за лаборатория.....нови [re: cactuss]  
Автор cactuss (текилата)
Публикувано29.05.04 10:57



и какво сега , никой не взема думата-поне кажете на каква основа да стъпя-
АМД или Интел



Тема Re: Конфигурация за лаборатория.....нови [re: cactuss]  
АвторBigPuff (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 12:38



Ми много малко неща си казал...
Ама като за начало
Процесор Интел(в зависимост от това какво точно прави си избираш и модел)
ХДД та - щом ще работи 24/7 ти трябват сървърни модели н.ч. SCSI а за да са ти сигурни данните ги комбинираш в RAID...UPS зависи от тва какво още има качено на РСто..



Тема Re: не разбирам подиграваш ли се.....нови [re: BigPuff]  
Автор cactuss (текилата)
Публикувано29.05.04 17:35



с това "малко"...не съм паднал от небето и затова питам тук.Имам комп откак се правеше у нас Правец 8!!!!!!!!!! но не съм нито програмист нито хардуерист...
Обяснете човешки.. ако отида в фирма дет продава компове 6те ме обуят..
А на мен това не ми требе.. това което трябва да прави системата е по силите на всяка система от близкото минало..тук е въпроса, че и домашното ми ПЦ забива отвреме навреме .В този случаи обаче е недопустимо-проблема е така наре4ените в ЕС- Добри лабораторни практики /GLP/....
Така че моля ви отнесете се сериозно!!!!!
И последно ако някои е компетентен може и в бележки да ми отговори

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от cactuss на 29.05.04 17:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от cactuss на 29.05.04 17:38.



Тема Конфигурация ...нови [re: cactuss]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано29.05.04 20:00



За такива работи "разумната" цена е много относително понятие ...
платформата Интел. Просто АМД е хубаво, ама ... ако ще правиш много сериозни сметки - Класически процесор, дори ако има пари и с 1МБ кеш, в противен случай селерон, но ... не очаквай прозводителността да те зашемети ...

Дънната платка АСУС или СУПЕРМИКРО (перси от тях правят зверски машини). иначе моделите на АСУС с i865 или i875 поне за мен са приемливи, видеокартата не знам какво ще правиш, но ако няма да се занимаваш CAD/CAM стават и вградените модели на интел.

Паметта ... ако няма да правиш оверклок (то за такава машина е и недопустимо май) най добре да вземеш ECC - Самсунг или Кингстън, най-добре да е на един чип. Ако искаш 1 ГБ рам обаче ... според мен не е добре да е на един модул

За дисковете - аз лично ползвам Сигейт АТА100 160ГБ 8МБ кеш, много време го избирах но вече една година ме слуша много добре. според мен ще е хубаво, ако просто направиш Сериал АТА РАИД от два огледални диска примерно с 80 или 100 ГБ (те са с по 8МБ кеш), не ми се вярва да дадат и двата диска едновременно фира, ако се случи нещо! SCSI не мисля че е евтино.

Има устройства за лентов бекъп на НР ... има най- различни, от модел с 1 гб до роботи сменящи масиви Терабайти ... така избягваш покупката на втори диск, а си връзваш гащите е ежедневен бекъп, който можеш да пазиш до следващия бекъп на CD, (доста по-разумно според мен) все пак резултатите доколкото разбрах от написаното няма да надхвърлят на седмица 600-700МВ

UPS - APC или MGE, най-добре модели с обратна връзка по СОМ портовете (хубаво е според мен ако спре тока да има акъл да се хибернира и да се буди от девайса на ком порта или при наличие на захранване).
USB решенията са съвместими най-вече с Уиндоус ОС.

и разбира се, може да си вземеш някоя конфигурация на IBM ili HP ...
от ПЕРСИ Стингър никой не се е оплакал също ...

Винаги има изход ...
http://ulysses.dir.bg

Редактирано от Ulysses на 29.05.04 20:01.



Тема Re: Конфигурация за лаборатория.....нови [re: cactuss]  
Автор Haчko (oldskul 4alga)
Публикувано29.05.04 21:18



Хммм... може би е добре да вземеш машина, която е ориентирана към 24/7 работа, тоест сървър. Общо взето една сървърна станция мисля, че покрива изискванията ти.
А стабилността до голяма степен зависи не от хардуера, а от операционната система. Едно екзотично решение е

. Доколкото знам, тази ОС е изключително добра. Друг е въпросът дали ще намериш подходящ софтуер, който да върви под нея и да ти върши работа. Пак казвам - екзотика

.........................................

"Хамбернар и Санбургер" ООД

Редактирано от Haчko на 29.05.04 21:19.



Тема Re: Конфигурация ...нови [re: Ulysses]  
Автор cactuss (текилата)
Публикувано29.05.04 22:47



Благодаря за отделеното време.Ходих в саита на Перси сърверите са им дале4 по мо6тни машини от това което на мен ми трябва. Може би 6те е целесъобразно не6то което е поорязано .Все пак аз нямам никаква обработка или рендериране....така 4е 6те ги питам .Мисля 4е и цената тогава 6те е зна4ително по-ниска.
10х
/а каква е разликата между сервер и работна станция/



Тема Re: Конфигурация за лаборатория.....нови [re: cactuss]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано30.05.04 02:10



Колко надеждно? Колко продължителна и непрекъсната работа? Ако спре токът за 5 часа и компютърът ти все пак се захранва от UPS през това време, кой захранва лабораторната ти установка? Може ли да се повтори експериментът или не? Колко струва експериментът? И десетте прибора през един и същ интерфейс ли ще комуникират с PC-то? 20-те параметъра са общо за всичките 10 прибора и са готови за отчитане на всеки 15 секунди (и 20-те)?

Съвременно решение? означава - направено с елементи произведени през последните 6 месеца или правилното решение?

Правилното: Intel-ско дъно и процесор (Pentium 4); Качествена и ECC памет (Kingmax, Kingston, Samsung); Качествен IDE-RAID контролер или качествено софтуерно RAID решение. Два еднакви диска, за предпочитане 7200 оборотни с 3 годишна гаранция (това почти винаги значи 8MB кеш буфер). Хубава кутия с добра вентилация и качествено захранване.

Иначе: С тази скорост на отчитане и Флопидисково устройство ще ти свърши работа, а още по-добре POCKET-PC с Флаш памет.


Дай повече информация.

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re: Конфигурация ...нови [re: cactuss]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано30.05.04 03:34



погледни опредложенията им за работна станция, за мен поне средния и висок клас работна станция се слива с ниското ниво сървър
има и значение за какво се ползва. в къщи си имам един сървър К5 133 MНz със 128 МВ РАМ и ми върши страхотна работа, с трите си мрежови карти . Сървърът е по скоро понятие и функция, отколкото опредлеени параметри, затова ти писах че може да си взмеш някое РС от АйБиЕм или НР, те също са сериозно тествани (поне така казват)

Винаги има изход ...
http://ulysses.dir.bg


Тема Re: Конфигурация за лаборатория.....нови [re: cactuss]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано30.05.04 13:28



относно хардуер-а можеш да си вземеш абсолютно всякакъв сървър
примерно делл пауъредж(и386)
сън ултраспарк(деа знам архитектурата)
дуал г5 мак(ппс)
въпросът е че за стабилна работа ти трябва и надеждна ОС, като опците тук са макосх за ппс-то, соларис за спаркчето, и примерно бсд или кюенекс за интел-а
така може да си гарантираш дълга и безпроблемна работа
освен тва юпс-а е супер важен щот нек има традициите да прецаква ъптайм-а на хората:)
не че не става да се събере няква машинка с по-внимателно избрани компоненти(примерно всичко асуско с интелски чипсети и сериал ата дискове + някой ксеон и 1-2 гб качествена(наистина качествена, дори със ЕЦЦ)памет за около 1000$ всичкото) ама така се лишаваш от гаранцията и наистина бързата техническа подръжка дето ще ти я окажат големите фирми, иначе може да се наложи да чакаш 2 седмици за гаранционна замяна от някой риселър
та така идеята е че наистина не казваш за какво ще ползваш тая машинка, освен да си правиш ъптайм ама тука сървърчетата вече бачкат от 200 и 300 дни, а са някви смешни машинки с асус дъно и селеронче и неизвестна памет ама то тука е на късмет, ако не искаш да разчиташ на късмета си вземи нещо марково

Who controls the past now controls the future,who controls the present now controls the past.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.