Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема tv tuner?нови  
Автор Lazy Peon (undead)
Публикувано29.09.03 19:39



moje li za okolo $40-45 da se kupi svesten TV tuner?
ako da - prepory4aite neshto

what's done - done.


Тема Re: tv tuner?нови [re: Lazy Peon]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано30.09.03 12:11



ми кво да ти кажа аз като си купувах компютъра исках пиксел вию щото стария комп беше с такъв и имаше прилично качество и те в гаранционната карта си ми писаха пиксел вию и аз си мислех че е пиксел вию и даже си викам ебати с тоя нов компютър и хубаво видео ква хубава картина имам а то като си отворих компютъра се оказа че сами сложили кронос шатъл2 с филипс чип.........та си мисля че поне веднъж в живота не саме преебали като са ми сложили нещо по хубаво от това което съм искал......във всеки случай си мисля че си избери какъвто исакш тунер но гледай да е с чип на филипс........от собствен скромен опит мисля че това е по добре........

незабележим


Тема Re: tv tuner?нови [re: silent]  
Автор beasty boy (cod123)
Публикувано30.09.03 12:34



tuka v edin magazin ima "pinacle" za 105lv retail pack (samo4e bez remote)
ina4e posledniqt pixel view koito slojih be6e ebati i ujasa napravo pulna skrub

kompresiram 4alga v techno format


Тема Re: tv tuner?нови [re: Lazy Peon]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано30.09.03 16:54



AverTV или наистина най-добре някое pinacle-че.
Стига последния да го намериш на добра цена.
Макар и аз да съм доволен от моята PixelView.

Редактирано от TV!OOO на 30.09.03 16:59.



Тема Re: tv tuner?нови [re: Lazy Peon]  
Авторmmm (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 09:57



mi gledai sega, az sym s chronos video shuttle2 s chip na philips, pri nego ima 3 problema.
1. niama dostatychno software za tozi chip vse oshte, taka che shte triabva da se zadovolish predimno sys originalnia software,koito ne e mnogo chitav.
2. driverite sa bygavi,shte vidish zor dokato go instalirash i dokato trygne normalno. obache niama strashno, okaza se che driverite sa absolutno syvmestimi s tezi na pixelview FLYvideo2000 i az si karam s tiah bez nikakyv problem.
3. stranicata na chronos (www.chronos.com.tw) se update-va vednysh na godina taka che niamat koi znae kyv support za toia tuner kato driveri i software.
i vsichko tova za okolo 36$ bez DDS.
inache spor niama tozi tuner e pyti po dobyr ot tezi s BT 8x8 chipove.
softa koito mozhesh da polzvash za gledane osven originalnia e flyTV2000 makar che pri mene zabiva dosta chesto i neshto teletexta se dyni, i intervideo WINDVR, pri nego niamam absolutno nikakvi problemi.
ako iskash da vidish kachestvoto s koeto raboti v magazina na reset koito e na rakovska ima postaveno edno PC koeto e s takyv tuner.

ako iskash pinnacle, v momenta UVT (www.uvt.bg) predlagat niakakyv tuner za 83 lv, predpolgam bez DDS, e niama kakvo da si govorim pinnacle si e pinnacle i ne e chronos, nai dobre im se obadi i otidi da vidish kachestvoto s koeto priema programite, no imai v predvid che ako si zemesh pinnacle pak shte imash problemi s namiraneto na software, no predpolagam che tozi tuner triabva da raboti sys vsiakakyv software koito e na pinnacle a tam imash vsichko koeto shte ti triabva i za gledane i za capture i sled tova ako iskash da edit-vash niakoe video.

drugo ne znam kakvo da ti pisha, nai dobre obikoli iz magazinite i razgledai.
i vse pak pitai za minimalni iziskvania kym mashinata ako si s po slabichyk computer, makar che P2-400 s 64 ram i videokarta s 16-32MB e absolutno dostatychno za gledane na TV i dori za capture na video.



Тема Re: tv tuner?нови [re: mmm]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано01.10.03 12:15



Я някой да ме светне по кво съди, че тунерите с Philips чипсет са по-добри от тез с чипсет BT8x8? Всеки на изуст си приказва, щот го бил прочел някъде.




Тема Re: tv tuner?нови [re: mitku]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано01.10.03 12:33



Не мога да кажа дали са по-добри тунерите с Филипс, но за сметка на това с BT8X8 има страшно много алтернативен софтуер и дори няколко модификации на драйверите.



Тема Re: tv tuner?нови [re: TV!OOO]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано01.10.03 12:52



Аз например съм супер доволен от моя тунер (AverTV с BT878A) и съвсем умишлено си зех него. А имах избор между 3 модела (Chronos с Philips, PixelView с BT878A и тоз AverTV) даже зех двата да ги пробжам в нас. Е... избрах си AverTV. Освен туй и по характеристики е по-добър от Philips, а освен туй и както се каза има повече софтуер. Аз лично нямам забележки към моя тунер, че да искам друг.




Тема Re: tv tuner?нови [re: mitku]  
Автор beasty boy (cod123)
Публикувано01.10.03 13:20



az ot 1 godina na sam sum sus tv view 99 toe s bt878 s philips tuner mnogo sum dovolen ot nego ,6toto raboti bez gre6ka,i nai ve4e bez draiveri . ba4ka i s po4ti vsi4ki programi,az go plzvam s "syster6d"tam mi vadi nai 4ist obraz,dokato pixel view su6to moje da ba4ka bez .drv no samo kartina vadi.

kompresiram 4alga v techno format


Тема Re: tv tuner? [re: mitku]  
Автор fellix (легионер)
Публикувано01.10.03 16:10



Явно пак някой не е разбрал нещо тука!

Никой не казва, че еди си кой тунер с еди си какъв чип е по-добър от друг, а става въпрос за самия чип. По отношение на SAA731x, той наистина и на хартия и на практика е по-добър от "дядото" BT8x8, и не само заради 9 битовият ADC. Вярно - има голяма база със софтуер за ВТ-то, но това не означава, че този за Philips не върши работа. Може да са 2~3 програми, но и една ти стига за да гледаш и записваш (визирам Fly2000TV в случая). За качеството на картината спор няма - SAA731x дава по-добра картина било то на SECAM или PAL, и понеже да не останат думите ми само написани, ето ви едно сравнение:



Редактирано от fellix на 01.10.03 16:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.