Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 08.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 64-bit problemнови  
АвторDeSiMiL (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 22:40



Situaciata e slednata:
Procesor AMD64 3000+
Motherboard Gigabyte K8VT800 Pro
RAM 2 x 512 DDR 400
VGA GF4 MX 8x 128 Mb
Kompera se restartira sam kogato mu skimne- dokato se igrae niakakva igra(nai chesto) ili dokato tegli ot neta ili localnata mreja.
Windows-a (XP) e licenziran a BIOS-a e poslednata versia i za vseki sluchai e slojen na podrazbirane. Ima slojena i dopalnitelna programa za opresniavane na videoto. Celia comper e testvan za virusi s niakolko antivirusni- chistichak e.
Ot kakvo moje da sa problemite s restartiraneto- nai chesto se poluchavat kogato se igraiat igri, no poniakoga se restartira i bez vidima prichina.



Тема Re: 64-bit problemнови [re: DeSiMiL]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 01:14



Kolko ti e power supply na kutijata? Ako si pod 350W si v belja. Az bih testval s drug. Tvojta konfiguracija smuche MNOGO tok i ako njamash mnogo dobar iztochnik shte stava tochno kakvoto nabjudavash.



Тема Re: 64-bit problemнови [re: DeSiMiL]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано09.02.04 09:40



Мда - най-вероятно е от лошо захранване... но може да е от проблеми с паметта или охлаждането на процесора. Пробвай само с едната банка памет и пусни някой тест за стабилност (напр. Prime95)... пробвай с намалени сетинги на паметта... виж си температурите и естествено - виж си вилтажите как са.



Тема Re: 64-bit problemнови [re: mitku]  
АвторDeSiMiL (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 10:50



Utochniavam zahranvaneto- 400W
Kutiata e s dobra ventilacia i temperaturata na procesora ne preminava 43 gradusa
Vapreki tova shte se opitam da varja dopalnitelnite ventili na otdelen iztochnik i da probvam
Blagodaria che se obadihte



Тема Re: 64-bit problemнови [re: DeSiMiL]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано09.02.04 15:21



400W... ама ква марка.



Тема Rezultata ot Prime95нови [re: DeSiMiL]  
АвторDeSiMiL (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 02:49



Tova mi izpisva na testa s Prime95

FATAL ERROR: Hardware failure detected.
Rounding was 0.5, expected less than 0.4


Niakakvi idei che mai ima neshto pozagnilko
mnogo shte sam blagodaren



Тема Re: Rezultata ot Prime95нови [re: DeSiMiL]  
Авторkитaeцa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 03:57



Пробвай теста само с едната памет, после с другата. Или пък с някоя друга версия на Prime95



Тема Re: Rezultata ot Prime95нови [re: DeSiMiL]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано10.02.04 09:30



Не е проблема в Prime-то - просто компютъра не е стабилен. Казах ти вече - пробвай паметите една по една на по консервативни сетинги. Най-вероятно проблема е от паметта. Колко градуса дига процесора и как са напреженията?



Тема Re: Rezultata ot Prime95нови [re: mitku]  
АвторDeSiMiL (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 09:43



procesora v nai loshite si momenti e na 45 gradusa- startira na okolo 30.
zahranvaneto e dobre- to si e s kutiata no sigura che si vadi 400-te vata.
kak da se opravia s greshkata na prime95- versiata koiato namerih e nai visokata i raboti i s 64bit prilojeniata
ako bankite pamet rabotiat edna po edna a dvete zaedno mi davat greshka kakvo da pravia (tova estestveno shte go proveria dovechera shtoto sega sam si na slujebnia, no net imam i v nas kolkoto si iskam taka che sled probkata vednaga shte pisha)
BIOS-a e an defaut- kakvi po konservativni setingi da napravia- vse pak rabotia vektorni prilojenia i mi triabva RAM- inache bih se zadovolil i sas slujebnia si DELL.Vapreki tova daite predlojenia kade kakvo da namalia



Тема Re: Rezultata ot Prime95нови [re: mitku]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано10.02.04 09:51



Четох един път за проблеми с Prime-то и памет 1 ГБ - проблемът изчезва при по-стара версия на програмата или по-малко памет. Предполагам, че някоя от предишните версии на Prime ще върви също без проблем на А64, но не е изключено и в самата памет да е грешката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.