Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Gramotevichka  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 00:47



Nqkoi ima li si na ideq ot kade moiga da si namerq shema na zashtita ot svetkavitzi za LAN karta?



Тема Re: Gramotevichkaнови [re: 666]  
Авторx-man (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 23:18



Купуваш си мрежов филтър на APC. Той е комбиниран - защитава LAN, кабелна телевизия, телефон, мрежа 220волта. И знаеш че си сигурно защитен.



Тема Re: Gramotevichkaнови [re: x-man]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 08:56



10x
Ama to nai-lesno v magazina. Na mene mi trqbva shema.



Тема Re: Gramotevichkaнови [re: 666]  
Авторx-man (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 15:09



Предположих, че така ще отговориш.
Един вариант е с варистор и предпазител, но за ЛАН не знам дали ще стане.
Не е толкова лесно да се направи такава схема, поради това че трябват специални елементи, които не знам дали ще се намерят, а и не е никак лесно да се пробва такава схема - не всеки ден падат светкавици. Имай предвид, че в тази област се води усилена конкуренция и никой производител не би си публикувал схемите на готово.

Не бих те съветвал сам да си правиш. Това е едно от нещата които не бих си направил сам. Купи си готово - тесвано е, изпитано е, има гаранция, защитава не само ЛАН-а. Освен това филтрира нежеланите смущения от мрежата, които както и да го погледнеш не е добре да ги има.



Тема Re: Gramotevichkaнови [re: x-man]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 21:22



zashtiten - da, ama ot gramotevichka? sigurno??



Тема Re: Gramotevichkaнови [re: :)]  
Авторx-man (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 22:03



mi da
filtrira pikove v naprejenieto do 6000V (6 hilqdi)
pri po-golemi naprejeniq srabotva zastita koqto dava nakyso vhoda na filtyra i izgarq bushon (ili pada ako e avtomati4en). Zatova e zadyljitelno pri takyv filtyr da ima izrqden predpazitel
Taka kym aparaturata ne minava visoko naprejenie - prosto spira toka.
APC sa vodesti v tazi oblast zatova prepory4van tqh.



Тема Re: Gramotevichkaнови [re: 666]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 02:03



Ok 10x za saveta.
No smqtam da si ostana bez zashtita ot malnii.Poradi prichinata che APCto struva 36lv.Mnogo mi se vijdat pri polojenie che edna LAN karta struva 13lv.



Тема Чекай, чекай, малко...нови [re: 666]  
Автор Polymorph (generic)
Публикувано16.07.03 07:58



една хубава карта струва към 40 лева. но не там е въпроса. работата е, че едно дъно струва доста повече... ако се сещаш какво имам предвид. а може да се случи, няма шега.
А за онова, мисля, че имаше схеми на

или някъде из хардуерната част на

*NIX

Тема Re: Gramotevichkaнови [re: x-man]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 10:21



Ne sym vizhdal kakvo e tova APC, obache sys sigunost ne mozhe da te spasi ot direktno popadenie :)
tova che she se chuvstvash sigurno mai e dosta otnositelno



Тема Re: Gramotevichkaнови [re: :)]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано16.07.03 12:14



Az lichno predpochitam da predpriema kolkoto mozhe merki ot moja strana i da ne razchitam na kusmeta, che njama da mi se sluchi tochno na men... puk che njamalo da me spasi, ako me tresne direktno mene - she poema toz risk.
A az imam zashtita ot mulnii, podobna na goreopisanata ot APC, kojato sum rugnal v kontakta, a v neja sum bodnal UPS-a, sled kojto sa ostanalite ustrojstva, kat prez nego se prekarva i mrezhata/telefona. Verno che struva kinti i to ne malki, ama tva e polozhenieto.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.