Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ISA SLOTнови  
Авторaginor (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 16:16



Здравейте

Някой ще ми обясни ли тази остаряла технология. И какво устройство може да се сложи на този слот.

Много благодаря



Тема Re: ISA SLOTнови [re: aginor]  
Автор Nord (регистриран)
Публикувано14.10.03 20:13



ami ti sam si si ia obasnil... stara technologia, za koiato imashe bridge posledno w chipsetite za P II
W drewnostta imashe absoliutno wsiakawi ustroistwa za ISA - ot VideoCards prez SB do HD controleri.



Тема Re: ISA SLOTнови [re: aginor]  
Автор fellix (легионер)
Публикувано14.10.03 21:07



Цял P4 може си сложиш, и ако това не е ново....





Тема Re: ISA SLOTнови [re: fellix]  
Автор Nord (регистриран)
Публикувано15.10.03 00:09



ne che iskam da ti protiworecha, ama az znam otkade moga da wzema raboteshta mashina s ISA - donesi go tui neshtichko da go slojim tam i da widm kakwo shte stane. Da, ne se pritesniawai - podsilil sam bushonite - te shte izdarjat, drugite komponenti da mu misliat.



Тема Re: ISA SLOTнови [re: fellix]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано15.10.03 00:56



Струва ми се че felix е попаднал на нещо такова:



Не е лоша разработка, но не е много често срещана. Така че останалите, които говорят за подсилени бушони и т.н. нека първо прочетат, и тогава няма да изглеждат неподготвени. ... Добре де, не е чиста ISA, ама вие като толкоз много знаете, що не го казахте, а?

Ето ви и стандартна ISA:



И друг път изгууглъвайте първо, и тогава критикувайте.

Felix. Ако можеш да ми кажеш какво е това чудо - ще съм ти благодарен. Оттука като гледам, има си място за процесор, за памет, има и чипсет, BIOS, конектори като за хард-диск, и изход като за монитор... това под него би могло да е за клавиатура, че даже и спийкър си има.... Аджиба, това не е цял компютър бре!? И ако е така, за чий <цензура> му трябва да бъде включвано във слот!?

П.П. Забравих да спомена, че информацията в този сайт се предлага за Download, и може да се ползва директно от харда (2.46 MB). Аз съм я даунлоаднал, и съм я качил на (966 kb) за който иска да тегли от peering-а.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...

Редактирано от Щиpлиц на 15.10.03 01:06.



Тема Re: ISA SLOTнови [re: aginor]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано15.10.03 08:43



имам програматор за флаш памети който се включва на ISA слот и заради него съм си събрал един стар компютър



Тема Re: ISA SLOTнови [re: Пeтъp_]  
Автор beasty boy (is here now)
Публикувано15.10.03 09:35



moq komp v ku6ti ima edna isa 6ina ama tva nezna4i 4e e super moralno ostarql ,cpu-to mi e na 1,1 gh,

kompresiram 4alga v techno format


Тема ето инфонови [re: Щиpлиц]  
Автор Byclops (Eye in the sky)
Публикувано15.10.03 10:14





Който знае немски да превежда



Тема pdfнови [re: Byclops]  
Автор Byclops (Eye in the sky)
Публикувано15.10.03 10:20





Коментара остава за специалистите



Тема Re: ISA SLOT [re: Щиpлиц]  
Автор fellix (легионер)
Публикувано15.10.03 12:39



Бе аз като я погледнах за първи път тази платка се зачудих, както цокъла за процесора е към горния ъгъл, как ще удържи платката тежките радиатори...и изобщо как ще се закрепва радиатора - никъде около цокъла няма дупки за основата. Явно ще трябва да се слага на последния слот на дъното и да се подпре с нещо. Иначе съм виждал дъно за Р4 с 3хISA слота, само забравих марката.

И не се чудете на такива изпълнения, още от време оно има такива "ъпгрeйди" - я си спомнете за последните Mac-ове с процесори 68К (Quadro моделите), за тях имаше подобни платки с новите PowerPC процесори...или в най-лошия случай платка с DSP ускорител за PhotoShop.

Редактирано от fellix на 15.10.03 12:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.