Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!  
Автор Sony^- (love)
Публикувано07.12.03 12:01



Препоръчайте ми кой хард да си взема, колебая се между 3 марки, цената е горе долу една и съща и затова немога да се реша... Става въпрос за 80гб - въможностите са:

HDD 80 GB 7200U/min Maxtor D740X-6L080J4 - 70 euro
HDD 80 GB 7200U/min Seagate ST380011A - 68 euro
HDD 80 GB 7200U/min Western Digital 800BB ATA100 - 67 euro

Благодаря ви предварително!



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор Skip 2 my lou (Маниак)
Публикувано07.12.03 12:18



Seagate

Не приемай живота прекалено насериозно или никога няма да се измъкнеш жив от него


Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор Haчko ()
Публикувано07.12.03 17:51



Seagate/WD

В никакъв случай Maxtor!



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Haчko]  
Автор nasko2OO2 (mechtatel)
Публикувано07.12.03 18:22



chto pyk da ne e maxtor te sa naj byrzite i naj gotinite moje da e pravi iska da ne si s gotin disk vzemi si wd
hah mi to pochti nikva razlika nqma stiga s tiq typi testove.

razchitaj vinagi na sebe si...
e ne vinagi .....


Тема Samo MAXTORнови [re: Sony^-]  
Авторposeydon (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 19:16



eto niakolko dokazatelstva zashto MAXTOR
PO BURZI SA
ATA133 SA
PO SHUMNI SA
PO STABILNI SA

Az sum s Maxtor 80GB i sum mnogo dovolen no preporuchvam da e sus 8MB CACHE



Тема Re: Samo MAXTORнови [re: poseydon]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано07.12.03 19:41



Че са по-шумни май не е много гот, макар че това не ме притеснява особено... И аз имам Макстор сега 60гб и съм горе долу доволна, но исках да видя дали и за 80гб Максторите са ок или другите 2 са по-добри...



Тема Re: Samo MAXTORнови [re: Sony^-]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано07.12.03 21:31



Сега видях, че Макстора е с 2мб Cache за 8 мб трябва да доплатя 15 евро - дали си струва...



Тема Re: Samo MAXTORнови [re: Sony^-]  
Автор Haчko ()
Публикувано07.12.03 21:38



Ох, ама какво им е по-бързото на тия Макстори, бееее? АТА133 ли, хахахаха Та това е само ТЕОРЕТИЧНА скорост!

Освен че са по-шумни, са и по-горещи, което пък дава пряко отражение на тяхната надеждност.
Ти си избираш, де.

Аз съм си избрал WD и дотук нямам ядове.



Тема Само Seagateнови [re: Sony^-]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано07.12.03 22:18



Безпроблемна работа гарантирам само със Seagate.
Ако купиш Maxtor-а и изобщо тръгне - това е повод за банкет, а ако издържи повече от 2 месеца - ще ти го изкупя за $1000 !!!

Редактирано от checho на 07.12.03 22:21.



Тема Re: Само Seagateнови [re: checho]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано07.12.03 22:53



Добре, но остава проблема с Cache, откъдето ще си го купувам няма с 8мб само с два... Нямам си и идея за какво е това Cache и дали е толкова важно... плс помогнете, че утре трябва да го купя



Тема Re: Само Seagateнови [re: Sony^-]  
Автор Haчko ()
Публикувано07.12.03 23:21



Свързано е със скоростта. Според мен не е фатално. Разбира се, 8 MB са си 8 МВ, по-добре е, отколкото с 2 МВ, но то си и зависи за какво ще използваш компютъра.
Аз съм с 2 МВ кеш и не се оплаквам. Работя предимно с AutoCAD.

Кажи за какво ще използваш системата, на която ще закачиш този твърд диск, за да ти кажат пичовете има ли смисъл да кихаш повече пари или не (явно си се спряла на глупавия Макстор). От мен лека нощ



Тема Re: Само Seagateнови [re: Haчko]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано07.12.03 23:25



Ами да ти кажа не съм се спряла на нищо...чудя се още...компютъра се ползва предимно за нет и игри...



Тема Re: Само Seagateнови [re: Sony^-]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано07.12.03 23:50



Именно затова ти казвам - ако искаш да го ползваш в 100% от времето ти, а не сервизните техници, купи си Seagate, а не Maxtor.



Тема Re: Само Seagateнови [re: checho]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано07.12.03 23:54



Оки ще те послушам Seagate ще е пък дори и само с 2мб Cache(каквото и да е това)
Мерси много на всички за отговорите



Тема Re: Само Seagateнови [re: checho]  
АвторMax (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 00:19



Gluposti: veche imam vtori Maxtor i dosega ne sam imal problem. Parvijat raboti ot '00 kato pushka. Verno che sa shumni, no za rzalika ot drugi rabotjat..



Тема Re: Само Seagateнови [re: checho]  
Автор nasko2OO2 (mechtatel)
Публикувано08.12.03 06:51



Wseki preporychva svoqt HDD>
ela da mi kupich moq deto e na 2 godini 40gb za 1000 dolara togava moje da si vzema i ochte 20 takiva mersi che si taka dobyr.

razchitaj vinagi na sebe si...
e ne vinagi .....


Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
АвторZZZ (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 10:30



Само Seagate...
Изключително надеждни,бързи и тихи...от една година съм с Seagate Barracuda IV,80 GB,7200 rpm,2 MB,ATA/100 и съм много доволен.



Тема Re: Само Seagateнови [re: checho]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано08.12.03 11:16



Бретчед - предлагам ти избор (за $1000) или и двата за $2000 - един Maxtor 20GB/7200 на 4 години и един Maxtor 120GB/7200 на половин година (уфффф - ша го прежаля за $1000) - и двата работят кат слънце - идвай, че са ограничена бройка и ша са разграбят.



Тема Re: Само Seagateнови [re: mitku]  
Авторkитaeцa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 11:29



Братчед - хехе:))) Sony^- е момиче - то затова е и такваз навалица
Иначе и аз съм с два Макстора - слънце (пупу да не чуе дявола...) 30 и 40 GB на 5400. И тихички...



Тема Re: Само Seagateнови [re: kитaeцa]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано08.12.03 12:01



Отговарям на checho, който написа:
--------------------------
Тема Само Seagate [re: Sony^-]
Автор checho (клюкар)
Публикувано 07.12.03 22:18

Безпроблемна работа гарантирам само със Seagate.
Ако купиш Maxtor-а и изобщо тръгне - това е повод за банкет, а ако издържи повече от 2 месеца - ще ти го изкупя за $1000 !!!
--------------------------

Човека предлага по $1000 за Maxtor изкарал над 2 месеца - кандидатирам се за $2000



Тема Re: Само Seagateнови [re: mitku]  
Авторkитaeцa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 12:21



Хехе - неразбрал, както винаги (аз)
То, кат се замисля, и аз мога да прежаля малкия за хиляда долара - зер Нова година идва
Ама другия не си го давам



Тема Re: Само Seagateнови [re: kитaeцa]  
АвторHaчko (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 12:52



Пичове, стегнете се, бе! Вий го обърнахте на търговия!! Човекът предлага някаква сделка и вие ще се изтрепете!! Ама ха!
Плюс това, сонито е момиче, ама като гледам каква картинка си е сложила... май няма да ги огрее тия, дето се надяват

Баракуда 7200.7 напоследък обира всички точки.



Тема Re: Само Seagateнови [re: Sony^-]  
Автор Poджъp (Батето)
Публикувано08.12.03 13:15



Препоръчвам ти WD или Seagate но с 8 mb cashe защото са с 3 години гаранция, а тия с 2 mb са с 1 година гаранция.



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано08.12.03 15:12



Ами това е! Вече е купен: IDE, 80,0 GB, 7200U/min., UDMA 100, Seagate ST380011A, bulk!!! Реших да пробвам това дето съм го нямала досега - и Макстор и WD са ми горяли...сега да видим как ще е Seagate-ал Благодаря на всички за помощта!



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор Haчko ()
Публикувано08.12.03 20:33



Е! Щом и Maxtor, и WD са ти горели, кво си седнала да умуваш?





Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор Skip 2 my lou (Маниак)
Публикувано08.12.03 20:40



колко лева ти излезе и къде го взе ?

Не приемай живота прекалено насериозно или никога няма да се измъкнеш жив от него


Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор Jassen (член)
Публикувано08.12.03 21:45



Seagate, по възможност с 8 МВ кеш!

... и след дълъг път аз пак видях
изгрева след гаснещия ден...


Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Haчko]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано09.12.03 09:34



И кой е казал, че няма и Seagate, които да горят - около мен има сякакви горели дискове (без изключение от сички марки... та чак до SCSI320 15K...) - зависи от експлоатацията... важното е да е с 3 години гаранция - марката е почти без значение...



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
АвторCвeтъл (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 14:04



egati spora nastana
mili de4eca ne6toto koeto me drazni kadeto ba4kam e 4e rabotime s mnogo tehnika vtora upotreba oba4e po 6taigite si li4i koe e ka4estveno i koe ne

sled sravnenie ustanovih 4e si4ki Quantumi (tva sa vsu6nost maxtor4eta ama po-durti) ili sa mi grumnali v rucete ili se ebavat v momenta Maxtorite novi sa su6tite edin 40 ka se spe4e na edin mesec

6 Seagate vtora ruka v momenta ba4kat tuka i ne sa mrudnali a sa si na godinki za novite prosto e izli6no da komentiram

za WD emi s teh ne sam rabotil oba4e v minaloto sa bili nai ka4estveni mislq 4e i v momenta ne sa za podcenqvane



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: mitku]  
Автор Haчko ()
Публикувано09.12.03 19:35



Имах предвид психологическия фактор - човек не е склонен отново да си купи онази марка, която се е дънила. В тоя ред на мисли при сонито единственият вариант е Seagate Иначе... на мнение съм, че производителите на твърди дискове си имат редуващи се "добри" и "лоши" периоди. Сещаш се какво имам предвид, нали?
Seagate сега са в "добър"



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Cвeтъл]  
Авторkитaeцa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 19:49



Ха, че как няма WD да са били качествени - веднага ти трясвам на масата един 20 МВ отпреди 17 години. Без лоши сектори



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 00:23



kakvo shte kajete za ibm. za men te sa nai-dobri.



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Skip 2 my lou]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано10.12.03 18:29



Ами аз съм в Германия и го взех от една фирма тук... Иначе ми излезе HDD 80 GB 7200U/min Seagate ST380011A - 68 euro



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано10.12.03 18:35



Чакайте като съм почнала да ви питам да се консултирам и за още нещо Значи в компютъра съм си сложила 256 СДРАМ и една 64 СДРАМ. Един разбирач ми каза, че това било вредно за компютъра, щото 64 - ката получавала незнам кви си сигнали, а пък 256 - цата други. Трябвало да си взема още една 256 - ца ако искам да върви добре... Има ли нещо вярно в това или тоя ми говори щуротии?



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор Skip 2 my lou (Маниак)
Публикувано10.12.03 19:40



не съм чувал за такова нещо при SDRAM-a има го само при ДДР казва се синхронен режим и също трябва да може да се поддържа и от дъното и се взима примерно 2х128ДДр или 2х256 ...
за СДРАМ-а (ако наистина си с такъв) няма такава песен

Не приемай живота прекалено насериозно или никога няма да се измъкнеш жив от него


Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: kитaeцa]  
Автор mirusev (познат)
Публикувано10.12.03 22:58



ако може малко да поплача за уестърните...

наистина никога повече, ама никога няма да взема (честно казано май и от подарък бих се отказал) - от 4 уестърна няма да се сетите колко работят! нито един! модерни и нови.... с 8 кеш - на 7200
веднага ще уточня - не са всичките купени накуп (да речем от една серия...)

тва, че съм ги взел с 3 г. гаранция е добре(защита на инвестицията), ама нервите и времето ... не влизат в гаранцията...

а верно може от всеки бранд да се тресне нещо на масата - мога ти тресна сиййгейт-и и ай би ем-и дето движат от '97 досега с неповече от 2-3 часа годишно даунтайм... без лоши сектори и с никакви грижи прз целия период... даже ай би емките са на 10к ар пи ем... ама откак зеха румънците да ги правят - стана страшно... да не ги приближаваш..

стига, че голямо плачене стана :)



Тема Има нещо вярно...нови [re: mirusev]  
АвторZZZ (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 10:15



Прав си човече...нямаш представа колко си прав.
Да споделя и аз моя тъжен опит с Western Digital. Миналата година,вземам аз чисто нов Western Digital Caviar WD800BB,7200 rpm,2 MB,ATA/100.И познай - бачка десет дена и умря.Викам лош късмет - може да се случи на всеки. Вземам нов диск,същия модел. Още по-зле,този диск изкара само 5 дена и даде същия дефект.Може партидата да е била лоша,не знам,обаче на мен ми идваше да ги убия - цялата ми работа отиде.Да не говорим за изгубеното време да качвам операционни системи,драйвери,програми и т.н.
Сега съм с Seagate,вече една година (на практика от случката с WD) и досега,да чукам на дърво,никакви проблеми.
Наскоро пък едно приятелче се оплака,че неговия Western Digital Caviar WD400AB,40 GB,5400 rpm,ATA/100 му правел проблеми.
А иначе WD не правеха лоши дискове. Стария ми компютър е с 2 диска на WD -единия е 10.2 GB от 2000 година, другия е 3.2 GB от 1998 и си работят страхотно.А пък най-старото ми ПиСи от 1994 година (Интел 486DX4) и той е с
WD диск, 540 MB,който и досега си работи идеално.Само дето един Windows вече не можеш да качиш на него,но това е друг въпрос...:-))
Жалко за Western Digital...



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: ivo]  
АвторZZZ (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 10:18



Доколкото знам IBM вече не правят дискове,защото продадоха бизнеса си на Hitachi.



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано11.12.03 11:03



Най-простото обяснение е: щом бачка - начи немаш проблеми. Иначе теоретично някой дъна не подържат някой конфигурации на паметта... ама туй са подробности - общо взето не те интересува щом бачка.



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: mitku]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано11.12.03 17:10



Точно там е проблема, че от 2 дена откакто съм сменила харда и съм добавила 256Рам нещо постоянно ми скапва уиндоус... Просто вече незнам какво да правя. Инсталирам уиндоус, инсталирам няколко драйвера и няколко програми рестарт и дотам...Син екран и пише че уиндоус не намира някакви файлове и се рестартира... После единственото спасение е пак да преинсталирам уиндоус-а... Не е от ЦД-то щото сложих и ХП и 2000 - все същото. Носих харда във фирмата откъдето го купих, там викат че нищо му нямало... Сега махнах 64-ката и да видим докога ще изкарам... Незнам честно казано какво да правя ако и този път се прецака ...
Вече съжалявам, че въобще започнах да си ъпгрейдвам компютъра...
Мерси на всички за помощта...



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано11.12.03 17:19



Може да има проблем с настройките на паметта - но туй не може да се каже тъй, а само опитно. Може паметта да е гадна, може и просто да не е съвместима по някаква причина с твоето дъно. Но става въпрос, че точно при тебе може нещо да се скапва, а не че по принцип си не работи с различни памети на друго място. Сложи в BIOS да зареди сичко по default и пак пробвай.



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: mitku]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано11.12.03 18:59



Аха ако пак се прецака ще пробвам и това засега върви добре да видим докога



Тема Re: Има нещо вярно...нови [re: ZZZ]  
Автор mirusev (познат)
Публикувано13.12.03 11:28



да добавим в колекцията още един 80 GB, WD Caviar, Ultra ATA/100, 8.9 ms, 7200 rpm, 8 MB
пълна трагедия - че го бях взел на племенника преди няколко месеца
както си е слънце всичко, биос-а почва да се бави при опознаването
като мине още време (часове или дни или седмици) си умира почти безвъзвратно - поне инфото евентуално се спасява - карам го през да пали през менюто за boot other device - и само така успява да го познае ...
абе ужас - страхотно ги намразих тия вд...

ако зависи от мен НИКОЙ НИКОГА не би си купил вд - и за подарък не стават(точно щото го и подарих на лапето...)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.