Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 10.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рестарт на суич !?!нови  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано01.08.03 16:18



Здравейте!
Имам следния проблем: когато някой от суичовете ми "забие" трябва да го рестартирам САМО изваждайки куплунга на захранването от самия суич!?!
Ако изключа токоизправителчето от контакта нищо не става!
Някакви идеи?
Суичовете са DTK!

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Рестарт на суич !?!нови [re: Herzog]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано01.08.03 16:53



идеята ми е че може би контакта между буксите за захранването не е много добър, пробвай на един от тях да запоиш жиците от адаптера директно на платката



Тема Re: Рестарт на суич !?! [re: Пeтъp_]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано01.08.03 17:24



Хитро!:)
Не се бях сетил, обаче виж за какво става дума - когато изключа изправителчето от контакта суича загасва, при включване светва, но всъщност си е забил?!?!? Само и единствено при изваждане на куплунга на захранването работата се оправя................. ако не го бях виждал нямаше да повярвам!

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Рестарт на суич !?!нови [re: Herzog]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано01.08.03 17:34



да, странно е, другото което ми идва наум е че ако го изключваш от контакта може би има някакво остатъчно напрежение и това държи електрониката в блокирало състояние, но това е малко вероятно предвид немалката консумация



Тема Re: Рестарт на суич !?!нови [re: Herzog]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано01.08.03 17:40



а от лош контакт захранването му може да падне с 0,5 или повече волта което е критично за схемите с логически схеми, и пак ще си свети но няма да работи



Тема Кондензаторите.........нови [re: Пeтъp_]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано02.08.03 13:37



Сетих се, че може и да е от друго............. ами ако кондезаторите в изправителя не се изпразват веднага?
Възможно ли е да е от това?

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: Кондензаторите.........нови [re: Herzog]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано02.08.03 15:28



възможно е, писах вече за това но е малко вероятно предвид голямата консумация на switch-а



Тема Re: Рестарт на суич !?!нови [re: Herzog]  
Автор Frysco (на пета скорост)
Публикувано03.08.03 20:33



Абсолютно същото нещо е и при мен, с тази разлика че аз съм с централизирано захранване и селф-мейд захранвания, елементарно стабилизирано изправителче.При рестарт от трансформаторите, забилия суйч си остава забил до десетия някъде опит, а с буксата тръгва веднага.Обяснението ми е че при включване на буксата в суйча се получава лек пик в напрежението, или по скоро тока, достатъчен суйча да тръгне, да си направи тест на портовете и да започне да бачка...Докато ако е изключен стабилизатора няма такъв филм, светва лампата за захранване но не прави теста и си остава в това състояние, или пък при с-нетите теста тръгва и спира по средата с мъждукащи портове.Именно синетите са по капризни в това отношение, тяхната консумация е рядко под един ампер и са много капризни за захранването си.Честно казано експерименти в тази насока още не съм правил, но ако направя ще ви споделя.



Тема Re: Рестарт на суич !?!нови [re: Herzog]  
Автор WlSP (WISP)
Публикувано05.08.03 18:54



Само от кондензатори ще да е... То затова и в упътванията на някои суичове (и не само) си пише: рестарт - изключване за 10 - 15 секунди.



Тема Re: Рестарт на суич !?!нови [re: Frysco]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано06.08.03 15:58



Ама яко ме изнервиха тия суичове!
Взехме си едни ............... не знам как да ги нарека................ wireless контакти, дето се включват и изключват с дистанционно.
Бре маааа му беба, включвам - изключвам - суича все забил си седи!
Направо полудявам!
А е сезона на отпуските.....................

По-добре безделник от колкото без празник!:))



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.