Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:06 10.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Добър (тих) вентилатор за AMD Barton 2500+нови  
Автор checho (клюкар)
Публикувано21.04.04 14:56



Имам такъв процесор, предложете някакъв вентилатор за него. В момента съм с един на Evercool, който е с медна основа и върти на 5100 оборота, обаче искам да взема мерки по намаляване на шума от кутията. Предложете някакъв вентилатор, който да е по-тих от този и да няма компромис в качеството.



Тема Re: Добър (тих) вентилатор за AMD Barton 2500+нови [re: checho]  
АвторMax (Нерегистриран)
Публикувано21.04.04 19:30



Ami az sam s Arctic Copper Silent 2TC. Ama kato doide ljatoto shte kazha dali sam dovolen. Naistina e tih, pri natovarvane stiga do 57 C(3000RPM), nenatovaren 52 C, pri tova kutijata e malko kofti: na otvorena kutija pada do 48 C. Tova sa temperaturite ot PC Probe na ASUS, koito spored njakoi sa zavisheni leko (5~10 C)



Тема Re: Добър (тих) вентилатор за AMD Barton 2500+нови [re: checho]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано21.04.04 21:06



Thermaltake Silent Boost - 80mm, 2500 rpm - много съм доволен от него.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става, RTFM!


Тема Re: Добър (тих) вентилатор за AMD Barton 2500+нови [re: checho]  
Автор icoicoto ()
Публикувано21.04.04 22:52



Thermaltake Volcano 7+



Тема Re: Добър (тих) вентилатор за AMD Barton 2500+нови [re: checho]  
Автор dedis (новак)
Публикувано22.04.04 23:31



Ако искаш тишина, трябва да регулираш оборотите, най-добре автоматично.
Най-тихият вент е Igloo Silent Breeze ІІ на Glacialtech - не се чува като работи. И го дават до 2700+. Но не е добро решение, защото всъщност той е нискооборотен вариант на Igloo 2500 Pro на същата фирма. А последният при ниски обороти също не се чува, но има голям запас, когато ти потрябва да охлаждаш яко.
Т.е. вземи си "шумен" Igloo 2500 Pro или Thermaltake Volcano 9+ /има ги в София - 13,14 долара/ и си регулирай оборотите да ти дава температура около 50град. Те ще са безшумни, докато наистина не потрябва да им дигнеш оборотите при оверклок, натоварване и пр.
Не си взимай АЕРО7+ защото и при ниски обороти се чува, иначе той е най-як.
Не взимай също Thermaltake Volcano 11, защото на ниски обороти много слабо охлажда.
Принципа трябва да е: меден или с медно дъно радиатор, голяма перка 70-80мм и непременно регулатор на оборотите.
Е, има и разни екзотики с термал пайп - на двойни цени за 2-3 градуса по-малко, да не говорим за водно охл. - скъпо, сложно, грозно, не е безшумно и т.н.



Тема Благодаря на всички, но... [re: checho]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано23.04.04 14:05



... както и подозирах, оборотите на вентилатора предопределят шума . Ако съм разбрал грешно, кажете.

Честно казано, страх ме е да вземам модели на по 2500 оборота, защото си мисля, че при повече обороти охлаждането е по-добро. Можете ли да ме разубедите?

Между другото, като чета тук вашите температури на AMD-тата, ми се струва, че моите са най-високи. Т.е, или са най-високи, или дъното нещо лъже.

Става въпрос за Gigabyte 7VT600 1394 модела. Постоянно ми дава около 55 до 60 градуса в зависимост от сезона, а натоварването не е от значение. Това е с вентилатор на Evercool с медна основа и 5100 оборота. Много странно, но същият процесор като моя (Barton 2500+) едно дъно като Epox 8RDA+ не го показва повече от 40-45 градуса. А при мен, още като пусна компа, веднага, буквално за секунди отивам в BIOS-a и гледам - 25-30 градуса системна температура и 45 на процесора.



Тема Защо не SPIRE?нови [re: checho]  
Автор mitko11 (member)
Публикувано23.04.04 15:46



Аз съм със SPIRE SPA04B4 и съм доволен засега - много тих , евтин , държи ниска температура.
http://www.spirecoolers.com/fcc.asp?ProdID=105
Колкото до вярно отчитане на температурата на процесора/дали от датчика на дъното или от диода на процесора и т.н. - въж дискусията тук:
http://www.comexgroup.com/forums/index.php?s=b19fd7e75c4e94609ae98243a1ce9800&act=SF&f=38



Тема Re: Защо не SPIRE?нови [re: mitko11]  
Автор dedis (новак)
Публикувано23.04.04 16:33



Този Спайр изглежда добре. Колко струва и къде го продават?
Гигабайт дъната са добри, но масово показват завишена Т. Това е мнение на познат, който е асемблирал стотици компа с такива дъна.
Аз съм с 8РДА+, Бартон 2500+ и с калпав вент - Кулермастер ДП5. Но с автом. регулатор. Настроил съм на 50град. и на айдл не се чува - 2000об/м.
При о/клок 3200+ дига около 3000 об/м и почва леко да се чува.
Ако го сложа на 12в, както е по спецификация, дига 4500, вие на умряло и Т става 38-42град. - напълно безмислен режим.
Та - меден /медно-алуминиев/, голям 70-80мм перка и регулатор!
Захранването също с регулатор /аз съм с Сийсоник/ и 95-99% от времето ще си на тишина.
Аз също ще си взема нов кулер от маниащина - или този Спайр, или Вулкано9+ или Иглу2510про - ще поогледам пак.
Схема на регулатора виж в този форум от преди 3-4 месеца.



Тема Re: Благодаря на всички, но...нови [re: checho]  
Авторvlado (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 00:56



Updejtni si biosa, tova dyno sys stariq bios ne pokazva realnata temperatua, a zavishena. s novata versiq e OK.



Тема Re: Защо не SPIRE?нови [re: dedis]  
Автор mitko11 (member)
Публикувано25.04.04 09:09



Аз лично взех 2 бройки за компютрите на децата от лидер/www.leadert.com/ от офиса им във Варна на Битоля/защото съм варненец/ , но знам че има и при Жар /www.jarcomputers.com/ и на други места.Цената с ДДС е 10 $ /може да се намери и по-евтино/.Тихи са и ми вършат работа.Аз също бях с Кулермастер и на двата , но много шум вдигат , нощем пречат и затова ги смених.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.