Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Lan карти: MAC адрес - промяна  
Автор checho (клюкар)
Публикувано06.12.03 00:45



Знаете ли начин, по който мога да сменя MAC адреса на мрежова карта с произволен? Целта е да получа достъп до услуги на провайдер с друга карта и стар MAC.

Питането ми е свързано с абсолютно легални, обсъдени с и разрешени от провайдера намерения. По принцип съм с 1 компютър вкъщи, но често включвам още един, и за да го пусна за малко на втория, трябва да си сменям картите на двете машини. Не ме устройва варианта за втори IP адрес или рутиране със софтуер на втория компютър от първия.

За Windows 98 или XP става въпрос.

Редактирано от checho на 06.12.03 00:58.



Тема Re: Lan карти: MAC адрес - промянанови [re: checho]  
Автор beasty boy (is here now)
Публикувано06.12.03 19:30



имах на времето един ртл 8009 или нещо от тоя род беше ,та към него имаше една програмка с която можеше да се сменя адреса,иначе с програматор става 100% ама мноо играчка

kompresiram 4alga v techno format


Тема Re: Lan карти: MAC адрес - промянанови [re: checho]  
Авторkитaeцa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.03 21:39



Някои от картите си имат вградена функция за смяна на МАС адреса - Properties-Advanced-Network Address (XP)



Тема Re: Lan карти: MAC адрес - промянанови [re: beasty boy]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 12:45



UMC9008



Тема Re: Lan карти: MAC адрес - промянанови [re: checho]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 12:51







Тема Не е честно!нови [re: Az]  
Авторst.z (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 22:15



Чечо, въобще не е честно това което правите!

Значи глупаци като мен си плащат таксите на провайдърите, а Вие крадците емулирате МАК-адрес-и и крадете трафик от почтените клиенти!

И аз съм на една заплата, но не крада трафик.На такива като Вас трябва да им се резне кабела веднъж завинаги и толкова!

:-(



Тема Re: Не е честно!нови [re: st.z]  
АвторДeдo Бope (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 22:10



Абе не знам ако намериш един чувал с пари пред БНБ дали няма да ги вземеш... или ще се жалваш, че видидте ли, ония от БНБ не си транспотрират парите както трябва и ги ръсят по улицата.

щом 'провайдера' е решил, че MAC адреса му харесва като защита - негов си е проблема. Колко процента от провайдерите работят с PPoE? Да не говорим за сертификати, SSL и т.н. Върви кради трафик ако можеш

Друг е въпроса, че генните в М$ на великото ХР са дали възможност да се сменят МАС адресите. Потресаващо е, но е само това.



Тема Re: Не е честно!нови [re: Дeдo Бope]  
АвторKio (Нерегистриран)
Публикувано18.12.03 10:05



Kajete kak stava tova s kradeneto na trafik che ne mi e mnogo iasno zashto da ne moga da polzvam internet ot dvata mi komputera v kushti ? S kakvo oshtetiavam provaidera i drugite potrebiteli ? Ideiata mi e slednata - Vecher kato se vyrna ot rabota si cykam v internet ot moshtnata mashina, a prez denia puskam filmi da se tochat ot slabata mashina zashtoto tia konsumira mnogo po-malko tok ot moshtnata. Ne vijdam kyde e tuk problema - provaidera ne mu dreme dali tocha ot moshnata shumna mashina ili ot bavnata stara tiha i ikonomichna mashina.



Тема Re: Не е честно!нови [re: Kio]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано18.12.03 13:56



hehehe :> tova za konsumaciqta na tok mi haresa :>



Тема Как да не е честно ? :)нови [re: Дeдo Бope]  
Автор Пинrвинчe (Животинче)
Публикувано19.12.03 11:53



Честно е ... когато не крадеш нет от самите юзъри , а от направо от провайдера ... т.е. като ползваш служебни ип-та .
Не съм много наясно как служебните винаги се ползват , но и винаги можеш да влезеш с тях и да "смучеш" пълноценно с по добра вънкашна
и вътрешна връзка .




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.