Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Конфигурация за лаборатория.....нови [re: cactuss]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано31.05.04 01:07



По БДС буквата "щ" се намира по средата на клавиатурата, а по фонетичната подредба обикновено е на дясна квадратна (или фигурна) скоба...


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: Конфигурация за лаборатория.....нови [re: Downhill]  
Автор cactuss (текилата)
Публикувано31.05.04 08:50



Не разбирам какво ти е?



Тема Re: Конфигурация за лаборатория.....нови [re: cactuss]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано31.05.04 16:54



Казаното е много встрани от темата ти, така е. Просто ми е тъжно, че много хора предпочитат да не ползват кирилицата, както са ни учили още в училище, ами си измислят собствени рационализации. Обаче разионализиране на самата кирилица ми се вижда прекалено - да беше латиница, че да си измисля човек заместване на липсващите букви. Рабира се, че никой не може да те задължи да пишеш правилно. То сега мога да бъда нападнат дори и за това, че се опитвам да твърдя кое е правилно...
Карай да върви :) Всяка жаба си кряка най-добре в своя гьол.

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: Конфигурация за лаборатория.....нови [re: Downhill]  
Автор Haчko (главобол - бол)
Публикувано31.05.04 19:11



Присъединявай се към И.Ш.
|
|
V





Тема Re: е това си е заяждане...нови [re: Downhill]  
Автор cactuss (текилата)
Публикувано31.05.04 22:16



Верно за едно "6те" не си струваше....
при"4"ината е, че комуникирах с комп. в usa -във фирма с българин, където няма кирилица...а когато се бърза или има привичка се правят и такива грешки. Съжалявам , ако толкова съм засегнал чистотата на езика.
P.S. Да беше взел отношение по темата?
та по въпроса за гьола- какво е това на български -"1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\ "

Редактирано от cactuss на 31.05.04 22:19.



Тема Re: е това си е заяждане...нови [re: cactuss]  
Автор Haчko (главобол - бол)
Публикувано01.06.04 00:58



off-topic

1 живот не стига

/off-topic

Какво стана, ти напредна ли с решението?





Тема Re: е това си е заяждане...нови [re: cactuss]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано01.06.04 01:59



Начко по-долу ти е обяснил какво е "1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\ " - смяташ ли, че не бива да си позволя да направя нещо "по-шантаво" на мястото, отредено за някакъв тип сигнатура? Ако ми прегледаш постингите (от няколко години насам), ще забележиш начина, по който пиша - с малки грешки, по-скоро породени от бързо писане, което е очевидно.
Съжалявам, че не мога да ти помогна за компютърния въпрос, който задаваш в началото на темата; вече обясних. За съжаление при мен е започнала да се появава вече така наречената "вторична неграмотност" - от много висене пред компютъра съм започнал да забравям някои правила в българския език. И защо ли.... Този диалог съвсем избяга от тематиката на клуба, ама пусто сърце юнашко, дето не трае.
Абе... не е само "Щ"-то, ама хайде да не задълбавам, че...

Колкото по темата - трябва ти компютър със скъпи части, казано вкратце... Маркова памет и т.н.

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: е това си е заяждане...нови [re: Downhill]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано01.06.04 02:02



... А - да, щях да пропусна. Въпреки, че ползвам АМД процесор от известно време, препоръчвам ИНТЕЛ. По-надежден и стабилен, по-студен, с повече кеш. Може да не работи еднакво бързо като аналогичен АМД, но смятам, че ще е по-стабилен.

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: Конфигурация за лаборатория.....нови [re: cactuss]  
Автор montesuma (лаик)
Публикувано01.06.04 02:07



Незнам точно за какво става дума, но работата ми е свързана с нещо подобно само, че данните се събират на половин час, но пък са 50х48 баита и така работят 4 компютъра в паралел, като всеки прави това но не се засичат във времето. Непрекъсваемостта на тока се осигурява чрез двойно захранване и имаш време да превключиш на резервния трафопост във времето на действие на UPS-а. Обектите които подават данни могат да се скапят и тогава от тях просто не постъпват данни.
Сега за машините. Нито една от тях не е маркова (събирани са на карма карашик, дето има една дума, но са рекламирани на фирмите докато почнат да работят 24 часа без отказ). В процеса на работа са сменяни дъна, HDD и монитори, но това се е случвало след няколко години добра служба. Само веднъж загубихме данни от един HDD, като до определена дата архива си го имахме на сървъра, а за изтеклите години архивираме на CD.
Трите машини работят под DOS не забиват и не отказват. Обаче когато са в мрежата и работят се случва да забиват (мрежата е новелска, но проблема може и да е резидентния софтуер), затова веднъж на ден се спират и данните се прехвърлят на сървъра. Четвъртата работи под WINDOWS и просто не мога да кажа много ласкави неща, надеждността е на порядък по-ниска. Случва се да забие, макар и рядко. При нея съм инсталирал драйверите само на необходимите ми за работата устройства и няма никакъв излишен софтуер. Преинсталирал съм всичко наново и начисто и след това работата се подобри. Както дойде натруфен след покупката постоянно забиваше. Сложих му 98SE, като по-възможност съм ползвал вградените драйвери, защото търся надеждност, а не бързодействие.
Ако става дума за някакви инженерни експерименти, ако питаш мен вземи една стара маркова машина (IBM или HP най вероятно бързодействие не ти трябва) и й смени HDD, ако трябва сложи два и пиши и на двата, не вярвам и двата да се скапят едновременно. Прехвърляй си данните и обработката вече прави на друг компютър.
Надявам се съм бил полезен.



Тема Re: е това си е заяждане...нови [re: Downhill]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано02.06.04 00:01



новите ядра на АМД са само с няколко W по-дасхни от интелските ... не се знае кой ще е по горещ ...
остава въпоса със стабилността или по-скоро поддръжката от използваната ОС за хардуера, винаги съм си мислил че за стабилна работа и малко бели косми човек трябва да си взима поне една йота след най-новото ... то не че Интел сървърите ползват нещо по-бързо от 533МХз и РАМ модулте им са ЕСС266

иначе идея си нямаш колко стабилно е едно Паломино пуснато на 100 МХз шина слагаш му един вентилатор на 1500рпм, забравяш за шума, имаш SSE, имаш и 3DNOW! а определно май е по-бързо от аналогичен Пентиум3 :) най-малкото заради ДДР ... остава въпроса защо съм се заниавал с глупости ... е не мога да ти отговря :) но съм го пробвал и е ефективно, опредлено ако можех динамично да контролирам честотата на ЦПУ по време на работа на машината, така, както мога да контролирам оборотите на вентилатора, нямаше да ми се налага да търпя тези 4 перки :) а за лаборатория и броя и качеството на перките е от значение ...

Винаги има изход ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.