Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 16.07.25 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема да му се невиди и видео картата смотананови  
Авторackмe (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 11:59



Тя е "Nvidia Riva TNT2 pro 32Mb"

И когато пусна филм след около 15 секунди, компютъра блокира... Другото което иконите на компютъра стават в едни тъмни квадрати че и самата мишка.

Едно само не мога да разбера- след като явно има проблем с нея защо при началното зареждане се изписва паметта и както винаги- 32

Кажете някакъв диагноститичен софтуер, които да може да открие такива проблеми в картата. Защото явно хардуърен проблем, но никъде от уиндоус98 не може да се разбере това.



Тема Re: да му се невиди и видео картата смотананови [re: ackмe]  
Автор Stefan. (познат)
Публикувано03.05.03 02:19



Не е задължително да е повредена картата.Пробвай с други драйвери или виж да не би да дели прекъсване с някоя друга карта на PCI слот.Ако имаш сложена някаква платка до тази на TNT-то пробвай да я преместиш на някой друг слот.Влез в Bios-a и изключи AGP 4x.
Ако проблема ти е само в филмите значи е виновен DivX декодера ти.Деинсталирай го и сложи някои друг.Същото се отнася и за видео плеъра ти.



Тема Re: да му се невиди и видео картата смотана [re: Stefan.]  
Авторackмe (Нерегистриран)
Публикувано03.05.03 14:23



Не проблеме не е само във филмите. Ето сега карам на един прозорец защотоако пусна 3-4 и край- ще блокира.
Иначе до картта няма други платки. А освен това екрана на компютъра при мякой блокирания става като картина на пикасо :) - голяма цапаница от цветове- нищо смислено не се вижда

Дано само не е хард проблем щото много кофти става. Ами то и преди блокираше но сега става много скоро след старта :(

Значи след като и браузъра и другите програми ми блокират при по активна работа, какво мислиш че е?



Тема Re: да му се невиди и видео картата смотананови [re: ackмe]  
АвторJunak (Нерегистриран)
Публикувано03.05.03 18:48



Probvaj da namalish cvetovete i opresnjavaneto.Mini na 16 bitov cvjat.



Тема Re: да му се невиди и видео картата смотананови [re: ackмe]  
Автор Stefan. (познат)
Публикувано03.05.03 23:10



Под Дос прави ли ти същите мизерии.



Тема Re: да му се невиди и видео картата смотананови [re: ackмe]  
АвторJogo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 09:52



Погледни дали перката на видеокартата работи нормално. Преди имах същия проблем . И се оказа 4е перката се е здухала и съответно от видеото нищо не става.

Хапване, пийване и жени му е майката да оцелеем!!!



Тема В биоса сложи апертурата на АГП на 4 МБнови [re: ackмe]  
Автор the_dude_78 (Hellraiser)
Публикувано04.05.03 12:40



и виж как се държи, при мен това беше проблем със същата карта
, щото по дефаулт е 256 МБ и мисля 4е ти пипа в паметта на вина

Не насилвай нещата, просто вземи по-големия чук!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.