Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 31.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хард диск ми забива  
АвторNikolai (Нерегистриран)
Публикувано16.04.04 22:52



Здравейте, имам проблеми с харда.
Даже и след преинсталиране на Windows в един момент копмютъра ми увисва. Започват да се чуват някакви странни звуци от кутията /нещо подобно на скърцане/ и след като рестартирам при първоначалното зареждане ми дава че нямам мастър диск и след това Windows не се зарежда а се изписва "Disc boot failure, insеrt system disk"
Обикновено ако след това изключа компютъра изцяло и го включа пак след около 20-30 минути, всичко се зарежда нормално до следващото забиване, което става все по-начесто
От сервизната фирма ми казаха че проблема е в харда и били изключели SMART функцията на харда и диска нямало да забива. Не ама да - пак продължава.
Сега според тях трябва да си купя нов хард диск - смятате ли че точно там е проблема или той може да е някъде другаде?
Надявам се на помощ тъй като не мога да се оправя сам

Благодаря предварително



Тема Най-вероятно харда ти си заминаванови [re: Nikolai]  
Автор Dilithium (d.batch)
Публикувано16.04.04 23:07



Щом чуваш такива шумове и щом са от харда, то бъди сигурен, че отива на кино.
Върви на сайта на производителя на хард диска ти и от там си изтегли програмка с диагностик тоолс с която си сканирай харда и тя може би ще намери грешки.

My opinion is subject to change without warning.


Тема Re: Най-вероятно харда ти си заминаванови [re: Dilithium]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано17.04.04 01:47



Dilithium e prav. Diska e naj--verojatno svarshen. Naj-vazhnoto e da si kopirash vazhnite neshta na CD ili drug disk, zashtoto tozi mozhe da spre da raboti koga da e.
SMART-a ne mozhe da ti blokira komputara- toj mozhe samo da ti kazhe, che diska ti tragva na zle.



Тема не е от SMART-aнови [re: Nikolai]  
АвторДeдo Бope (Нерегистриран)
Публикувано17.04.04 16:28



ако от сервиза наистина са ти казали такова нещом трябва да се преквалифицират в продавачи на домати! но може и там да се изложат, защото патладжана не е просто посинял домат

ако диска ти е в гаранция им го тропосай за смяна. единствения начин да се приеме рекламация от производителя е да имаш log от SMART. дръпни си сервизна програма и виж какво ще ти каже тя. ако каже че е за смяна, начи диска е за смяна



Тема Re: Най-вероятно харда ти си заминаванови [re: Dilithium]  
Авторharda (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 18:59



poznato mi e moq skarcashe 10tina dena i si zamina.............



Тема Re: не е от SMART-aнови [re: Дeдo Бope]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано18.04.04 20:52



Абсолютно съм съгласен - СМАРТ функцията на диска се ползва, за да се индикира навреме нроблем. Тяхното (на фирмата) е като да ти отрежат главата при главоболие...

1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\


Тема Re: Хард диск ми забиванови [re: Nikolai]  
Авторmadonna_blond (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 22:52



Pomoooo6t!
Moqt HD sa6to zabiva...samo 4e vse o6te ne skarca:) ! O6te pri vkliu4vane mi se poqvqva ne6to ot sorta na "Osd Fehler" (vi4ko mi e na nemski zatova). I za da prodalja trqbva da klikna "Ignorieren", s koeto problema mi se re6ava za blizkite 30tina minuti...Izvednaj - nai- 4esto pri pics- kato skrolna nagore nadolu kartinata na celiq ekran prodaljava da si se "mesti"nagore-nadolu hipnotizira6to i edinstvenoto ne6to koeto pomaga e restart....Ili pyk kakto vsi4ko si e nared vzeme 4e zabie i sled tova kato go restartna zabie o6te 6 pyti dokato ne trygne otnovo.....Kakvo moje da e tova 4udo??? Molq ako nqkoi vse pak se trogne ot moqt ZOV za pomo6t i re6i da pomogne, neka obqsnqva kato na prodava4 na domati ;) vse pak madonna nqma ni6to ob6to s PC-ta!



Тема Re: Хард диск ми забиванови [re: madonna_blond]  
Автор Kpъr (влез)
Публикувано25.04.04 18:32



това не е от диска

превод на Fehler ?

Ако имаш подходящата нагласа, интересните проблеми сами ще те намерят


Тема Re: Хард диск ми забиванови [re: Kpъr]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано25.04.04 20:23



fehler = error = грешка

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: Хард диск ми забиванови [re: ClD]  
Автор Kpъr (влез)
Публикувано26.04.04 00:33



а осд?
питам, щото пише "нали разбирате, всичко ми е на немски"... то това го разбирам, само че немски не разбирам

предполагам че това е някакъв лош сектор (bad sector, на немски не знам как звучи), и след като не може да се прочете след ignore продължава да чете другите . може да се опита и там да се рекламира диска, ако не е гаранционен трябва да се пусне scandisk в thorough опция, (някой трябва да преведе кои са тези опции в немския)

Ако имаш подходящата нагласа, интересните проблеми сами ще те намерят



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.