Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Cвeтъл]  
Авторkитaeцa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 19:49



Ха, че как няма WD да са били качествени - веднага ти трясвам на масата един 20 МВ отпреди 17 години. Без лоши сектори



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 00:23



kakvo shte kajete za ibm. za men te sa nai-dobri.



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Skip 2 my lou]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано10.12.03 18:29



Ами аз съм в Германия и го взех от една фирма тук... Иначе ми излезе HDD 80 GB 7200U/min Seagate ST380011A - 68 euro



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано10.12.03 18:35



Чакайте като съм почнала да ви питам да се консултирам и за още нещо Значи в компютъра съм си сложила 256 СДРАМ и една 64 СДРАМ. Един разбирач ми каза, че това било вредно за компютъра, щото 64 - ката получавала незнам кви си сигнали, а пък 256 - цата други. Трябвало да си взема още една 256 - ца ако искам да върви добре... Има ли нещо вярно в това или тоя ми говори щуротии?



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор Skip 2 my lou (Маниак)
Публикувано10.12.03 19:40



не съм чувал за такова нещо при SDRAM-a има го само при ДДР казва се синхронен режим и също трябва да може да се поддържа и от дъното и се взима примерно 2х128ДДр или 2х256 ...
за СДРАМ-а (ако наистина си с такъв) няма такава песен

Не приемай живота прекалено насериозно или никога няма да се измъкнеш жив от него


Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: kитaeцa]  
Автор mirusev (познат)
Публикувано10.12.03 22:58



ако може малко да поплача за уестърните...

наистина никога повече, ама никога няма да взема (честно казано май и от подарък бих се отказал) - от 4 уестърна няма да се сетите колко работят! нито един! модерни и нови.... с 8 кеш - на 7200
веднага ще уточня - не са всичките купени накуп (да речем от една серия...)

тва, че съм ги взел с 3 г. гаранция е добре(защита на инвестицията), ама нервите и времето ... не влизат в гаранцията...

а верно може от всеки бранд да се тресне нещо на масата - мога ти тресна сиййгейт-и и ай би ем-и дето движат от '97 досега с неповече от 2-3 часа годишно даунтайм... без лоши сектори и с никакви грижи прз целия период... даже ай би емките са на 10к ар пи ем... ама откак зеха румънците да ги правят - стана страшно... да не ги приближаваш..

стига, че голямо плачене стана :)



Тема Има нещо вярно...нови [re: mirusev]  
АвторZZZ (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 10:15



Прав си човече...нямаш представа колко си прав.
Да споделя и аз моя тъжен опит с Western Digital. Миналата година,вземам аз чисто нов Western Digital Caviar WD800BB,7200 rpm,2 MB,ATA/100.И познай - бачка десет дена и умря.Викам лош късмет - може да се случи на всеки. Вземам нов диск,същия модел. Още по-зле,този диск изкара само 5 дена и даде същия дефект.Може партидата да е била лоша,не знам,обаче на мен ми идваше да ги убия - цялата ми работа отиде.Да не говорим за изгубеното време да качвам операционни системи,драйвери,програми и т.н.
Сега съм с Seagate,вече една година (на практика от случката с WD) и досега,да чукам на дърво,никакви проблеми.
Наскоро пък едно приятелче се оплака,че неговия Western Digital Caviar WD400AB,40 GB,5400 rpm,ATA/100 му правел проблеми.
А иначе WD не правеха лоши дискове. Стария ми компютър е с 2 диска на WD -единия е 10.2 GB от 2000 година, другия е 3.2 GB от 1998 и си работят страхотно.А пък най-старото ми ПиСи от 1994 година (Интел 486DX4) и той е с
WD диск, 540 MB,който и досега си работи идеално.Само дето един Windows вече не можеш да качиш на него,но това е друг въпрос...:-))
Жалко за Western Digital...



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: ivo]  
АвторZZZ (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 10:18



Доколкото знам IBM вече не правят дискове,защото продадоха бизнеса си на Hitachi.



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: Sony^-]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано11.12.03 11:03



Най-простото обяснение е: щом бачка - начи немаш проблеми. Иначе теоретично някой дъна не подържат някой конфигурации на паметта... ама туй са подробности - общо взето не те интересува щом бачка.



Тема Re: Препоръчайте ми кой хард да си взема!!!нови [re: mitku]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано11.12.03 17:10



Точно там е проблема, че от 2 дена откакто съм сменила харда и съм добавила 256Рам нещо постоянно ми скапва уиндоус... Просто вече незнам какво да правя. Инсталирам уиндоус, инсталирам няколко драйвера и няколко програми рестарт и дотам...Син екран и пише че уиндоус не намира някакви файлове и се рестартира... После единственото спасение е пак да преинсталирам уиндоус-а... Не е от ЦД-то щото сложих и ХП и 2000 - все същото. Носих харда във фирмата откъдето го купих, там викат че нищо му нямало... Сега махнах 64-ката и да видим докога ще изкарам... Незнам честно казано какво да правя ако и този път се прецака ...
Вече съжалявам, че въобще започнах да си ъпгрейдвам компютъра...
Мерси на всички за помощта...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.