Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Помощ - кое от двете дъна е по-читаво ?нови  
Автор Kontra (ламе)
Публикувано20.05.03 21:19



Индианец съм , ако някой е вътре в нещата - моля , да каже кое от двете е по-готино и защо.

ASRock - K7VT2
Via KT266A, FSB266, 2xDDR, 2xSDR, DDR266 (до 2 GB), 1xAGP, 5xPCI, sound on board, lan on board, ATX, 4xUSB 2.0, U-COP , ATA 133

Elitegroup - K7VMM+
KM266, DDR&SDRAM, SB, SVGA+AGP, LAN, ATA133, USB2.0

Кажете нещо за chipset-ите , щото ква е разликата между KT266A и КМ266 хабер си неам , а на другите работи - дзвера им се , ма ми изглеждат еднакви.




Тема значинови [re: Kontra]  
Автор Kontra (ламе)
Публикувано20.05.03 21:25



май клони работата към ASRock-a да е по-добър
- макс. RAM-a e 2 GB , на другото е 1
- поддържа 333 Mhz DDR , а другото само до 266
- SVGA-a дет Elitegroup-a има , а ASRock-a не - е супер умрел
- ASRock-a има 5 PCI-ки , а другото само 2
- LAN картата на ASRock-a си е читава 10/100-ка , докато на другото е нещо леко уринажно , дет звучи много подозрително

Кажете нещо за разликата между chipset-ите.




Тема Re: Помощ - кое от двете дъна е по-читаво ?нови [re: Kontra]  
АвторMerilin (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 23:23



Твърдо за ASRock - 1-во това е 100% дъшерна фирма на ASUS, за тях трябва да си чувал. Дъното е по читаво по всички параграфи, колегата по горе ти е изброил някои, единственото е че няма вградено видео, но това по скоро е предимство, освен ако не гониш цена.
А разликата в чипсетите е че в КМ има графична карта ProSavage 8 , а в КТ не. Между другото КТ266 при появата си предизвика фурор и дълго време беше наи- добрия чипсет за Атлоните. Взимай КТ без да се замисляш



Тема Re: Помощ - кое от двете дъна е по-читаво ?нови [re: Merilin]  
Авторchip (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 00:07



КТ266 и фурор? Друг път. SIS735 го бие по производителност.
Виж КТ266А е друга работа.

Само дето не си струва в днешно време да се зимат такива чипсети изобщо, овен за вграденото видео на KM



Тема Re: Помощ - кое от двете дъна е по-читаво ?нови [re: Kontra]  
Авторchip (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 00:11



Отде ги изкопа тия чипсети. Вземай нещо с KT333 най малко че да ти поддържа по-мощни процесори и да го ползваш по-дълго.

Дъната дето ги сравняваш са съвсем различни по предназначението си и няма точка за сравнение.



Тема Re: Помощ - кое от двете дъна е по-читаво ?нови [re: Kontra]  
Автор Kapъk (22/7)
Публикувано21.05.03 00:18



ASROCK K7VT2/KT266A e по-добро.

Но не си заслужава да го вземаш него след като го има
ASROCK K7S8X/SIS746FX , разликата м/у двете е само 16 лв, но второто има доста предимства пред първото.

ASROCK K7S8X/SIS746FX
1. Новият чипсет SIS746FX ( 746FX + 963L ) 166MHz FSB, AGP8x, ATA133, USB2.0, 1GBit MUTIol връзка между двата моста.
2. Има на 5.1 звукови възможност. CMI9739A е най-новото от CMEDIA Electronics Inc. Стандартно поддръжа 5.1 звук , но този чип предлага и фирмената XEAR технология, която позволява реалзирането на виртуално 5.1 звучене посредством слушалки и нормални колони, вързани за изходите на звуковата карта.
3. Има максимално възможните 6PCI слота
4. Има 6xUSB2.0, АТА133 и LAN
5. 10/100MBit Full Duplex мрежова поддръжка базирана на Realtek RTL8201BL чип
6. Има двуфазно захранване на процесора, което позволява на процесора да работи на доста вискоки честоти, като новите транзистори на дъното MOSFET
спомагат за понижаване на топлоотделянето и оттам се осигурява нормална температура на компа.
7. Може да променяш FSB от 100 до 250 Мхц при стъпка 1 Мхц
8. Памет - 200/266/333/400MHz




Тема Re: Помощ - кое от двете дъна е по-читаво ? [re: Kapъk]  
Автор Kontra (ламе)
Публикувано21.05.03 07:46



Сигурен съм , че тва дето казвам е голяма благина , проблемът - ако го нема тоз проблем немаше ич да питам за тия дъна . . . - е че си имам 252 MB PC 133 RAM , която предпочитам да си запазя - не за друго , а щото не знам дали ще имам пари за DDR памет.

Моля те , в случай че изскочи неко стотинка - кажи нещо за следното дъно :

Аssus A7N266-VM SE, nFORCE2 2 OD

щото е с 1 $ по-скъпо от по-готиния ASRock , но па е с nforce. Четох по някакви форуми , че за да е такава цената "нещо му било орязано"/"нещо липсвало" , но така и не можах да намеря точните спецификации , за да зацепя кво няма.




Тема Re: Помощ - кое от двете дъна е по-читаво ?нови [re: chip]  
Автор Kontra (ламе)
Публикувано21.05.03 07:50



Има ли нещо с KT333 , което да поддържа . . . SD RAM ?

Не знам ква е разликата между дъната с chipset-и KT[цифричка] и тези с SiS[цифричка]




Тема още един въпрос , по-скоро два :))нови [re: Kontra]  
Автор Kontra (ламе)
Публикувано21.05.03 08:23



Има вариант , при който ще изкопам пари за нова памет. Вместо дъно средна хубост + старата ми памет + най-несретния T-bred мога да купя хубаво дъно + DDR памет + Duron. Тва може би верно е по-добре , щото доброто дъно си е вечно:) и си е истина за него да се дадат повече пари , докато процесорите постоянно падат и ако имам читавото дъно няма проблем скоро да събера стотинки за нещо по-мощно.

Въпросът ми е следният - кое дъно до 100 $ му е майката ? И по-принцип кой chipset е по-добре - KT400 или nforce-2.

Аз нищо не отбирам от нищо , но така както гледам работите са ми хванали окото две дъна , дето са на една и съща цена :

ASUS - A7V8X-X/LAN
VIA KT400 3DDR(2xDDR400), AGP 8X,ATA133,ATX,6ch audio,LAN,USB2.0 6PCI

EPOX - 8RDA ATX
Nvidia nFORCE-2, 200 / 266 / 333(400) FSB, 3 x DDR 400 (Dual DDR) 1 x AGP 8x, 6 x PCI, USB 2.0, 2 x ATA-133 6-channel Audio

Чувам , че второто е яко overclock-ска радост. Аз такива работи нема да правя първо щото съм индианец и всичко ще гръмне , и второ щото и без тва нема да останат стотинки за охлаждане :) Но ако кажете , че то е истината някой може ли да ме светне ква е разлика между него и модела 8RDA+ ? Има нещо наречено IEEE 1394 , което за съжаление нищо не ми говори . . .
Аз пък без да е обуто с някакви знания си харесвам Asus-a , щото е много прочута марка. За мен разликата може би наистина опира до квато там е разликата освен в производителя между KT400 и nforce-2.
Моля , ако някой знае неко друго по-читаво дъно до 100 $ да каже. Тия двете просто на мен ми хванаха окото.


Редактирано от Kontra на 21.05.03 08:24.



Тема Re: Помощ - кое от двете дъна е по-читаво ?нови [re: Kontra]  
Автор SunnyRay ()
Публикувано21.05.03 12:00








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.