Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Анкетанови  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано18.11.03 22:49



В клуб "Windows" е пусната тема, в която се предлага за трите клуба, "Windows", "Софтуер" и "Хардуер", да се приеме правило, според което да задължим участниците в клубовете да пишат на български език с кирилски букви. Ето извадка от темата:

Какво ще кажете, ако пробваме да въведем някакви правила в клуба относно кирилицата - мненията да се пишат само на кирилица, а ако не, да се заключват от модератора? Така може би хората ще се научат да ползват собствената си азбука, а не да пишат на маймуница. Кажете като как намирате подобна идея? Ще ли да я бъде, няма ли да я бъде, и има ли почва тъдява? Дано да ви хареса. Идеята ми е всъщност за клубове Софтуер, Хардуер и Уиндоус, ама няма да я пиша на три места, щото знам, че редовните четат навсякъде. Благодаря за вниманието ви.

Отговорите няма да ги поствам тук, темата там придоби съвсем друга насока, бе обсъждана, и какво се случва винаги - се получиха лично отправени постинги, вместо конкретни отговори.

Като модератор на този форум съм длъжен да не пренебрегвам предложения, без значение за какво са. Провеждам настоящата анкета, очаквам от вас отговори, мнения, и ще зачета предпочитанията на мнозинството.

Държа да подчертая, че мнението ми няма да се влияе от предпочитанията ми. А какви са предпочитанията ми, можете да прочетете в темата "Предложение" от клуб "Windows". Но защо ли да ви пращам да четете на друго място. Ето извадка и от един от отговорите ми там:

А колкото до личното ми мнение - то е, че е много по-добре просто всеки съвестен участник в клубовете да призовава такива писатели на латиница към по-коректно отношение към останалите. Или просто да бойкотират (ако искат) темите им, и нещата ще се решат от самосебе си.


Гласуването да се извършва само от регистрирани потребители.

Благодаря.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: Анкетанови [re: Щиpлиц]  
Автор Skip 2 my lou (MaHuaK)
Публикувано18.11.03 23:00



mnogo ama mnogo sujalqvam 4e pi6a na latinica no ot flex-a mi zabiva win-a
da ne govorim 4e kato si iztegli ot hit.bg/injinera kirilizaciq na win98 sled restarta vsmesto foneti4na nastrika pi6e6e simvoli taka 4e mnogo se izvinqvam no ...
sega po su6testvo ako nqkoi naistina burza spe6no e nalaga my se na 4oveka i ako nqma flex ? a kato men ne znae bukvite bulgarskite koq kude e kakvo 6te pravi ?
vqrno e 4e mnogo po-lesno se 4ete na latinica no ima vsqkakvi sityacii v koito moje da popadne 4ovek ideqta ne e nikak lo6a i e dorbe da se iziskva da si pi6e na latinica samo ot reg-nati potrebiteli ...

Не приемай живота прекалено насериозно или никога няма да се измъкнеш жив от него


Тема Re: Анкетанови [re: Щиpлиц]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано18.11.03 23:01



Идеята е много добра, това може би ще допринесе за образоването на пишещите. И ще е още по-добре да се приеме като правило във всички клубове. И още нещо, сетих се като прочетох мнението на друг човек - след като аз съм успял да чета и пиша на фонетика в линукс, нека разните готованковци да си размърдат мозъка и да направят усилие да си инсталират ОС с поддръжка на кирилица - windows не се инсталира с кирилица по подразбиране, тя трябва да се посочи при инсталацията.

Редактирано от Пeтъp_ на 18.11.03 23:07.



Тема Re: Анкетанови [re: Щиpлиц]  
Автор Skip 2 my lou (MaHuaK)
Публикувано18.11.03 23:16



И аз съм ЗА

Не приемай живота прекалено насериозно или никога няма да се измъкнеш жив от него


Тема ЗАнови [re: Щиpлиц]  
Автор neznam (непознат)
Публикувано19.11.03 03:43



.



Тема ЗАнови [re: Щиpлиц]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано19.11.03 05:15



Има си хас аз да не съм... Нали аз пуснах темата там.

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: Анкетанови [re: Щиpлиц]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано19.11.03 08:51



ЗА!за тези които се оправдаат с флекстайп-а,ще кажа само че има кредор.аз също нямам тайп но винаги пиша на кирилица.



Тема Re: Анкетанови [re: Щиpлиц]  
Автор Kpokoдилчo (S.Nob.)
Публикувано19.11.03 09:19



Това е по-скоро морален въпрос, защото представи си сега някъде на
кафе или в компания да ми кажат: "Ти като заекваш, няма да се обаждаш тука"
и после някви да започнат: "Да, научи се да говориш, аз щом успях
под Линукс да пиша на кирилица и ти ще се научиш да говориш...."
Значи единственото съображение "за" тая тъпотия ще е да се подобри
четливостта на постовете, обаче наложена така на сила няма да е готино.
Защото примерно под Mozilla Kredor-a не ми работи правилно,
вградения кирилизатор на Вин-а няма възможност да сменя езика
само с един клавиш, а под 9х забрави за такова нещо.
Много хора влизат и от клубове, а пък сега ще започна да фантазирам,
ако кажа под кой IE работи Kredor-a и под коя версия не.
А, да, Флекстъпия по принцип тряаа да се плаща с пари!
Много е досадно да щракаш два клавиша всеки път като пишеш
някаква абревиатура, модел, и посля пак два клавиша, пък и каква боза
ми се получава понякога-трябва да щракам хем Alt+Shift, хем Джам+Shift,
щото като са не различни езици кирилизатора на Вина и Кредора
не ще да пише изобщо.Ей сега горното изречение го писах 2 минути
заради тая боза.



Тема Re: Анкетанови [re: Kpokoдилчo]  
Автор beasty boy (is here now)
Публикувано19.11.03 09:41



az su6to sum za makar i sega da pi6a na maimunski ,ne 4e ne mi raboti "кирилицата" ami prosto sum otviknal da pi6a na neq , taka 4e v denq kogato go obqvite oficialno az po4vam na cirila taka 6e se otu4a ot o6te edin gaden navik:)

kompresiram 4alga v techno format


Тема Re: Анкетанови [re: Щиpлиц]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано19.11.03 10:01



Аз по принцип не съм съгласен, ако се гледа моето лично мнение - просто по-лесно ми е да пиша на латиница, но твърде много хора предпочитат да четат на кирилица и "маймуницата" им пречи. За туй и от няколко месеца вече пиша само на кирилица - се пак тез форуми най-вече са за да влизат хората в тях и да четат. Освен туй вече почти сички форуми из България предприеха подобна стъпка и се пише САМО на кирилица, при туй се предприемат доста радикални мерки срещу ползването на маймуница. Та дори и когат не му е приятно на човек, се пак трябва да се съобразява с аудиторията. И поради сичко което споменах - аз също гласувам "ЗА".
А хората, които имат проблеми с FlexType и други подобни - да прочетат по-основно сайта на Инженера в hit.bg... С две думи - трябва да си преинсталират WinBoz-a и да не слагат още бози в бозата наречени "кирилизатори". Аз например съм с Linux който също си има прекрасна кирилица - стига да иска човек да я ползва (е имам си и WinBoz де...)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.