Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: AMD Athlon XP 2500+ (1,83 GHz)нови [re: Neznajko]  
АвторNeznajko (Нерегистриран)
Публикувано12.10.03 11:26



Благодаря Ви за отговорите! Въпреки 4е компиутъра е в гаранция отворих капака да погледна отвътре ( не живея в Б/я и ако сам не повредия нвщо, въпреки 4е съм отворил капака гаранцията важи), та вентилатор4ето дето сами слогили на процесора деиствително е ниакакво малко , казва се " Glacialtech lgloo 2320" , ta moge ot tova da e........?
A ina4e kato gledam temperaturite v BIOS- a - tam gi dava s 1-2 C po visoki, no mi kazaha da viarvam pove4e na dunnata platka ( toest na Asus Probe programata )...

Ima i oshte edin moment, za sega nego nari4am problem - kato sloga v nastroikite na BIOS pametta mi na 200 MHz single chanal mode(toest DDR=400MHz) i sistemata po4va da se duni - vadi suobshtenia za fatal error, 4e sistemata triabva da se shut down-ne i pr....... A ako pametta si raboti na auto ( slaga go na 166 MHz single chanal mode, toest 333 MHz DDR) vsi4ko e OK............. Neznam spored edin ot moite suvetnici pametta mi e defektna?????? A az dopuskam ( bez nikakvi pretecii ot moia strana) 4e sled kato imenno poslednata bukvi4ka ot signaturata na procesora mi e D - toest raboti na 333 MHz FSB, procesorut nemoge da smogne na pametta ( netreptiat na edna 4estota ) i ot tuk idvat falovete.......Zashtoto kato e na auto regim pametta pada na 333 MHz, no kogato raboti by speed pri izri4no ukazani 400 MHz ne moge da padne is se duni sistemata? Vie kak mislite?

Ina4e CPU- si e nastroeno na 1.65 V

Pozdravi,

Neznaiko



Тема Re: AMD Athlon XP 2500+ (1,83 GHz)нови [re: Kapъk]  
Автор Kontra ()
Публикувано12.10.03 13:16



всички Бартон-и от 2500+ до 3000+ по default са си баш на 333 FSB
E-та , демек официално на 400 шина са само 3200+




Тема леленови [re: Neznajko]  
Автор Kontra ()
Публикувано12.10.03 13:49



чекай са поред

температурата ти е наистина мноо насрана и колегите:) са прави , че най-вероятно е преди всичко от охлаждането
за тва ше ти пиша след мъничко

за паметта и процесора -
нищо не ти е дефектно !
всичко е наред , само дето ти насила го шибаш откъм насройките
- никакъв проблем не ти е , че процесора е на 166/333 шина - всички са такива , и моя е такъв (баш същия) - и всички без абсолютно никакви проблеми качват до 200 , а на готино дъно (каквото е твоето) и до над 220
- при паметта на 400 работата се ебе , защото пускаш дънното и процесора асинхронно , което при AMD процесор и да го пържиш , и да не го пържиш - никога не требе да се прави , щото най-малко е доста по-бавно , а най-много - както става при теб - се дъни
демек
процесорът и паметта абсолютно задължително трябва да ти бачкат на една и съща шина - или и двете на 166/333 , или и двете на 200/400
като си дал пари за DDR 400 памет - пусни си ги на 200/400 - ше тръгне без проблеми
когато шината на паметта ти е на Auto каквато и да ти е паметта BIOS-ът ти я force-ва/насилва... да бачка както си знае , че по принцип е най-добре - на същата честота , на която бачка процесора
затва при тебе като е на 400 става тъй , че я намалява до 166

за да немаш грижи и да бачка възможно най-добре направи следното
- първо задължително си оправи проблема с охлаждането (ше ти пиша) , защото като качиш шината на процесора температурата ше се качи още няколко градуса
- остави паметта както си е - на Ауто , а пусни процесора на същите мегахерци , но с 200 шина - за да бачка синхронно с паметта (както е като го пуснеш на 166/333), но и да си използваш , че имаш готина памет
на същите мегахерци , но с 200 шина значи да го пуснеш или на 200 * 9 = 1800 или на 200 * 9.5 = 1900
като имаш проблеми с охлаждането - определено е по-умно първото
за да стане
1) слагаш паметта на Ауто и повече нея не я бараш (оттука вече тя ще си се качва автоматично , когато ти качваш шината на процесора)
2) слагаш насройките на процесора на User Defined
3) намаляваш множителя на процесора от 11 на 9
- рестартираш
4) започваш да вдигаш шината на процесора с по десетина мегахерца и рестартираш на всяка стъпка :
- увеличаваш шината от 166 на 175 , рестартираш
- увеличаваш я на 185 , рестартираш
- увеличаваш я на 200 , рестартираш
и тва е
ше си добутал до синхронно 200*9 на процесора и 200 на паметта
със сигурност ше стане и без толкова рестартиране , но я направи работата така както ти казвам , за да ти е спокойно на душата
щото от много рязка промяна / или като разчоплиш неколко работи едновременно по принцип има теория да се омаже на честоти , дето иначе не биха били проблем


Редактирано от Kontra на 12.10.03 16:31.



Тема виж санови [re: Neznajko]  
Автор Kontra ()
Публикувано12.10.03 14:29



максимално съм сигурен , че с тва дъно (щом nforce двойката е Ultra 400 значи дъноти ти дори като нищо да е Deluxe 2.0) и на тия ненормално високи температури на процесора ти нищо нема му стане
най-много неко път като бачкаш нещо по . . . трудоемко:) температурата да се избуши още малко нагоре и компютъра да рестартира сам
и тва е

но
дето има един мноо радващ лаф -
"кому е нужно туй насилие ?"
тая температура наистина е ненормална и е криво , че е избушена максимално насила
единствено от левотия и непукизъм на тия да си сглобявали компира

аз съм със същия процесор - Barton 2500 + , горе-долу същото дъно , но малко по-клошарския вариант - Asus A7N8X без Deluxe екстри:) и с чипче обикновен nforce2
без да правя нещо кой знае колко идейно температурата ми е 45 градуса
като се натовари вдига до 48 - 49
вчера съвсем леко го пръжнах - колкото за идеята - без промяна на волтажа го пуснах на 175 * 12 (на 175 шина, а не 200 щото паметта ми е DDR 333 , а не 400 и на повече от 184 шина не ще да бачка синхронно )
в момента температурата на процесора е 52.5 градуса , като освен че си чопля и други работи върти Prime 95 вече повече от 11 часа

та с две думи исках да ти кажа - нищо че нема се преебе - 61-68 градуса и то на твойто дъно са мнооо !
и според мен както казаха и другите работата е главно и основно от вентилатора на процесора
то като грее мноо може да се ебало квото и да е , или па просто да си нахакал кофти кутия в неко прашен ъгъл , или па просто . . . да си е наебано
но
ский , че температурата на самото дъно ти е съвсем ок , а на процесора е избегала . . . некъде си
затва
са ти сложили доста крив вентилатор (аз съм индианец де , ма тоя дори не съм го чувал)
и - нещо , дето другите не казаха, а аз съм съвсем сигурен , че за да е толко температурата и то е наебано - са ти сложили и неква нЕвероятно мизерна термопроводяща паста

смени си вентилатора , сложи му готина паста и нема да имаш никви грижи
за къв точно вентилатор - всичко, което е с изцяло медно радиаторче би трябвало да ти свърши работа
но
аз щото съм расъл на село не мога да не си препоръчам баш мойто -
Titan CU5TB
отговаря на горното условие:) , върти мноо здраво на ~4600 оборота, като е затворена кутията не шуми ча па толко (ако ти е мноо- от БИОС-а се намаля)
абе
с две думи - върши работа , а е около 15 долара
след като купиш нов вентилатор е важно да направиш тва , дет тия дет са ги сглобявали компира не са направили - да си купиш хубава паста отделно (или па да вземеш малко от неко приятел) , а не да слагаш тая , дето идва към вентилатора
щото ше се преебеш
хубава паста е Silver Arctic (има неколко модела - най-класическия е Silver Arctic III )
за друга не знам , щото тука в БГ . . . само тва има , а дори . . . и тва го нема

има вариант при който можеш да си запазиш перката и да си намериш само ново медно радиаторче , което да нагмацаш с прилична паста
тъй пак ше е ок , ма е съвсем малко по-техничарско




Тема Re: AMD Athlon XP 2500+ (1,83 GHz)нови [re: ManOwaR]  
Автор Kontra ()
Публикувано12.10.03 14:32



баш Бартон е , щом е на 1.83 Ghz, щото на Бартон-ите им избушите PR-то още по-чекиджийски
демек
едно Торо 2500+ е с малко повече реални гигахерци от 1.83




Тема Re: AMD Athlon XP 2500+ (1,83 GHz)нови [re: Neznajko]  
Автор Kapъk (ехр)
Публикувано12.10.03 15:22



Glacialtech lgloo 2320 - това е вентилатор за макс. ХР2100+. ,който има
CFM 13-14
След като е в гарнация настоявай да го сменят само за Glacialtechlgloo 2500 Pro (CFM 23) или с Cooler Master Aero 7+.
Просто са ти поставили вентилатор, който не е за този процесор.

Аq относно настройките, аз бих ги оставил на FSB 166 DDR 333 .
Паметта защо я оставаш на сингъл мод, само една памет ли ти е?

Редактирано от Kapъk на 12.10.03 15:25.



Тема Re: AMD Athlon XP 2500+ (1,83 GHz)нови [re: Neznajko]  
АвторNeznajko (Нерегистриран)
Публикувано12.10.03 22:24



Otnovo Vi blagodaria za i4erpatelnite otgovori. Naistna nai pravdopodobno zvu4i problema sus zagriavaneto da e ot malkia ventilator, koito sa mi slogili na CPU-to, shte se opitam da mi go smeniat!

A ina4e da imam samo edin blok pamet!

Pozdravi,
Neznaiko




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.