Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Plextor Premium problem  
Автор Gaiver (Dark Hero)
Публикувано19.02.04 09:14



Имам записвачка

Много съм си доволен от нея ама ми прави един проблем и се чудя дали е нормално ... някаква защита в нея ли е или какво... Значи пуска да чете някакъв надраскан диск... който има места на който неможе да се проечте.. и тя чете диска но като стигне в надрасканото и мъчи се малко изчезва като устройство... все едно PCто няма CD.. и за да се появи трябва да рестартирам PCto... или по простия вариянт е да дам от Device Managera Refresh за да ми я намери и така пак отначало... Айде за надрасканите дискове добре те и без това нямат прочитане... ама то проблема не е само с надрасканите дискове... примерно на диск с филм който се опитам да пусна от СDto пак така прави изчезва устроството а диска ако го пусна да го копира ми го сваля без проблем на HDDto за 3 минутки някаде е не винаги го прави това някой път на един и същи диск го пуска филма без проблеми ама някой път просто немога да го пусна от ЦДто... Може би проблема е че неможе да позиционира бързо лазера или знам ли какво... Пробвах с PlexTools да намаля скороста на четене ама същата работа...



Тема Re: Plextor Premium problemнови [re: Gaiver]  
АвторJames (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 19:55



Gadost. Povreda niakakva, ama kazva li ti niakoi kak da se opravi.



Тема Re: Plextor Premium problemнови [re: James]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 20:56



Imah podoben problem sas CD-RW. Sled flash na bios-a i na firmware na CR-RW problemat izchezna i nikoga poveche ne se pojavi.

Flashni BIOS-a na Danoto, a sashto i firmware na DVD ustrojstvoto.



Тема Re: Plextor Premium problemнови [re: tristan]  
Автор Gaiver (Dark Hero)
Публикувано19.02.04 22:02



Ами Флаш на го биоса както на даното така и на CDto.. все най новия е ама пак същия проблем има :(



Тема Re: Plextor Premium problemнови [re: Gaiver]  
Автор Haчko ()
Публикувано19.02.04 22:24



1. Провери си кабелите. Ако можеш - пробвай с други кабели.
2. От Device manager затрий IDE каналите, рестартирай, машината сама ще ги намери наново, може пък да се оправи.

~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~

Тема Re: Plextor Premium problemнови [re: Haчko]  
Автор Gaiver (Dark Hero)
Публикувано19.02.04 23:59



това за каналите съм го пробвал вече... същата работа
само не съм пробвал да сменя IDE кабела... той сега е от тея 40 pin ама то на устроството не му трябва и друг то мах режима на работа му е UDMA-3
ще пробвам да сложа 80Pinov кабел... да видя какво ще стане макар че не вярвам да се оправи



Тема няма да се оправинови [re: Gaiver]  
Автор musketeer (мускетар)
Публикувано20.02.04 21:09



поне според мен
имах абс. същия проблем, не с плекстор.. а некво ел джи май
всякакви вариации от предложеното по-горе опитах, ама ТЦ

та го върнах гаранционно и нямаше проблем - т.е. замениха ми го
ако имаш гаранция - връщай...



Тема Re: няма да се оправинови [re: musketeer]  
Автор Gaiver (Dark Hero)
Публикувано21.02.04 08:52



Имам гаранция.. и аз до това заключение стигнах да го върна... това просто си е гаден дефект.



Тема Re: няма да се оправинови [re: Gaiver]  
Автор beasty boy (is here now)
Публикувано21.02.04 11:52



бе хора щом имате гаранция не му мислете направо го връщаите аз имах лг даде дефект рекламирах го те го оправиха ,и 2 месеца след като мина гаранцията се сговняса пак пих една студена и го метнах в шкафа за резервни части.

koмпресирам чалга в техно формат.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.