Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Писна мида пускам модема преди да включа компютъранови  
Авторzakiki (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 10:01



Имам външен модем Acorp conexant.Пробвах да му сложа драйвери от XP-то щото им вярвам повече ама ми при инсталацията каза, че не открива приложени драйвери за този модел модем и ми предлага от стандартните 33600, 56000 ..). Тогава си му сложих неговите си драйвери (те вървяха с модема на някакъв диск с куп драйвери ).Е всичко стана само цхе при инсталацията ми каза че не е digitally signed. Както и да е и това не е фатално
само дето ми писна всеки път преди да включа компютъра да пускам задължително модема щтот иначе не го открива и трябва да го инсталирам пак или да рестартна комп.Тъпа история. Въобще може ли да се измисли нещо че като стартирам компютъра без да съм включил модема и след това като си пусна модема да нема проблем и да си го открие ???



Тема Re: Писна мида пускам модема преди да включа компюнови [re: zakiki]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано02.05.03 15:36



не спирай модема и готово

който търси,намира...
松下電


Тема Re: Palnata i praznata chashaнови [re: Пeтъp_]  
Авторzewzqk (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 17:55



Dokato se nakania da napisha da ne go puska...
:)))))))))))))



Тема Re: Писна мида пускам модема преди да включа компютъра [re: zakiki]  
Автор Stefan. (познат)
Публикувано03.05.03 02:09



Пусни Device Manager.Натисни 2 пъти третата иконка горе в ляво.Ще ти се появи нова икона за refresh на всичките ти устройства.Като я натиснеш ще се появи модема в листата с наличните ти устройства.
Това естествено ще трябва да го правиш всеки път ако си пропуснал да включиш модема преди старта на XP-то.



Тема Re: Писна мида пускам модема преди да включа компютъранови [re: zakiki]  
Автор DTMF (лъжльо))
Публикувано03.05.03 02:55



Ми влез и порови из настройките и ще го оправиш
И моя беше така в началото



Тема Re: Писна мида пускам модема преди да включа компютъранови [re: zakiki]  
Автор Val® (kewl)
Публикувано03.05.03 10:01



Значи, има едно решенийце на проблема ти, ако много държиш да се изключва модема когато не работи компютъра:
Намираш си кабел, който се закача към долната дупка на захранването на компютъра - там, където преди се включваха мониторите. На този кабел му резваш другия край, "завиваш" си там един разклонител и включваш модема в него. Ако случайно монитора ти "взима" захранване от компютъра, т.е. кабела за мрежата е включен към кутията на компютъра, или ще трябва да смениш кабела му с такъв, който се включва в разклонител, или ако не може да се сменя, да му сложиш един щепсел на края и да го включваш към "горния" разклонител.
Предполагам знаеш, че ако не свържеш нещата както трябва, ще горят най-малкото бушони, така че ако не си сигурен в уменията си, намери някой приятел, който е "вътре" в нещата да направи процедурата вместо теб. После поне ще има на кого да се караш, като не стане ;)))

The road to hell is full of good intentions...


Тема Re: Писна мида пускам модема преди да включа компютъранови [re: Val®]  
Автор KKP (??)
Публикувано05.05.03 10:06



AKO въобще захранването му има изход за монитор. В последно време гледам взеха и от това да пестят та много от захранванията нямат такава "екстра".



Тема Re: Писна мида пускам модема преди да включа компютъранови [re: zakiki]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано06.05.03 14:45



ehh, smeni mu driver-a na standarten Rockwell 56000 External, tozi koito ne e plug&play i nqma da imash problemi ;)
v momenta driver-a ne moje da se pusne shtoto ne si namira ustroistvoto



Тема Re: Писна мида пускам модема преди да включа компютъранови [re: zakiki]  
Авторфacтъp (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 21:14



zakiki и аз имам същия проблем като тебе със същия модем и xp. Моля те кажи как го оправи това?
Оправили го въобще?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.