Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Zapis na AudioCDнови  
Автор terminator 3O3O (my life is well)
Публикувано10.05.03 21:26



na kakwa skorost e dobre da se zapiswat audio cd i kakwi nositeli shte mi prepory4ate. Bylgarskite optical storage deto sa bez nikwi nadpisi po tqh, po 50 w kutiq sa prosto ujasni - ne samo ka4estwoto e otwratitelno, a i dosta rqdko trygwat na uredbata.



Тема Re: Zapis na AudioCDнови [re: terminator 3O3O]  
АвторBubolin (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 22:15



MI po sigurna ot x4 nqma. No diskoveta kato sa skapani , pak nqma da stane



Тема Re: Zapis na AudioCDнови [re: terminator 3O3O]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано11.05.03 10:17



Скоростта зависи от качеството на записвачката. По-важни са дисковете. Хубава записвачка ще направи качествен запис и на висока скорост ако диска е добър. Мога да ти кажа аз кои дискове съм установил като добри за аудио: Prodisc Technology (Memorex, Samsung, не всички партиди), SONY 32x, MMORE, Ritek (някои партиди от TDK, Samsung, Traxdata).
Записвам ги на TEAC CD-W540E, обикновено на 16х. Пробвал съм да запиша един SONY на 40х, и почти не видях разлика в качеството. Имам уредба за тестове на качеството на записа, от 1993 г. е и чете само матрични дискове, или много качествени записвани.
За да е сигурно, не записвай на повече от 16х, но както казах, това зависи от записвачката.



Тема Re: Zapis na AudioCDнови [re: D.H.V.]  
Автор Cтaн (помощник)
Публикувано11.05.03 13:18



Скоростта за запис на аудио винаги трябва да е по-ниска. Коя е най-добра за твоята записвачка, ще си определиш експериментално. Аз например записвам аудио на 8х при максимална 16х и става добре на всякакви носители. На по-висока често има дефекти - пращене, пукане. Ползвам Оптикъл Сторидж с надписи и стават идеални.
Между другото, аз пък имам CD-плейър Tesla от 1987 година и чете абсолютно всичко и друг AIWA от 1998, който не чете половината записани дискове, така че това не е никакъв критерий.

Помо-о-ощ!


Тема Re: Zapis na AudioCDнови [re: Cтaн]  
Автор terminator 3O3O (my life is well)
Публикувано11.05.03 15:26



Creation w kutiiki ne sa zle, на 8х става добре. ина4е дефектите на по-висока скорост само в пращене и пукане ли се изразяват или и с орязване на честотите?



Тема Re: Zapis na AudioCDнови [re: terminator 3O3O]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано11.05.03 18:59



записвал съм на 8х на безименен диск(май от българските боклуци беше) и работеше без проблем, на по-висока скорост има проблеми на някои уредби, а над 16х има опасност да не се чете на никаква уредба
голямо значение има и писачката, на старите ТЕАС(до 8х) добри записи на музика стават ако се записват до 4х, за новите модели нямам наблюдения, но със сигурност NEC правят по-качествени записи



Тема Re: Zapis na AudioCDнови [re: terminator 3O3O]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано11.05.03 19:00



Пращене и пукане се появява поради затрудненото четене на диска. Иначе записа няма пукания, ако се прочете от качествено устройство. Орязването на честотите ако изобщо се усети, също се дължи на затрудненото четене и корекцията на голям брой грешки от устройството. Иначе ако свалиш файл от записания диск, няма да има никаква разлика с оригинала, стига записа да е станал правилно.



Тема Re: Zapis na AudioCDнови [re: D.H.V.]  
Автор terminator 3O3O (my life is well)
Публикувано11.05.03 19:17



Орязването на честотите на диск Оптикал Сторидж (без надписи) се усещаше и на Теас-а, и на Мицумито, и на уредбата. Явно тези дискове се четат трудно и от цд-ромите.
Благодаря много.



Тема Re: Zapis na AudioCDнови [re: terminator 3O3O]  
Автор Cтaн (помощник)
Публикувано11.05.03 20:04



Съжалявам, но ще трябва да ви коригирам: няма и не може да има дефект "орязване на честотите" при запис на CD. Това не е грамофон, нито касетофон, това е цифров запис - единици и нули. Дефектите се изразяват в грешки при записа - колкото по-висока скорост, толкова повече грешки. При аудио дисковете, понеже няма корекция на грешките, това се изразява в пращене на звука - при малко грешки - само тук-там се чува, при много грешки - заедно с музиката навсякъде се чува пращене сякаш ти прекъсва кабел на колоните или подобно.

Това пращене НЕ се появява заради затруднено четене - чува се на всякакви уредби и всякакви CD-ROM-и! Това е дефект на записа. Оттук нататък каквото и да сваляш от тоя диск, то си е със грешки.

Между другото орязване на честотите се получава като правиш аудио дискове от некачествени мр3-ки, но това е друга тема и няма нищо общо със скоростите на запис.

Помо-о-ощ!


Тема Re: Zapis na AudioCD [re: Cтaн]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано11.05.03 21:00



Може малко да поспорим по тази тема, и да уточним нещата.
При аудио дисковете ИМА корекция на грешките. Не както при дисковете с данни, но пак има корекция на ниско ниво. При нечетлив запис, CD плейъра коригира тези грешки, и голяма част от "процесорното време" отива за това. Тъй като аудио потока не може да се забави за да се навакса загубеното, процесора трябва да пропусне част от информацията и да изглади сигнала.
Резултатът е по-глухо звучене, което много аудиофили ще усетят. Честотите се орязват от самия плейър, а не са дефект на записа. Същия диск, прочетен на CD-ROM, с програма като ExactAudioCopy, ще даде абсолютно идентичен резултат с файла свален от оригиналния диск. Програмата има алгоритъм за корекция на грешки, като ако се наложи сваля скоростта на четене до 0.5 - 0.1х, което при плейъра в реално време е невъзможно. Никакви пукания и пращения няма в записа. Освен ако диска не е дефектен физически и има нечетливи сектори които не могат да бъдат коригирани.
Такова пращене, което споменаваш, може да се получи или при абсолютно некачествен диск, който не може да съхрани вярно битовете (а такива няма, дори и най-евтините), или ако е станало още при четенето на оригинала от некачествен CD-ROM и калпав софтуер.

Работя с аудио техника от години и много добре знам за какво става въпрос. Ето това съм го писал за един друг форум:

. Там имаше спор дали може аудио диск да се презапише 100% точно.

Ако имаш забележки по темата, ще ги чуя, и ще уточним кое е правилно и кое не. Не пртендирам да съм специалист, но знам доста неща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.