Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Gigabyte GA-8IG1000 Pro  
Автор Maниak (абсолютен)
Публикувано20.12.03 03:28



Възнамерявам да си купя една такава, защото в момента съм с едно чудо без AGP и се озорвам с 8 MB видео карта от прочутата марка S3...Имам една GeForce 2 MX 400 64 MB DDR RAM и ме интересува дали ще е съвместна с горепосочената дънна платка?Благодаря от сега, ще ми помогнете много.

Не оценявай хората преди да си ги опознал!


Тема Re: Gigabyte GA-8IG1000 Proнови [re: Maниak]  
Автор Maниak (абсолютен)
Публикувано20.12.03 04:14



А също и какви марки платки мога да и слагам, единственото което знам е, че е с Pentium 4.

Не оценявай хората преди да си ги опознал!


Тема Re: Gigabyte GA-8IG1000 Proнови [re: Maниak]  
Автор mirusev (познат)
Публикувано20.12.03 14:21



"съвместима" е
това дъно има ей джи пи слот, но защо не вземеш да си вземеш примерно 8IPE1000PRO2 ? цената е еднаква, но не плащаш за вградената видео карта, а за по хубав чипсет...
между другото - можеш да се огледаш и за canyon примерно - има с i865PE чипсети(предимно заради цената де ...)

ако си взимаш 8IG1000 Pro провери за 8IG1000 Pro (Rev 2.0)

п.п. опала - да не забравиш, че е важно! - процесора ти не трябва да е под 400 fsb (т.нар.) - справка за

и за или пък

Редактирано от mirusev на 20.12.03 14:23.



Тема Re: Gigabyte GA-8IG1000 Proнови [re: mirusev]  
Автор Maниak (абсолютен)
Публикувано21.12.03 02:13



Май ще си взема тази, която ми каза, защото определено не ми трябва вградено видео.
Та работата е следната, смятам да си купя това дъно, след което да продам това което имам в момента и процесора, който е върху него и да остана с рам паметта. С парите от това ще си купя един Пентиум 4 и ще го сложа, ами какво означава fsb и защо трябва да е над 400?

Не оценявай хората преди да си ги опознал!


Тема Re: Gigabyte GA-8IG1000 Proнови [re: Maниak]  
Автор mirusev (познат)
Публикувано21.12.03 14:11



не разбрах кое дъно ще вземеш?
за фронт сйад бъс на процесора (fsb-front side bus) - главната магистрала за обмен между процесора (през системния Northbridge чипсет) с останалите компоненти-системен чипсет, рам, видео и т.н.
конкретно защо да е поне 400 - ами i865pe работи с мин. 400 mhz fsb процесори - т.е. ако си вземеш някой процесор с 100 - просто няма да тръгне ... -затова те предупредих :)
както писах скоро тука нейде - гледай интел сайта за чипсети и процесори.. или където ти е удобно :)

хайде, успех!



Тема Пак си мромених мнението...нови [re: mirusev]  
Автор Maниak (абсолютен)
Публикувано21.12.03 22:05



Значи, на дъното което имам в момента имам един Атлон на 1.95. Проблема ми е че нямам достатъчно пари да си купя един Пентиум 4 и следователно, реших да потърся модел, на който да може да се сложи моя процесор, без да купувам нищо ново. Ето я и нея

. Имам един въпрос:ще имам ли проблем със съвместимостта на тази платка с процесора и с видеото ми?

Не оценявай хората преди да си ги опознал!

Тема Re: Пак си мромених мнението...нови [re: Maниak]  
Автор mirusev (познат)
Публикувано22.12.03 11:10



ами .. амд платформи - аз бия отбой :)
онли интел :)

би трябвало да нямаш проблем де (относно последния въпрос..) - и пак обърни внимание на фронт сайд бъс....

и друго - гледай си направо сайта на производителя - не на търговеца ....



Тема Re: Пак си мромених мнението...нови [re: mirusev]  
Автор Maниak (абсолютен)
Публикувано23.12.03 09:18



Да, ама ако ми кажеш кой е сайта на Гигабайт ще го отворя. Пиша Гигабайт.ком и ми се отваря една страница с оферти и като цъкна нататък виждаш къде отива, това което съм сложил като линк.

Между другото и аз съм чувал лоши неща за процесорите само че не от АМД ами...

Не оценявай хората преди да си ги опознал!


Тема Re: Пак си мромених мнението...нови [re: Maниak]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано23.12.03 15:27



Толко си търсил...





Тема Re: Пак си мромених мнението...нови [re: mitku]  
Автор Maниak (абсолютен)
Публикувано24.12.03 07:54



Благодаря.

Не оценявай хората преди да си ги опознал!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.