Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Анкетанови [re: Kpokoдилчo]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано19.11.03 10:52



Примерът със заекването ми се струва повече от неудачен!
Сам си отговори защо.



Тема ЗА!нови [re: Щиpлиц]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано19.11.03 10:53



И в другата тема го написах.
Който може да пише на маймуница, значи може да ползва и фонетичната подредба.



Тема Re: Анкетанови [re: kитaeцa]  
Автор Kpokoдилчo (S.Nob.)
Публикувано19.11.03 12:35



Ти ми отговори защо!



Тема Re: Анкетанови [re: Kpokoдилчo]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано19.11.03 12:58



ОК
След като говориш за морал, е АБСОЛЮТНО НЕУМЕСТНО да намесваш човешки недъзи!
Да не говорим, че писането на маймуница е не недъг, а най-често мързел и неуважение към останалите.
Продължаването в тази насока е офтопик. Ако желаеш да продължим полемиката, пускай бележки.



Тема Re: Анкетанови [re: kитaeцa]  
Автор Kpokoдилчo (S.Nob.)
Публикувано19.11.03 13:33



Абе пич, изписах към 1000 символа да обясня нещо, ама явно само китайски разбираш
И не си ти тоя, който ще каже кое е оффтопик!
А, още нещо, не наричай заекването недъг, за да не ...................-
АЗ заеквам и не е недъг, просто така си говоря, както и латиницата-
някои хора си пишат така от както има персонални компютри,
и няма да им е приятно такива като теб и мен да им поставят правила.



Тема Re: Анкетанови [re: Щиpлиц]  
АвторStone (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 13:42



abe to i az sym syglasen

mnogo dobra idea

go-go-go





:PPP



Тема Re: Анкетанови [re: Kpokoдилчo]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано19.11.03 13:45



Виж си бележките



Тема Re: Данови [re: Щиpлиц]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано19.11.03 13:49



съгласен съм..........но не би ми било приятно това да става силово..........случвало ми се е заради забила кирилица да пиша на латиница един два поста.............

незабележим


Тема Категорично НЕ!нови [re: Щиpлиц]  
Автор sys (непознат)
Публикувано19.11.03 14:24



В известен смисъл мен пряко ме касае. Последните 6 месеца сменям доста домейни. Не навсякъде мога да инсталирам БДС или фонетика. Някои от домейните са така затворени, че не само да се логна немога, но и кредора немога да ползвам. Или пък някой от радетелите на писане на кирилица опитвал ли е в рамките на 10 дни да пише фонетично с 3-4 клавиатури с различна подредба, немска, швейцарска, френска или английска? Освен това когато пиша от моя машина, т.е. кирилизирана, кредора повече пречи отколкото да помага.

Като някой ще се опитва насила да ме "учи" да пиша на моята си азбука утре може да се реши да пишат постинги само на граматически правилен български и без правописни грешки може би и освен модератор и стилов редактор да се заформи? Според мен по-важно е какво се пише, а не как се пише. По същата логика защо се пише:
"...клубове Софтуер, Хардуер и Уиндоус, ама ..." а не Software, Hardware и Windows?

Естествено като чета "вота" по-долу типично по български 3-ма души - 300 мнения.

Всеки трябва да има свободата да пише както намери за добре, съответно да чете така както намери за добре.
Много хора се обръщат за помощ в клубовете и по проблеми с кирилицата. И какво се получава, модератора заключва темата защото не е на кирилица! От друга страна като цяло няма да се намали броя на пишещите на латиница (интересно как ли ще се приемете ако някой, който не ползва кирилица ви каже е кирилицата за него е маймуница) и ще се наложи да се назначат двама модератори на заплата да заключват постовете на "маймуница". Вие какво се опитвате да направите масонска ложа!

Мнението ми е, че ако предложението се приеме клубовете ще загубят.



Тема Re: Анкетанови [re: Щиpлиц]  
Автор sys (непознат)
Публикувано19.11.03 14:53



Мдааа. Май трябваше да прочета първо темата в софтуер. Т.е. няма няма или кирилица или си аут. И понеже сме в България се приемат само постове на кирилица. Ами сложи направо един банн на ИП-та които не са български. Друг пък бил най ама най-великия линуксджия и готованците да се оправят сами, т.е. това е клуб само за избрани. Остана и члески книжки да раздадете.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.